Faraonke, bežite!

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

tema odprta - 6. avg 2007 21:12 | ogledi: 21.420 | odgovori: 19

Kako se rešiti faraonk?

Gotovo ste že kje imeli to nadlogo, zato bi potrebovala kak nasvet, kako se jih znebiti.

Hvala!

kletka

Temo je spremenil(a) kletka dne 06. avg 2007 21:14:35

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. avg 2007 22:19

slišala sem, da moraš na njihovo pot posuti kavo. potem pa grejo, ker jim to smrdi. titta

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

6. avg 2007 23:16

Pri nas smo imeli faraonke in je trajalo približno 4 mesece, da smo se jih znebili. Kot prvo je potrebno paziti, da ni na pultu nobene hrane. Potem pa je potrebno vsak teden posprejati vse odprtine, ki so v prostoru, kjer so faraonke - zračniki, odprtine pri oknih itd. Mi smo uporabljali FARACID sprej, ki deluje tako, da faraonke odnesejo strup v gnezdo in tam ostanejo. Ko smo čez nekaj časa belili kuhinjo in smo odstranili stikalo, je bilo v prostoru za stikalom za pest mrtvih faraonk. Veliko uspeha akim

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

6. avg 2007 23:24

Za kavo nevem, jih pa dokazano odganja cimet, vendar je to bolj "Blažev žegen", sploh če jih je veliko.V trgovini se dobijo posebne pasti, kot nekakšne plastične posodice v obliki rožice, ob straneh so luknjice skozi katere potem zlezejo mravlje po zastrupljeno vabo ki je v sredini in jo nosijo v svoja skrivališča.Pri nas je zaleglo. Kristina

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

7. avg 2007 7:39

Za sabo imam dobra 4 leta bojev s faraonkami. Imeli smo jih povsod. Med hrano, med cunjami, lezle so iz vtičnic, stikal, nape, po posteljici od male, med igračami,iz ventilatorja v kopalnici, še v pečici so se pojavile za uro ki je na pečici in med steklom na vratih... Ni da ni. Vso hrano sem imela trojno zapakirano ali pa v hladilniku. Dejansko sem bila čisto obupana zaradi njih, saj nikoli nisem vedela ali bom kruh ko ga bom vzela iz vrečke lahko pojedla ali bo notri mravljišče, ali bom oblačilo lahko oblekla ali bodo notri mravlje... Lansko poletje so se naselile v omaro z zimskimi cunjami in sem morala vse prati in potem drgnit omaro. Sem enkrat oprane in posušene cunje odložila v omaro in ko sem jih čez dve urce vzela ven da jih zlikam, je bilo med cunjami že mravljišče. Sem do sredi noči spet drgnila omaro. Bila sem že prav obsedena z njimi. Ko smo prihajali po vikendu od mojih ali po dopustu domov, sem že na poti nazaj domov razmišljala kje vse bom našla mravlje. Špricala sem non stop in z vsem kar sem našla po trgovinah. Našpricala pa sem res komplet stanovanje, vse vogale, vse vtičnice in stikala, vsa okna, vrata, vse odtoke, pod nad in za omaricami. Šle so za kakšen mesec, potem pa so se spet pojavile. In po parih špricanjih je bilo sprej treba zamenjati, ker ni več deloval. Tako da mislim da sem sprobala skoraj vse. Imeli smo tudi tiste škatlice ki se jih dobi na Zavodu za deratizacijo in naj bi mravlje ta strup odnesle v gnezdo. No, pri nas to ni delovalo. So hodile v škatlico, ja, ko pa je bila prazna pa spet naokoli po stanovanju in niič manj jih ni bilo. Tudi s pecilnim praškom, moko, kavo, cimetom in še čim sem poskusila in pri nas to ni delovalo. Najbolj grozno mi je bilo zaradi hčerke, jih je imela v košku že ko smo jo prinesli iz porodnišnice. Pa potem ko se je začela plazit in raziskovat po stanovanju me je blo kar groza, saj je bilo vse našpricano. Kadar sem imela največje akcije, je bila običajno par dni kar pri mojih na počitnicah. Sedaj imamo dobre pol leta mir pred njimi. Ne me vprašat s čim sem jih odgnala, ker tega je bilo toliko, da ne vem kaj je učinkovalo. Najbrž so ugotovile, da z mojo trmo in vztrajnostjo da jih uničim, se ne gre kosati. In sedaj ko faraonk ni več, se mi čez par mesecev selimo iz stanovanja v hišo. Če bodo tudi tam... Saj ne vem za koga bo hujše, zame ali za mravlje. tejčica Sporočilo je spremenil(a) tejčica dne 07. avg 2007 07:45:03

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

7. avg 2007 7:46

S to nadlogo se ukvarjamo pri nas že cca leto dni ali celo več. Najprej smo šli na Zavod po pasti. Ni pomaglo. Tudi te plastične posodice v obliki rožic ne. Še najbolj pomaga sprej Faracid. Je pa tako. Živimo v bloku, kjer stanuje pretežno starejša populacija samskih žensk. In prav te so zelo "trmaste" in stavek "jaz jih že nimam" pove vse. Pač, ne uničujejo jih vsi. Zato jih imamo že toliko časa. Sem jih pa zasledila že v parnem likalniku, v škatli za orodje, ki jo nismo dolgo rabili in ta škatla je v shrambi, kjer niti slučajno ni hrane. Sosedu so se zaredile v škatli s tabletami za pritisk. Tako da..... Pozdrav tajči-ja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2007 12:26

Z bio killom ali raidom sem nabrizgala vsa mesta, kjer so se bile pojavljale, kot neka pena je bilo; za vsemi elementi po kuhinji, pa jih ni bilo nikdar več nazaj. Mamamia mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

8. avg 2007 14:06

Meni je pomagal samo Raid - za faraonke (rdeč)! LP gordana

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

10. avg 2007 23:15

danes sem jih našla v škatli za DVD, gnezdo pa so imele pod ploščo. seveda so zdaj že vse na onem svetu, vendar kar ne morem evrjet, kam vse se spravijo. mislila sem namreč, da jih bolj mika hrana ... kletka

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

11. avg 2007 12:20

Joj, pri meni so tudi :( Sem mislila, da sem se jih rešila pred pol leta, pa so spet nazaj...v kuhinji danes zjutraj sem zmetala stran celo vrecko hrane...se mi kar srce para. lp, jana jana2

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

11. avg 2007 12:39

Živijo! Tudi pri nas smo imeli kar 6-7 let faraonke, poskusili smo vse, kruh v hladilniku, prazni kuhinjski pulti, nismo jedli nikjer drugje po hiši, samo v jedilnici, poleti pa obvezno zunaj...preizkusili smo vse vrste šprejev proti insektom vse kar je obstajalo in nič od nič ni odgnalo faraonk. Devet let nazaj smo se odločili za nakup psička, in verjamite ali ne, od tistega dne naprej se v naši hiši ni znajdla niti ena sama faraonka. Zakaj?! Nimam pojma, vse smo že pretuhtali, mogoče jih pes je? Smešno in malo verjetno. Mogoče se bojijo psa, mogoče jih njegov vonj zastrahuje...pojma nimamo, smo pa srečni da nimamo več faraonk :) LP Tina P.S.: Drugje v soseski imajo še vedno faraonke, tako, da ni problem v tem da jih ne bi bilo več v soseski...kaj pa vem, mogoče imamo samo srečo ;) ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti