Prošnja za vse avtorje receptov: nova vnosna polja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 5. avg 2007 13:27 | ogledi: 9.133 | odgovori: 53

Vse avtorje receptov naprošamo, da dopolnijo svoje poslane recepte. Vsak recept ima kratek opis, ki ga prej ni bilo ter čas priprave in kuhanja. Opis je potreben zaradi RSS kanalov, ki jih bomo uvedli. Z njimi boste lahko obveščeni o novih receptih po posameznih kategorijah (tiste, ki vas zanimajo). RSS kanal poleg imena recepta potrebuje še kratek opis, da naročnik takoj vidi, ali ga recept zanima ali ne.

Novih receptov brez opisa in časa priprave ne morete več oddati, težava so stari recepti, zato naprošamo, da jih v čimvečjem številu dopolnite.

Hkrati lahko pogledate, če je kakšen recept v napačni kategoriji, saj smo dodali kategorijo ozimnica, ki je prej ni bilo. Mnogo "solat", "pijač" in podobnega bi tako v resnici moralo biti v ozimnici.

Hvala in lep pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. avg 2007 10:06

Imam malo težav glede vpisa časa priprave jedi. Zanima me, če zraven spada tudi hlajenje določene jedi. Pa še en primer: Čas priprave za pršuta je najmanj 1 letopreden ga serviramo, v tem primeru sem napisala več kot 4 ure, čeprav malce smešno... Pa še eno vprašanje, nisem zasledila kategorijo koline ( ali je to v predkategoriji?) Ne vem ali naj pustim izbrano kategorijo ali naj popravim pod mesne jedi: svinjina? Hvala za odgovore pa lep pozdrav! Anamarija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. avg 2007 10:26

1. V čas priprave ne sodi čas hlajenja, le čas, ki ga potrebujemo, da jed pripravimo in skuhamo. 2. Pršut je malo poseben primer res... Kar pusti, kaj naj. Nimamo rubrike nedeločeno... 3. Koline so v: Mesne jedi: koline. Torej podkategorija mesnih jedi. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. avg 2007 11:57

Jaz pa sem včeraj hotela oddati en recept in zraven prilepiti slikco. In, ko sem prišla do konca (do oddaje), sem videla, da bo oddajal recept 59 min, 38 sek !! Seveda sem vse skupaj prekinila (kar je preveč, je pa preveč). Res pa je, da je moja slikca velika 3,2MB... Je mogoče to narobe?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. avg 2007 14:39

Včasih pokaže tudi narobe, če ste pa na klicni liniji je pa 3.2 Mb res lahko kar precej minut. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. avg 2007 16:07

Potem ne bi bilo nič narobe, če bi poslala tako veliko sliko (3.2 MB)... Se mi zdi, da sem nekje prebrala, da je lahko največ 2.5 MB...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. avg 2007 16:09

Mislim da gre do 3Mb. Če pa ne gre potem niti ne začne pošiljati. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. avg 2007 11:49

Bom danes zvečer poskusila še 1x. Hvala.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. avg 2007 13:26

Recepti dopolnjeni. Vsi avtorji receptov pa verjetno niti ne obiskujejo več te strani. Kaj bo pa s tistimi recepti? Atina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. avg 2007 13:31

Tisti bodo zaenkrat imeli manj podatkov o receptu. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. avg 2007 14:08

Pozdravljeni!

Nekako se mi venomer pojavlja dilema glede opredelitve nekaterih kulinaričnih umetnin; konkretno: iskala sem recept za klipiče in so enkrat pod kruh drugič pa pod ostale jedi.

 

Verjetno se boste strinjali, da pač "kifle" lahko narediš na 100 načinov. V osnovi ostanejo kifli, nadevi se spreminjajo, kakšna žlica moke ali olja gor ali dol.....V bazi so še tudi pod piškoti, slano pecivo, predjedi...

 

Kako bi lahko nekako poenostavili in generalno definirali kriterije, kam kaj uvrstiti?

Vem, da je pri splošnem iskanju vseeno, ker se pojavi v izboru recept kjerkoli je uvrščen. Velikokrat pa morda iščemo direktno v posamezni kategoriji, tam pa lahko kakšna slastna zadeva izpade iz nabora....škoda....

 

Pa lep pozdrav in veliko uspeha še naprej!

titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti