Salama iz jelenovega mesa

neznan uporabnik
tema odprta - 27. nov 2000 2:20 | ogledi: 9.113 | odgovori: 1

Spostovani.

Zanima me kako se naredi salama ali klobasa iz jelenovega mesa ter kateri del zivali je najbolj primeren za predelavo?

Lep pozdrav

Aleks

neznan uporabnik

12. dec 2000 14:30

Tako, končno mi je uspelo dobiti recepture za salame. Verjetno bo to zanimalo še več kulinarikov zato je tudi na receptih. Zate pa v naslednjih vrsticah. Če delaš salame posebne vrste (goveje, jelenove,gamsove...)dodaš do 25% želenega mesa. Sestavine: svinjsko meso: 50% in do 25 % slanine (čvrsta hrbtna slanina, po domače špeh), jelenovo meso:20% - 25% nato dodamo 2-2.5% soli do 1% sladkorja, poper po okusu, mleti česen po okusu, vino ali rum, zmleti lovor, muškatni orešček in brinove jagode. Ta nadev dobro premešamo in ga pustimo uležati (spočiti) do 3 dni na temperaturi blizu 0 C. Nato napolnimo čreva do debeline 50 mm. Pred pripravo mora biti meso namrznjeno (okoli 0 C). Dimljenje: Dimimo 2 do 3 dni s hladnim dimom, drugače salama ne dozori. Sušenje: Sušimo od 4 do 10 ali tudi več tednov pri največ 14 C. Najboljša shramba je želodček, saj zrela salama počasi izgublja kvaliteto. Lahko jo pa zmrznemo. Obilo užitkov! Lakom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti