Rukula

neznan uporabnik

tema odprta - 30. maj 2002 15:40 | ogledi: 4.401 | odgovori: 9

Na vrtu zelo dobro uspeva Rukula, zato prosim za kakšen recept. HVALA

gorazd

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. maj 2002 16:14

Gorazd, podobno vprašanje sem pred meseci na forumu postavila jaz in dobila nekaj zanimivih odgovorov. Pobrskajte po forumu oziroma dajte na iskanje in vtipkajte rukola. LP, maja

neznan uporabnik

30. maj 2002 19:34

Ali ste že poskusili? Mlada rukolo zmešamo z na lističe naribano repo, okisamo z jabolčnim kisom (limono), potresemo z naribanim hrenom in če vam je všeč potresite s suhimi segretimi ocvirki namesto olja. Okrasimo z ognjičevimi cvetovi. marjan zajc

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

30. maj 2002 19:47

Na zelo tanko rezino parmezana polozite 4-5 peres rahlo popoprane mlade (nepekoce) rukole, in cez vse kancek ali dva olivnega olja (vergine!!!). Zraven rezino kruha in kozarec lepo ohlajenega belega vina (Zelen iz Vipave).. Lep pozdrav vsem Henri P.S.: Ce je rukola pekoca potem brez popra! Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 30. maj 2002 19:49:38

neznan uporabnik

31. maj 2002 9:22

Živjo! Še predlog za predjed (ali pa glavno, če imate majhne želodčke ). Na olivnem olju prepražimo na večje kose narezane šampinjone; ko so ti gotovi pa še rezine kuhanega pršuta. Medtem se rukola pokapa z olivnim oljem. Jed serviramo toplo - na krožnik položimo najprej pršut, nanj rukolo, ki jo po okusu posujemo s parmezanom, kot zadnjo plast pa šampinjone Dober tek & lep pozdrav, Janez P.S. Seveda je kozarec belega zraven te jedi obvezen! Sporočilo je spremenil(a) jparadiz dne 31. maj 2002 09:27:09

Saša  

član od: 6.7.2003

sporočila: 1

6. jul 2003 13:04

Eno vprašanje, ki se ne tiče receptov, pa še vedno rukule! Zanima me ali rukulo odpulimo s korenino, brez jo odrežemo...skratka kateri je pravi način? Hvala že v naprej:) Saša Vovk

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

6. jul 2003 16:23

Trgamo posamezne liste. LP Spela

edulis  

član od: 9.11.2002

sporočila: 1

27. dec 2003 18:30

Rukolo oprano in posušeno,preprosto potresite po (ŽE PEČENI IN SERVIRANI) pizzi.Njena posebna aroma se prav lepo zliva z ostalimi sestavinami. jure jesenko

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

27. dec 2003 22:45

Na maslu prepražite nekaj lešnikov, na rahlo jih zdrobite, na kocke narežite sir (gauda...), rukolu narežite kot solato, vse skupaj zmešajte, solite, dodajte olivno ojle in limonin sok. Dobili boste enkratno solato. lep dan

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

28. dec 2003 21:09

Meni pa je najboljše takole: očiščeno rukolo pokapajte s limoninim sokom, posolite in prilijte malo olivnega olja. Dobro premešajte, nato pa na vrh naribajte parmezan v kosu - količino prilagodite po okusu. Vendar vam povem - okusi se odlično ujemajo! LAni smo imeli tole za silvestersko večerjo za predjed, skupaj z dimljenim lososom in drugimi jedmi. Perfecto! :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti