Sočno, sadno, dobro...

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 4. avg 2007 19:06 | ogledi: 3.142 | odgovori: 6

... pecivo .

Tako zelo sem si zaželela ta teden speči kaj novega, nekaj iz mojih vsakdanjih kuharij. Svetujte mi, prosim, pecivo oz. sladico, ki ustreza temu opisu

LP, Stanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. avg 2007 19:12

pito iz bučk in robid? LP juhica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

4. avg 2007 19:24

Juhica, lahko še recept? Se čuti okus bučk? Otroka nimata rada jedi iz bučk (ampak samo, če se ne ve, da so bučke notri!). Zavitek sta jedla tako, da sta komaj dihala zraven... LP, Stanka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

4. avg 2007 19:29

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6439 Po tem receptu sem jo z bučkami naredila lani, pa pri nas nihče ni ugotovil, da notri niso jabolka. Tudi pri nas namreč razen mene nihče bučk ne je. Nena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. avg 2007 20:48

Krhko pito za vsak okus lahko tudi jaz samo priporočam, s kakršnimkoli nadevom. tako ali tako lahko narediš v enem pelaču z dvema nadevoma pol/pol, pa boš imela še bolj pestro sladkanje jutri. rimljanka

renata.zagmajster@kabelnet.net  

član od: 2.11.2006

sporočila: 133

4. avg 2007 23:31

Že dva dni pečem pecivo za 50 ljudi,pravkar delam ruske kape.Spekla pa sem že orehe,janeževe upognjence,ribezovo pito,kokosovo potico,orehove lunice,rolado s kislo smetano,sadno rolado ,trojni užitek,ter jogurtovo torto z višnjami in malinami.Upam,da sem ti dala kakšno idejo. naty

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. avg 2007 7:53

Krhko testo (izboljšana verzija): 25 dag moke 15 dag margarine 1 jajce 1 žlica sladkorja 2 žlici kisle smetane ščepec soli Zgneti in pusti v hladilniku kakšne pol ure. Razvaljaj (med dvema vrečkama-drugače se kar precej lepi) in daj v pomaščen in z drobtinami potresen pekač (tam okoli 20x25 ali pa tudi malo večji, jaz delam tako na oko in potem mal ostane). Prebodi z vilicami. Nadev: Bučko olupi, naribaj (kot jabolko) in sladkaj, pusti da spusti vodo in jo dobro ožemi. Naj je bo v pekaču tam okoli cm na debelo. Zmešaj 2 dcl sladke smetane, 3 žlice sladkorja in eno jajce. Prelij po bučkah. Sedaj pa v smetano zatakneš robide (kot dekoracijo) ali pa katerokli sadje. Okus po bučkah se ne čuti, samo skrij se ko jih lupiš in ribaš...Opozorilo: tudi ostanke skrij..Pri nas ne marajo bučk, jih pa jedo, če ne vedo, da so notri.Ampak s časoma postanejo nezaupljivi... lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti