Pomoč pri torti s tičino maso

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 11:18

No saj meni se zdi, da sme enkrat brala nekje, da se lahko da tičino na čokoladni obliv pa zdaj ne najdem kje. jade

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

3. avg 2007 11:44

Punce, bom naredila tako: biskvit - smetana - biskvit - smetana - čokoladni obliv - tičino masa. Sem bom tokrat še izognila masleni kremi, pa bom vedela za drugič in vam tudi poročala naslednji teden. Veri, obod sem pa dobila jaz v Mullerju, pa ga lahko nastaviš na A3. Sicer sem ga našla v Mullerju v Kranju, ne v LJ. Jade, super lepe tortice, jih imam že nekaj časa med priljubljenimi. Veri, tvoje tudi, ampak jih žal ne morem povečati, ker nisem registrirana na tisti stani. Hvala! Petra *petra*

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. avg 2007 11:51

hehe si pa trmasta petra :) no upam da ti torta uspe, če pa ti ne bo pa si še enkrat preberi teh nekaj strani pa boš verjetno vedela zakaj ti ni. pa pofotkaj spidermana, tudi jaz ga mislim v kratkem delat. nektarina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. avg 2007 11:54

Jade, je ja premazana in vidiš kako je lepa. Čez noč v hladilniku je pa vse šlo k vragu. Saj ti pravim da so me izkušnje naučile in tako kot si rekla. Masleno kremo gor če hočemo, da bo tičina masa obstala. lp Vesna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. avg 2007 12:36

Petra, seveda se sama odločiš, kako boš naredila torto, ampak mislim, da ni za zanemariti nasvetov, ki so ti jih punce prijazno napisale - saj to si pravzaprav iskala. Jaz vseeno islim, da je bistvo torte, ki je okrašena s tičino maso, predvsem izgled, šele nato okus - no saj ni nujno, da se to dvoje izključuje, ampak taka torta ne more biti tako sočna in tako zelo polna kreme, ker tičino masa rabi pač trdno podlago. Sploh se mi zdi projekt tvegan zaradi velikosti torte. Mislim, da bi bilo vseeno dobro, če bi smetano dala med tri plasti biskvita in če že mora biti obliv, potem bi ga dala na biskvit. Težko boš celo plast smetane lepo oblila s prelivom, pa da ti bo še površina ostala lepo ravna. Jaz sem imela izkušnje vedno take, da se mi je smetana malo polegla in ne predstavljam si, kaj bi takrat nastalo iz sličice. Sicer pa je za otroke itak najbolj pomembno, kako torta izgleda - važen je zunanji izgled, itak jo pojejo bolj malo. Želim ti vso srečo, pa da bi bil nečak vesel.... pa seveda poročaj kako je ratalo in poslikaj tortico, da jo vidimo še mi. Lep pozdrav matilda

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

3. avg 2007 12:54

Ups, matilda, sem videla, da sem narobe napisala, torej en biskvit premalo. biskvit - smetana - biskvit - smetana - BISKVIT -čokoladni obliv - tičino masa. Seveda sem vesela vseh nasvetov in jih tudi upoštevam. Na prvi strani mi je Veri napisala, da gre tičina na čokolado. Sedaj vam pa vsem povem iz prve roke... Klicala sem gospoda Goljata, ki je rekel JA! Čokoldani obliv in tičino masa gresta lepo skupaj, ni potrebna maslena krema. Odsvetoval mi je torej smetane, marmelade, ....ČOKOLADA GRE! :) Evo, vam poročam, kako bo uspela. Lepo se imejte! Petra *petra*

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 13:00

Ma seveda ti bo uspela. Moje torte so vedno sočne in polne kreme pa nima veze s tičino maso, saj je važno samo, da ne pride vlaga zraven. Če boš celo oblila s čokolado ne bo zraven vlege pa bo tudi tičino masa ok.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 13:03

Posedejo se mi pa tudi nikoli ne kljub smetani. Uporabljam pa alpsko smetano za stepanje + malo raslinske, če je treba dam še kakšno želatino zraven, da je res trda krema. Tudi oboda ne uporabljam, ker že naredim kremo dovolj kompaktno, da se ne razleze.

Biskvit delam pa po temle receptu:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5814

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. avg 2007 13:06

Če češ bolj sočno, pa odreži tisti zadnji BISKVIT čisto tanek, samo toliko, da je, bit pa mora... Vmes lahko nafilaš kolikor češ, samo če bo torta velika in visoka, je dobro dat še kaj v maso, da bo bolj trdna, sama smetana je lahko malo švoh, ampak če jo imaš dolgo v hladilniku ni problem, ekr se strdi. Moje torte še nikoli niso čakale več kot 1/2 ure, zato taki napotki, hehe. Veri

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

4. avg 2007 11:15

jaz sem naredila tisti ketchup, ki je v mojem albumu tako da sem jo oblila s čokolado in potem gor dala tičino maso. In se ni čisto nič pokvarilo. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti