Rozinov nadev

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

tema odprta - 3. avg 2007 11:39 | ogledi: 12.660 | odgovori: 9

Kako delate rozinov nadev?

LP

slavi1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. avg 2007 11:42

Rozine v rumu in s skuto. Včasih dam tudi kakšno jajčko, malo smetane. Jelenckova

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

3. avg 2007 14:42

A to rabiš za potico? Pridem na obisk, ko jo boš spekla. Saj e hecam, ampak razinova potica je ena od ta boljših na mojem seznamu. Jaz se v osnovi držim recepta g. Goljata iz knjige Potice: 50 dag v rumu namočenih rozin 8 dag masla 10 dag sladkorja (tega ne dam nič, ker so itak rozine ful sladke) 1 jajce 1 dl kisle smetane (ali sladke) 15 dag piškotnih drobtin vanili cuker, limonina lupinica, cimet Tega nadeva je za količino testa iz 500 g moke Če pa delam rozinov kruh pa jih kar na suho potresem po razvaljanem testu in zvijem. tigris

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

3. avg 2007 15:09

Rozinov nadev: 10 dag masla 10 dag sladkorja 2 do 3 rumenjaki limonina lupinica sneg 2 beljakov malo smetane (sladke ali kisle ) 40 dag rozin pest piškotnih drobtin Maslo, sladkor in rumenjake umešamo, dodamo limonovo lupinico, malo smetane in sneg iz beljakov. Ko to namažemo na testo osušene rozine potresemo po vrhu. Če je nadev preredek mu dodamo še pest drobtin. LP Goga

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

3. avg 2007 15:33

Jaz pa rozine vedno namočim v sok pomaranče ( sveže stisnjen) ne glede za kaj jih uporabljam, potico, palačinke, pite.... Ker pa so rozine zelo umazane jih predhodno obvezno sperem z malčno vodo. Pozdrav antonija

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

3. avg 2007 16:15

Ja, to rabim za potica. Do sedaj sem delala šarkelj, pa mojemu ni nikoli dovolj rozin v testu. Zato sem sklenila, da bi naredila kot potico. Imate še kakšen recept, kjer se da lahko veliko, veliko rozin. Hvala za nasvete. LP slavi1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 16:52

Saj tudi v šarkelj lahko daš veliko, veliko rozin, a ne? rimljanka

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. avg 2007 17:19

Slavi, rozinova potica je "zvezda" med mojimi poticami, skoraj vsi jo imajo najrajši, še prav posebno moški. Upam, da bo všeč tudi tvojemu. Recepta za testo ti ne bi pisala, saj tudi sprašuješ samo za nadev. Količine pri mojem nadevu so predvidene za testo iz 1 kg moke, če boš naredila manj testa, jih seveda ustrezno zmanjšaj. 1 kg rozin rum 250 g surovega masla 150 g sladkorja (boljše je, če ga zmelješ v mlinčku za kavo) 3 rumenjaki 200 g kisle smetane 1 vanilijev sladkor limonina lupinica Bistveno: prejšnji večer vzemi rozine, speri jih v mlačni vodi, odcedi, predeni v posodo, ki se dobro zapira (npr. Tupperware), POŠTENO ZALIJ z rumom in pusti čez noč, da se dobro napojijo. Maslo in smetano pravočasno vzemi iz hladilnika, da se segrejeta na sobno temperaturo (masla trdega ne moreš vmešati, mrzla smetana pa sesiri nadev). Maslo in sladkor - po možnosti mlet, ker je manj nevarnosti, da se nadev sesiri - penasto vmešamo, nato primešamo rumenjake, vanilin in limonino lupinico. Na koncu dodamo še smetano. Testo na tenko razvaljamo, namažemo z nadevom in potresemo z rozinami. Zvijemo, predenemo v model, večkrat prebodemo in pustimo, da potica lepo vzhaja, ker je nadev precej težek. Jaz potem potico po vrhu namažem z mlekom in dam v pečico. Računam s približno 1 uro pečenja, vedno pa preizkusim z iglo, palčko, zoborebcem ipd. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 03. avg 2007 17:20:37

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

3. avg 2007 17:54

No, ce smo ze pri rozinah in rumu, jaz sem se od mame naucila, da imam vedno en litrski kozarec poln rozin namocenih v rumu. Ce jih rabim za kaksen sarkelj ali strudel z jabolki, jih moram samo zamesat in je super (seveda se jih za to potico rabi kar veliko). No, kadar nimam drugega sladkega so pa te rozine dobre tudi "kar tako" malo za pocrkljat, se posebej pozimi. LP Jerneja USA

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. avg 2007 21:13

Naša soseda rozine vedno malo prevre, odcedi in šele nato namoči v rum. Res so sočne. Žal sem edina v družini, ki je rozine, tako, da na žalost peka rozinove potice odpade. Jih pa redno (tudi povrem) vmesim v sadni kruh. kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti