Pomoč pri torti s tičino maso

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. avg 2007 8:37

Ja beljake v prahu + vodo nadomestiš z navadnimi beljaki - saj piše, da tiste v prahu namočiš in stepaš, da narastejo. Sicer je ta "beljakov led" omenila že veri na prejšnji strani. matilda

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

3. avg 2007 9:17

Punce, hvala vam za pomoč. Sem včeraj dobila v Mullerju obod za torto, ki ga lahko poljubno nastaviš na željeno velikost, tako da bom lahko pekla kar v pekaču od pečice. Tičino mase pa jaz ne bi dala na smetano, ampak na čokolado. Saj čokolada se ne topi, razen seveda če ni na toplem? Na zadnjo plast biskvita namažem še malo smetane in oblijem s čokolado. Joj, ne bi rada maslene kreme.... A je katera že delala tako? *petra*

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. avg 2007 9:36

petra jaz ti vseeno svetujem masleno kremo. tako bo bolje. v nasvetih nna teh straneh sem videla da je res najboljša maslena krema za pod ticino maso. nektarina

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

3. avg 2007 9:56

Reca, tudi mene zanima, kako to, da si dala recept za torto za obhajilo, kjer navajaš, da si dala tičino na smetano in ni bilo nobenih problemov? *petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

3. avg 2007 9:57

Ok, še eno bedasto vprašanje....Kaj pa če masleno kremo namažem na čokoladni obliv, ko je le-ta že strjen, seveda, pa potem tičino? *petra*

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. avg 2007 11:07

jade in petra, sem mislila, da jo misli/š okoli obmazat s smetano in dat čez tičino maso. Med plasti torte seveda lahko daš karkoli in če boš lepo namazala, se ne bo nič sesedalo - problem je, če daš na smetano tičino maso. Če vse skup obmažeš z masleno kremo, seveda nima veze, kaj je spodaj. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 11:09

Petra jaz bi probala tako: bisvit, nadev, biskvit, nadev, biskvit, obliv čokolada (čeprav ga po moje lahko mirno izpustš saj bo že itak nadev čokoladen. in potem čezmasleno kremo. Važno je, da res celo premažeš z masleno kremo, ma saj ne rabiš veliko in tudi potem se veliko ne pozna na okusu to je samo zato, da "dihta" in ne pride vlaga do tičine mase.

 

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 11:12

Pa lažje ti bo, če ne boš na zgornji biskvit mazala še smetane. Ker če na smetano zlivaš čokolado se ti bo packalo, ker se bo malo topilo Ne vem jaz za torte vedno delam 3 plasti biskvita, vmes 2 plasti smetanove kreme, vrhnji biskvit ali oblijem s čokolado ali masleta krema+ tičino ali marmelada + sadje + želatina. Na zgornjo plast nikoli ne dajem še kreme, ker potem ne moreš lepo okrasiti. Razen, če jo s smetano krasiš.

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. avg 2007 11:14

Pa na čokolado seveda lahko daš tičino, saj čokolada ni mokra! Tisti obod sem ti že mislila predlagat, samo mislim, da ni velikost A3, ker sem že enkrat gledala, sem nekaj drugega rabila pa so bile številke važne, da je točno A3. Reca je bila medtem na tečaju pri Goljatu, pa se mi zdi, da si je premislila... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti