Kredit - vaše izkušnje

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

tema odprta - 6. avg 2007 21:20 | ogledi: 5.647 | odgovori: 41

Spet rabim vaše nasvete. Malo razmišljamo, da bi šli na svoje, ampak brez kreditov danes seveda ne gre. Zanima me, kje ste najemali kredit, oz. po kakšni "formuli" ste se odločali za katero banko in za koliko časa... Skratka, vaše izkušnje o vsem, kar je povezano s tem, bi mi bile dobrodošle.

Hvala in LP Rmeli

Rmeli

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. avg 2007 22:28

NKBM ima zelo ugodne ponudbe, zelo se potrudijo, lahko kredit vzameta dva, trije, tudi če je oni na hipoteko se da nekako dogovoriti glede lastništva, .....sošolka dela na teh kreditih v Celjski podružnici in pravi, da so zelo ugodni. titta

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

7. avg 2007 7:57

Midva sva najprej pregledala kaj katera banka ponuja kar na internetu. In v tisto, ki je imela najboljši informativni izračun, sva se odpravila na razgovor. Ko sva imela original ponudbo, pa sva se šla pogajat še na druge banke. In ko sva kje dobila še boljšo ponudbo, sva šla nazaj na prvo banko in se pogajala še tam. Se da kar fino še zbit obrestne mere. Po najinih izkušnjah, so najbolj fleksibilne avstrijske banke. Midva sva se na koncu odločila za Bank Austria in za dobo 20 let. tejčica

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

7. avg 2007 8:16

Odločala sem se na podlagi tega, katera banka mi bo ponudila kredit brez hipoteke. Potem sem pregledala ponudbo, katera banka mi nudi najboljše obresti, nisem pa pozabila pogledat tudi ostalih pogojev in ponudb, ki jih nudijo, saj sem potem pri tej banki odprla tudi transakcijski račun (obresti za kredit so potem malo nižje). Vsekakor so imele najboljše ponudbe avstrijske banke. Izbrala sem Hypo Alpe Adria Bank, ki je v primerjavi z NLB veliko bolj fleksibilna in prilagodljiva. NLB je pač prevelika, da bi se jim dalo približat komitentu vsaj za en korak... Z SKB imam slabe izkušnje, Gorenska banka me ni prepričala, prav tako ne Koprska. Z drugimi nimam izkušenj. Kozmeja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. avg 2007 9:49

Moje 4 leta stare izkušnje ti v teh, že precej drugačnih časih (kar se tiče kreditov - vidim, ker si ga ureja prijateljica) ne bodo pomagale. Imam ga pa v Hypo Alpe Adria Bank, ki se je takrat izkazala za daleč najbolj ugodno, že od začetka fiksen znesek v €, ki se oa na ool četa malenkostno spreminja zaradi...........kaj vem česa. Zdaj se s kreditom ne ukvarjam, od plčae mi ga pač odtegnejo vsak mesec, vem, kdaj bom odplačala zadnji obrok. In to je vse, kar me zanima.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2007 10:44

MOje izkušnje so najboljše za BA-CA. Za dolgoročni kredit brez zastave nepremičnine oziroma hipoteke verjetno ne bo šlo, se pa da na ta način najeti tudi gotovinsko posojilo. Višina je odvisna od kreditne sposobnosti in vrednosti nepremičnine, ki gre v zastavo.

BA-CA ma trenuitno tudi gotovinska posojila (brez zastave nepremičnine) za odplačevanje do osem let, maksimalen znesek je 20 tisoč evrov, tudi za nekomitente.

Primer izračuna: za 14 tisoč evrov na osem let je mesečni obrok 190 evrov; tako da imaš za orientacijo.

Je pa najbolje zbrati ponudbe vseh bank in potem priemrjati ter izbati, kaj ti je najbolj sprejemljivo. Jaz vedno gledam tako, da si ob najemanju posojila pustim še nekaj "lufta", saj nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, pa potem lahko v kriznih časih, če res ni drugega izhoda, še kakšno posojilo vzameš.

ZA te reči si je vredno vzeti čas. Mamamia

 

mamamia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

7. avg 2007 11:20

Ko sem jaz potrebovala tovrsten kredit je bila najbolj ugodna A banka.Imela je zelo ugodno,kar 70% denarja sem dobila na račun ostalo pa po predračunu.Pa tudi zelo hitro so ga nam zrihtali . Se strinjam z novo KBM,glede nove Ljubljanske pa samo bejži,ker imajo zelo slabe pogoje ,obresti skratka vse povozil jih je čas.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. avg 2007 13:04

Mii dobimo pa najcenejši kredit na občini (občinski kredit). Teka

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

7. avg 2007 13:23

Ravno pred letom dni sem kupila stanovanje. Ker sem komitentka v Probanki, sem se najlažje dogovorila z njimi. Kredit je vezan ne dvig EU obrestne mere, tako, da se sem ter tja rahlo dvigne. Zaenkrat nič tragičnega. V glavnem se je dalo dogovoriti, čeprav sem kredit jemala sama. V banki so upoštevali tudi moje dodatne prihodke, ker seveda oni najbolj vidijo moj pregled računa. Kredit je sestavljen iz dveh enega na 15 in drugega na 20 let. V avstrijskih bankah so bili bolj dvomljivi, zaradi mojega samskega stanu. Kot ostali, sem si naredila razpredelnice in potem odločila za najbolj ugodno varianto. Večino podatkov najdeta že na spletnih straneh bank. SKratka ne odlašajta preveč, v enem letu je zrasla cena mojega stanovanja že za nekaj mio.... Veliko sreče pri izbiri.... družinica zaživi polno šele, ko je na svojem, pa čeprav ima morda zato malo manj denarja, ker odplačuje kredite. Ko se usedem na balkon ali v dnevni sobi in popijem kavico, sem neizmerno zadovoljna, da sem nekaj naredila zase in za moje... Maša Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 07. avg 2007 13:25:59 Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 07. avg 2007 13:26:58

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

7. avg 2007 17:45

Teka, katera občina pa to da? Naša že ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. avg 2007 20:20

To pa ne smem na velik zvon obešat, da jih ne bi občina kakorkoli nasrkala Smo majhen kraj in pomoje se skušajo potrudit, da bi jih čimveč ostalo v njem, ker se vsi grejo šolat v Ljubljano in potem tam ostanejo. Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 07. avg 2007 20:22:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti