Hladna večerja

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 8. avg 2007 10:09 | ogledi: 6.273 | odgovori: 14

Prijatelje sem povabila na kozarček in prigrizek, nekaj bomo praznovali. Rada bi pripravila nekaj lahkega, ker nihče prav veliko ne je, pa še vroče je. Ker rada pečem kruh, ga bom spekla dve vrsti (polnozrnatega in koruznega), poleg bom naredila domačo pašteto, potrebovala pa bi recept (ali vsaj idejo) še za kakšen dober namaz. Potem bom ponudila sardele v marinadi, mogoče hobotnico v solati in kaj še? Kaj bi šlo zraven? Za sladico sem se nekako že odločila (lubenica pod kapo iz zadnje Odprte kuhinje), razen če mi boste svetovale kaj boljšega (tudi preprostega za izdelavo).

Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. avg 2007 11:09

Cottage cheese (zrnasti sir) zmešaj z malo hrena in četrtinko drobno naribanega jabolka, dodaj žličko gorčice in osvežilen namaz kot nalašč za koruzni kruh je tu. Mamamia mamamia

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

8. avg 2007 11:58

Hvala za nasvete, kar se tiče namazov, sem "preskrbljena". Izbrala bom tri kontrastnih barv. Poleg rjave paštete še zelenega avokadovega in enega skutnega (ali bakala) Kaj pa pravite, kaj bi še lahko ponudila poleg sardel? Mene so zamikale, poleti pašejo, kaj pa vem ... Še kakšna hladna zelenjava za zraven ali kaj? Tako, en "meze" po naše naj bi bilo vse skupaj. Danca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. avg 2007 12:18

Danca, k sardelam poskusi malo drugačno krompirjevo solato- vanjo narežeš sušene paradižnike vložene v olju in olive, potreseš pa z drobnjakom in namesto kisa uporabiš limono. Ohlajena je izjemno osvežilna. Ali pa marinirane pečene paprike in artičoke. Okusna je tudi solata iz rjave leče, rdeče čebule, v katero tik pred serviranjem vmešaš še rukolo. Začiniš pa z balzamičnim kisom. Zelo okusna so tudi ocvrta stebelca blitve, ki jih postrežeš hladne. fresh

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. avg 2007 13:18

Glede na to, da je sezona paprik, melancan, cuket in paradižnika, pripravi kakšno caponato, peperonato ali ratatouille. Tudi kakšna skleda grške solate bo najbrž šla v promet, ali pa s česnom in baziliko potresena paradižnikova solata z olivami in popečenimi kockami črnega kruha. Vsekakor uporabi zelenjavo, ki je sedaj na voljo. nola

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

8. avg 2007 14:14

Še en receptek za namaz iz posebne (polike) Poli biftek Zmeljemo 250 g poli, posolimo,poporamo,dodamo 50 g čebule, 2 jedilni žlici majoneze, 1 jedeilna žlica gorčice, 3 ostri feferoni,6 sardelenih filejev, 1 strok česna, 1 čajno žličko mlete rdeče paprike, sesekljan zelen petršilj ... Dobro premešamo, pokriejmo in postavimo v hladilnik za najmanj 3 ure. Ponudimo z opečenim kruhom in maslom. maserka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. avg 2007 14:18

ri nas gredo odlično v promet sledeče bučke. mlade cukete narežeš na 5 mm debele rezine, jih spečeš na žaru ali v ponvi na štedilniku. vsak kolešček predhodno rahlo naoljim z olivnim oljem in spečem v ponvi. ohladim. posolim, popopram, dodam malo sesekljanega česna in bazilike ter malo balzamičnega kisa. zmešam in shranim v hladilniku vsaj za nekaj ur. olja ne dam nič, ker so bučke že mastne od pečenja. glede na to, da boš imela svež domač kruh, priporočam tadziki. naribaš neolupljene kumare, dodaš grški jogurt ali kot zamenjavo navaden jogurt in nekaj kisle smetane, začiniš s poprom, soljo, koprom, meto in česnom. dobro ohladiš. mimika

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

8. avg 2007 15:26

Super ideje, sem že lačna , ko samo berem tele recepte (pa tudi zato, ker je ura ravno pravšnja). Kar se tiče sladice (lubenica pod kapo), nisem je še delala, a je iz recepta (Odprta kuhinja) videti kar preprosta. Malo me zdaj, ko razmišljam, moti edino to, da je treba postreči vročo, torej se bo pekla med večerjo, pa še timing bo treba ujeti. Torej se priporočam še za idejo za sladico, ki jo lahko naredim par ur prej. Hvala že kar vnaprej! Danca

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. avg 2007 18:32

priporočam sladoled z vročimi višnjami. še preden pridejo gostje pripraviš višnjev preliv. vloženim višnjam odliješ sok in ga en del zmešaš z malo pudinga. preostali sok zavreš, dodaš pudging in skuhaš po navodilu. lahko dodaš malo ruma. ko imaš že goste, višnjev preliv ponovno segreješ, vanj streseš še višnje, počakaš, da zavre in odstaviš. v skodelice naložiš sladoled, ki ga preliješ z višnjami in takoj postrežeš. moji gostje so nad tem sladoledom vedno navdušeni. mimika

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

9. avg 2007 12:10

Hvala, mimika, res preprost, a odličen recept. Ga bom preizkusila. Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti