Pomoč pri torti s tičino maso

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 2. avg 2007 8:51 | ogledi: 30.513 | odgovori: 72

Živijo,

Jutri bom delala torto, ki jo bom okrasila s tičino maso, na maso narisala spidermana in zraven še iz tičine oblikovala nekaj pajkov. No, upam, da mi uspe. Zanima me sledeče:

1. Ali lahko dam čokolado pod tičino maso? Naredila bom torto Nutella, pa bi jo prelila s čokolado in na to dala tičino maso.

2. Ali je lahko torta oblečena v tičino v hladilniku do naslednjega dne, ko jo bom predala?

3. Kje naj najdem pekač za torto v velikosti A3 formata? Imam tako sliko od spidermana in jo moram narisati na torto.

4. Glede na to, da pri tašči nimam dovolj velike pečice za pekač A3 formata, bi jo pekla v dveh delih. Kakšni nasveti, da oblate profesionalno združim? :)

p.s.: pekač pa vseeno potrebujem zaradi oboda, ko bom torto krasila, pa seveda za nadaljno uporabo.

5. S katero barvo obarvate tičino, da je čisto črna?

6. Kako naj naredim pajkovo mrežo na torto? Kar s tičino, ali je bolje, da jo s čim nabrizgam?

7. Kako najbolje razvaljati tičino, da se ne bi trgala?

No, zaenkrat je to vse. Res se vam že v naprej zahvaljujem, ker mi boste pomagale osrečiti mojega nečaka, ki ima v soboto 7 let. :)

LP, Petra

*petra*

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 9:05

1. Jaz spodaj namažem masleno kremo. Po moje lahko daš čokolado samo počakaj, da se strdi, da se ti ne po packalo. Važno je, da spodaj ni kaj mokrega.

2.V hladiniku je brez problema, ne bo nič narobe s tičino.

3. in 4.Speči biskvit v pekaču od pečice, če je prevelik malo obreži, če je prenajhe združi 2 skupaj in obreži, da bo velikost primerna. Samo pazi, da boš biskvite dala res skupaj pa bo. Itak bo potem krema skupaj "zlepila".

5.Črno barvo dobiš v trgovini pekarne Vrhnika v prahu. Je pa res, da imajo pakirano po 100 g.

6. Lahko nabrizgaš čokoladno tako, da mlačno stopljeno čokolado daš v vreško in ji odrežeš en čisto mičken konček (ampak res mičken) in rišeš s tem. Lahko pa črno obarvano tičino valjaš v tanke "klobase" in sdelaš s tem.

7.Tičina se ne trga, se lepo dela z njo, lepše kot s plastelinom. Zraven uporabljaj škrob, da malo "pomokaš" (Gustin...).

jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 02. avg 2007 09:05:18 Sporočilo je spremenil(a) jade dne 02. avg 2007 09:05:42

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 9:19

Jade, zakaj je že pomembno, da se uporablja škrob? Ali je bolje sladkor v prahu? Kako pa potem spravim ta prah z mase, da bo lepo gladka površina? Hvala ti za pomoč. *petra*

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 9:23

Uporablja se škrob in nič se ga ne vidi na tičino masi. Daš pa čisto malo. Najprej fajn pregneti najbolje na kakšni silokonski podlagi in potem samo valjar, če nimaš slikonskega malo pogladi s škrobom. Ne rabiš ga veliko in ne vidi se. So mi tako svtovali v Trgovini pekarne vrhnika kjer sem kupila tičino. jade

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 10:21

Punce, dajte mi pomagat najti še slikico od ene torte, ki sem jo pred kratkim nekje zasledila. Zgleda pa kot sir, v luknjicah in po torti pa so sive miške. *petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 10:42

Ksenjako, bravo! Saj ne morem verjeti, cel splet sem preiskala in točno tako sem nekje videla, da ima odrezan košček na vrhu, vendar ne tvoje slikice. Po kateri slikci si jo pa delala? A je okrašena s tičino? *petra*

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

2. avg 2007 10:44

moja je okrašena s tičino maso. Spodaj pa je maslena krema. Sem pa malo narobe naredila kajti jaz sem najprej nafilala celo torto jo dala v hladilnik potem pa sem izrezala tisti del ven. Ampak je bil pretežek in se mi je tam torta malo potlačila. Tako da je bolje da tisti del malo manj nafilaš da ni pretežek. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 10:50

Ne, ne, tvoja tortica je čist super. Nič se ne vidi, da bi bila kaj potlačena. Sicer pa hvala za nasvet. Jaz bi verjetno naredila enako. A original slikico mi lahko pošlješ? Vem, da so tam bile miške nekako tako narejene, kot da bi lezle iz in v luknjice. *petra*

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. avg 2007 13:31

Torto je nujno potrebno prej namazat z masleno kremo, ker sicer boš razočarana. Po vsej verjetnosti se bo brez maslene kreme seveda, tičina masa stopila in lepo lezla s torte dol. To izredno grdo zgleda. Kako bo to, če boš torto imela dlje časa v hladilniku, se pravi dan prej, tudi ne vem čisto natančno. V hladilniku se to isto zna zgodit ćez noč, sploh če bo tičina masa razvaljana precej na tanko. Mojster Goljat tudi sicer odsvetuje shranjevanje tičine mase v hladilniku. Meni se je ta neumnost zgodila 2x, pa tudi moje kolegice so se že nasankale s tem. Tičina masa je sicer zelo enostavna za oblikovanje, ni pa tako zelo dobra in ob takih napakah si lahko zelo hitro razočaran. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti