Peka muffinov

irena jakin  

član od: 2.9.2004

sporočila: 6

8. avg 2007 8:58

Muffine pečem v ventilatorski in parni pečici (če ni parna, v pečico postaviš posodo z velikim premerom in jo napolniš z vodo). Modelčke vedno napolnim do vrha in pekač postavim v ogreto pečico (cca 200°C za cca 18 do 20 minut). RECEPT - ČOKOLADNI MUFFINI Mokre sestavine: 100 g raztopljenega masla 2 stepeni jajci 125 ml jogurta 90 ml mleka Suhe sestavine: 250 g moke 3 žlice kakava 1 vanili sladkor 1 pecilni prašek 200 g mletega sladkorja 150 g nalomljene čokolade ali čokoladne kapljice VSE ZMEŠAŠ SKUPAJ Priprava Suhe sestavine dobro premešaš, prav tako mokre (vsak del v svoji posodi)! Suhe sestavine nato vmešaš v mokre s čim manj mešanja. Daš v modelčke ter pečeš v pečici cca 20 min na cca 200 stopinj (odvisno od pečice). Dober tek in lp! irena jakin

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

8. avg 2007 10:46

Meni ratajo taki res lepi kupčkasti, če na dno silikonskih modelčkov dam papirnate "skledice" in v te do vrha nalijem maso. Testo potem ob vzhajanju lepo "zleze" po silikonskem modelčku (je višji od papirnatega), na vrhu pa nastane kupček. Pa še pečica: Pri moji je finta v tem, da jih pečeš na srednji rešetki, lahko na "navaden način" ali ventilacijsko, samo lepo na sredi morajo bit, da jih lepo enakomerno peče in nikjer "ne zagrabi prehitro".
lidka je napisal/a:
(testo ne sme biti pregosto!!!, lahko dodaš jogurt v testo, smetano... da bojo rahlejši...) lidka
no, s tem se ne strinjam. Jaz sem delala tudi že muffine, pri katerih je bilo testo tako gosto, da bi lahko kroglice iz njega delal , pa so lepo narasli pa tudi niso bili zbiti. Je bil očitno tak recept... Naj ti lepo uspejo! maja Sporočilo je spremenil(a) mc maya dne 08. avg 2007 14:43:49

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

8. avg 2007 11:39

Sama vedno delam po telem receptu (mislim, da je iz baze). So najbolj okusni, pa vedno lepo s kupčkom. Tudi za druge vrste maffinov uporabljam kar ta recept. Nisem imela pa nikoli problemov, ali dam v mrzlo ali ogreto pečico,... MUFFINI S VIŠNJAMI IN KOKOSOM Potrebujemo: --> za zesto: 25 dag moke 3 žličke pecilnega praška 10 dag kokosove moke 10 dag sladkorja 1 vanilijev sladkor 2 jajci 1 dcl mleka 75 ml olja 15 dag polnomastne kisle smetane --> za nadev: 1 kozarec višenj (odcejene 350 g) Priprava: Vse navedene sestavine zmešamo z električnim mešalnikom v gladko testo. Testo razporedimo v poseben pekač za muffine v katerega položimo papirnate košarice. Testo na polnimo do 3/4 (lahko tudi do vrha in bo tako "bučka" še toliko bolj izrazita). Odcejene višnje potisnemo v testo. Pečemo pri 180 stopinjah 25 minut. Pečene muffine stresemo iz pekača in jih ohladimo na rešetki. tasau

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. avg 2007 14:36

Vsem najlepša hvala za pomoč. Bom jutri preiskusila vaše nasvete in potem poročam kako je bilo. Moycaa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. avg 2007 15:20

Ha, ha, jaz ventilatorja pri peki mafinov ne uporabljam več, ker so se ti visoki kupčki kot v vetru upognili in so imeli mafini namesto kupčkov bolj kapice, nagnjene v stilu tele božičkove. Loni Makaroni

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

8. avg 2007 16:55

A tvoji tud? lp juhica

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

8. avg 2007 19:06

Moycaa je napisal/a:
Spoštovani! Zanima me, kako pečete muffine? Na sliki so vedno tako lepi, takšni "s kupčkom", jaz pa dobim vedno take "tumpaste" ven. Ali uporabite ventilator, ali samo zgornji in spodnji grelec ali kombinacijo spodnjega grelca in ventilatorja? Je hudič, če ima pečica preveč funkcij. :) V receptih piše (kniga z recepti Maffini - založba Učila), da se naj pečejo na 180 C. Napolnim pa jih samo do 3/4. Kaj torej delam narobe? Hvala! Moycaa Temo je spremenil(a) Moycaa dne 07. avg 2007 20:29:29
tut js mam to knjigo in mi uspejo odlični (180 stopinj, ventilator, zgoraj in spodaj, 20min, napolnjeni malo čez polovico, brez papirčkov)...najbolši so pa tisti s kokosom..mmm fleur

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

12. avg 2007 22:01

Se strinjam z loni. Tudi pri nas ne uporabljamo več ventilatorja pri peki mufiinov, ker potem pridejo kapice postrani. Najprej vključim samo zgornje in spodnje grelo, potem, ko so pa kupčki že lepo oblikovani pa dam še malo na ventilator. Pečem jih pa na 160 - 180 stopinj, modelčke napolnim do 3/4. LP, Pija. Pingvin

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

15. avg 2007 10:26

Jeeeeeeeeeeeeeeeej! Uspeli so!!! Vsem hvala za odgovore in pomoč. Vendar še eno vprašanje - včeraj sem delala takšne, kjer si zmetal vse sestavine v eno posodo (nič ni pisalo, da moraš ločiti suhe in mokre sestavine). Masa pa je bila zeeeelooooo tekoča. Pa so prišli taki tumpasti ven in seveda so na sliki bili spet takšni s kupčkom. Ali je zlato pravilo, da MORAŠ suhe in mokre sestavine ločiti? Hvala! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 15. avg 2007 10:27:05

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

15. avg 2007 10:39

mislim da skoraj pri vseh receptih za muffine piše da se ločijo suhe in mokre sestavine oziroma se ločeno premešajo. potem se vse skupaj na hitro zmeša. v tem je trik da muffini niso zbiti. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti