Shranki za zimo in luna

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

7. avg 2007 22:00

Kolegica in moja soseda tudi uporablja koledar Marije Thun že dolga leta, zadnjih deset let kar sva sosedi, nenehno primerjava svoje pridelke, obe imava uspeh pri vrtičkarjenju, lepe pridele, zdrave, vedno nekaj več kot potrebujeva,lahko dava še kolegicam. Razlika je le ta, da jaz ne gledam v koledar in delam kar tam piše ampak naredim kar je takrat po moje potrebno. Naredim pa res vse z veseljem, pa mi lepo ratuje. Včasih mi soseda reče, danes je pa dobro za pletje, če nimam drugega dela grem plet, pa ne vidim, da bi bilo kaj drugače, kot takrat ko plevel populim po svoje, čez nekaj časa zeaste spet. Pri sajenju in pobiranju imam pa svoje dneve in navade, ker ne sadim, po koledarju tudi pobirati ne morem. Sem pa malo raziskovala te setvene koledarje, jih je kar lepo število, pa kar precej se razlikujejo med seboj. nasha

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

7. avg 2007 22:09

Ali Marija Thun izdaja vsako leto nov koledar in če ga, kje se da kupiti ta koledar. Dozdeva se mi, da sem v njenem koledarju prebrala, da naj bi vsa semena, ki jih posejemo naslednje leto, damo na Božič v posodo in v neko jamo na prosto, pa da je potem seme pripravljeno na vsa vremenska dogajanja. Pa me zanima, ali katera to uporablja oz. izvaja. LP slavi1

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

8. avg 2007 8:44

Slavi1, Maria Thun vsako leto izda nov koledar, seveda. Koledar se da kupit v vsaki bolje založeni knjigarni in v trgovinah Kalia. Pa verjetno še kje... Kaj več o preparatih in biodinamičnem vrtnarjenju in kmetovanju pa na http://www.ajda-vrzdenec.si/. Kozmeja

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

12. avg 2007 22:09

Hvala vsem za odgovore. Saj ste me kar zmedle. Do zdaj se nisem držala nobenega koledarja, ampak zgleda, da bo le treba vsaj malo pogledat:) Zaenkrat se držim lune samo, ko grem k frizerju, pa še to bolj iz navade. Si bom pa tudi jaz za naslednje leto priskrbela ta koledar M. Thun. Ampak je pa fino prebrat kakšne vaše izkušnje in konkretne nasvete, tako da kar še naprej pišite, se bomo tudi mi kaj naučili. LP, Pija. Pingvin

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

13. avg 2007 8:06

Nekaj sem slišala v zvezi z zalivanjem kisa. Kaj kdo ve? Pingvin, kako se držiš lune pri firzerju? Kaj ni danes mlaj? Kaj lahko in kaj ne smemo? Hvala in lep dan. Zdenka

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

14. avg 2007 8:19

Kaj res nihče ne ve, ali pa ste še vsi na dopustu. Opravičjivo, pa lepo se imejte. Zdenka

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

14. avg 2007 21:37

Ah Zdenka, malo neučakana, kajne:) Ne se jezit, škoduje lepoti:) Jaz ti lahko povem, samo glede frizerja, za ostale stvari pa ne vem. K frizerju hodim samo tisti teden pred polno luno. Takrat naj bi bilo to najbolje za lase, ker lepše rastejo in so bolj sijoči in bujni. Ne vem, če to zares drži. Lase imam sicer čisto OK. Ampak tega nasveta se držim kot pijanec plota in če frizerka slučajno v tistem tednu nima časa, raje še en mesec počakam. Sicer sem pa brala tudi, da naj bi otrosi zaplojeni ob mlaju držali zakon skupaj. Pa pravijo, da se rane (od operacije npr.) lepše celijo, če je operacija ob mlaju in slabše, če je ob polni luni. LP, Pija. Pingvin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti