Šiviljski tečaj

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 3. avg 2007 14:21 | ogledi: 15.474 | odgovori: 40

Že par let govorim, da bi se rada naučila šivat, zdaj pa sem se odločila zares. Kmalu bo jesen, ko se začnejo raznorazni tečaji, malo sem že gledala po spletu in je tudi šiviljskih nekaj, vendar je še prezgodaj za konkeretnejše informacije (cena, termini...).

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje, če je katera hodila na podobne tečaje, ker vidim, da vas šivat zna kar nekaj!

Geografsko pride zame v poštev relacija LJ - Postojna!

Hvala za informacije že v naprej!

tigris

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. avg 2007 15:40

V Lj. se bo že kaj našlo. Sama nisem hodila na tečaj. Za kroje uporabljam Burdo in malo strpnosti. Na tečaju te tudi verjetno naučijo različnih for, do katerih sem prišla sama. Če je volja je vse, pa veliko uspeha. ham-njam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 15:55

V trgovini Elna (sicer v Celju) sem videla, da sprejemajo prijave na tečaj. Mislim, da je taka trgovina na Gosposvetski v Ljubljani, na tisti strani kot hotel Lev, med Kersnikovo in Vošnjakovo (če se ne motim). rimljanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. avg 2007 16:05

Mislim, da je tam trgovina Bagat. Moja prijateljica je kupila šivalni stroj in zraven dobila šiviljski tečaj, samo mislim, da ti potrebuješ nasvet o kvalitetnem tečaju. ham-njam

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. avg 2007 16:29

Dobri tečaji so od Šova, jaz sem hotela it na takega, pa je bil poln in bi morala počakat 2-3 mesece in se prijavit na naslednjega - pa sem se vmes že naučila šivat kar sama, tako da potem nisem šla, šla sem pa na par drugih prek Šova in na nobenem nisem bila razočarana. Ko boš šla, poročaj, kak je bil, pa tudi kak za kak trik se priporočamo, trenutno namreč še nekaj časa ne bom mogla hodit po tečajih, se mi zdi, hehe;) Tista trgovina je res od Elne, samo jaz k njim na tečaj nisem hotla, ker so bili zoprni. Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 16:51

http://www.lango.si/prodajalne_in_servisi/index.h

Naslovi trgovin in servisov Elna v Sloveniji, prirejajo tudi šiviljske tečaje, piše, da je tudi na Gosposvetski v Lj.

 

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 03. avg 2007 16:52:06

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. avg 2007 17:41

Kaj, če bi si same izmenjavale kake trike aki skupaj reševale težave? Ima katera kak problem? ham-njam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. avg 2007 18:00

Na šiviljskega sem hodila davnega leta 1991 in sicer v neko ulico pod ljubljanskim gradom. Vse je imel čez Bagat. Kako je zdaj ne vem, lahko pa jaz ponudim drugo možnost če katero zanima. Pripravljena sem organizirat začetni tedenski tečaj klekljanja (brezolačno, da ne bo pomote) in sicer od 23.8 naprej. Vmes grem namreč še malo na dopust. Zadeva bi morala potekat v dopoldanskem času, recimo od 9.00 enkrat dalje in v skupini bi lahko bilo največ 7 slušateljic. Pribor bi morale imet svoj, prostor pa je seveda moja skrb in je tudi brezplačen. Je pa to malce ven iz centra prestolnice. Če katero zanima pa naj da svoj predlog ali pripombo. lp Vesna

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. avg 2007 18:13

Dobra ideja, samo zame ura ni prava. ham-njam

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. avg 2007 18:20

Reca, super ideja, samo bi mogla še prej nabavit vso robo...a to bi bilo v tvojem domačem koncu Lj? Moram malce počakat kako bo finančno...

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. avg 2007 18:27

Ja, to bi bilo na našem koncu, itak je malce iz centra, pa ni sile. Glede pribora vam lahko posredujem gospoda ki ga ima in ni drag, kar se pa ure tiče vam pa puščam malce proste roke. Recimo da si lahko zmišljujete med 9.00 dopoldan in najkasneje do 17.00 popoldan. No, takrat naj bi bilo že kones. Pa da ne pozabim, trajalo naj bi 3 ure (v kosu na dan). Jaz sem vam ponudila, ve pa razmislite. Potem vam lahko to isto možnost ponudim šele naslednje poletne počitnice. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti