Alu folija

neznan uporabnik

tema odprta - 31. maj 2002 11:15 | ogledi: 17.821 | odgovori: 12

Živ!

Prosim, da mi poveste svoje izkušnje s peko v alu foliji. Ta način se mi zdi zelo zanimiv, saj se hrana hitro speče in ne potrebuje toliko maščobe. Hvaležna bom za vsak zanimiv recept in nasvet glede takšnega načina pripravljanja hrane. Zanima me tudi, katera alu folja se vam zdi najboljša (take, ki se ne strgajo takoj).

Hvala in lep pozdrav!

a1307  

član od: 28.5.2002

sporočila: 18

7. jun 2002 9:44

V alu foliji še nisem pekla, sem pa v vrečkah za pečenje, ki jih dobiš v vsaki trgovini. Spkela sem pečenko, ki je ni bilo potrebno nič polivati, pa še pečica je ostala čista. Poskusi mogoče ti bo všeč. p.s. navodila so napisana na embalaži alexa

ribica1  

član od: 4.4.2007

sporočila: 1

4. apr 2007 13:01

Nekje sem prebrala da je alu-folija škodiljiva za pečenje. Od takrat alu-folije ne uporabljam. Ko sem bila na Madžarskem, sem najdla eno folijo za pečenje, ki je iz silikona. Odlična je. Za večkratno uporabo je (isto uporabljam že več kot 2 leti), ne porabim nič olja, pečica je čista. Nikjer nisem prebrala da bi bila škodljiva. Imajo tudi verzijo takih folij za pečenje v ponvi. Reče se ji TEPSI. Vredna svojega denarja. LP ribica1

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. apr 2007 13:14

Sama v alufoliji ne pečem, ker pride hrana v njej nekako kuhana. Pred časom sem nekje jedla lososove zrezke, ki so bili skupaj z zelenjavo zaviti v alufolijo in pečeni. Za dietno hrano čisto v redu! Čisto nekaj drugega pa je prozorna folija za pečenje (navadno v obliki vrečk). Pri nas doma smo jo začeli uporabljali že pred mnogimi leti ("uvažali" smo jo iz Avstrije), ko je bila mama bolna na jetrih in naj bi jedla čim manj mastno. Sedaj pečem pečenke samo še v tej foliji: pridejo lepo sočne in porjavele, nič jih ni treba polivati, "saft", ki se iz njih izteče, pa lahko dodamo čist ali pa ga po želji zgostimo. Tudi nadevana telečja prsa pridejo krasna, pa še fila nič ne zleze ven, tudi če so bolj slabo zašita. Nobene maščobe ni treba dodajati, če gre za kakšno zelo pusto meso, ga lahko malo namažemo z oljem. Prijateljica, ki ob nedeljah pogosto kuha za 8 ljudi in jih rada "odpravi" s pečenko, da večjo pečenko v vrečko in v pečico in gre mirno k maši. V 2 urah je gotovo vsake maše s klepetom po njej vred konec, ko pride domov, pa jo čaka pečena pečenka! teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 04. apr 2007 14:08:50

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 13:19

V alu foliji jaz pečem samo kose buče, ki jih potem piriram in zamrznem, da je zaloga za juhice vedno pri roki. Pa morda še včasih kako postrv, čeprav vedno bolj uporabljam sol. Imam raje vrečke za peko, mi je všeč, ker se zdaj dobi tudi že folija. Loni Makaroni

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

4. apr 2007 14:38

Prvič sem takšen način peke videla v oddaji Jamieja Oliverja, enkrat pa mi je v roke prišla tudi njegova knjiga. Pa sem s piščanjimi fileji naredila približno tako, kot piše v knjigi (z dodatkom napol zmečkanega fižola in začimb). Meni je bilo všeč, mogoče je meso res nekoliko pusto, ampak se mi zdi, da bi se to dalo izboljšat s tem, da se vse skupaj malo bolj začini z različnimi začimbami. Ali pa okus res izboljša belo vino (kot je v receptu), ki ga pa doma nikoli nimam. Zadnjič sem na ta način spekla tudi osličeve fileje. Vsekakor je treba folijo prej namazat z oljem, meni so se namreč prijeli na folijo. Mogoče sem jih tudi predolgo pekla, ampak so bili kljub temu dobri (s skorjico na dnu, seveda, ker so se prijeli). Pri takšni peki uporabljam povsem običajno alu folijo. Všeč mi je, ker po koncu peke ni packarije in drgnjenja po pečici in štedilniku. Bom pa v prihodnje poskušala še kakšne druge variante, ko bo na voljo več zelenjave z vrta. Kozmeja

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

4. apr 2007 14:56

Pri nas doma kadar imamo napad hujšanja veliko pečemo v alu foliji.In prav nič ni narobe. Belo meso dobi lepo barvo,pa tudi svinjske zrezke sem že pekla.S tem da ne dam čisto nič olja. Poleti pa zavijemo krompir v folijo in ga pečemo v žerjavci.Se nič naprime. Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 04. apr 2007 15:30:38

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

4. apr 2007 15:02

Hrana se med takšno peko bolj kuha v sopari, ki se ustvarja znotraj folije, prednost pa je to, da vsi sokovi ostanejo tam, kjer morajo, zato so jedi zares aromatične. Jaz na tak način poleti velikokrat pripravim piščanca s čičerko in vloženimi limonami. Tako pripravljene jedi so predvsem nizkokalorične, super pa je tudi to, da lahko jed pripravite že dan v naprej, pa si jo lahko naslednji dan vsak sam vrže v pečico. Kdor se boji alu folije, pa lahko stvar povsem enako pripravi v papirju za peko, le robove je treba dobro stisniti (večkrat prepogniti). fresh

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. apr 2007 15:06

Spekla sem krompir v alu-foliji po Jimijevem receptu in se mi je prijel na folijo, kljub temu, da sem krompir predhodno naoljila. S težavo sem ga ločila od nje in sklenila, da se tega ne grem več. ham-njam

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. apr 2007 15:51

pri nas občasno pečemo v foliji in nam je všeč. Posebno radi imamo svinjsko zarebrnico s curryjem, lososa s koprom, mešano zelenjavo (bučke, paprika, gobice, spomladanska čebula, začimbe, malo vina in košček sira), ribji file z zelenjavo...pa še kaj bi se spomnila. Folijo je seveda treba malo namastiti in peči po pameti. Če je vse "nalimano" na folijo, se je gotovo cmarilo predolgo in so vsi sokovi izpuhteli. Drugače se pa strinjam, da je za pravo pečenje in pečenke zakon prozorna folija-vrečka. Lisa

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. apr 2007 16:00

Na nekem drugem forumu sem že napisala, da je peka v vrečki super za posamezne zadeve, piščančje meso pa se mi je zdelo bolj kuhano kot pečeno, to pa verjetno zato, ker vsebuje veliko vode (vsaj kupljen piščanec), svinjska pečenka, več kotletov v kosu, svinjska rebrca...to je pa res super..pogruntavščina 1A rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti