Dieta pri težavah s ščitnico

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

2. avg 2007 9:56

Jaz sem slišala (preko svoje mame, ki je imela težave s preveč delujočo ščitnico pred par leti), da je težav s ščitnico ogromno pri ženskah trenutno starih (to je tako bolj približno) 40 in 60 leti, ker v času njihove mladosti niso jodirali soli. Kot otrokom/mladostnikom jim je primanjkovalo joda, zato se ščitnice niso pravilno razvile. Kasneje so začeli jodirati sol za prehrano, zato naslednje generacije teh težav ne bomo imele toliko. (Ne me preveč držat za besedo, to je približen povzetek tega kar je moja mama takrat slišala od zdravnika). paeonnia

tiana  

član od: 1.8.2007

sporočila: 4

2. avg 2007 15:52

meni je zdravnica rekla, da ima težave s ščitnico vsaka druga ženska v sloveniji.posledice so grozne-tudi do srčne in možganske kapi.ok, to zadnje sem na netu prebrala.tablet še nisem dobila, ker po pravici povedano nisem šla k zdravnici.vem, da je to neumno, ampak nikakor se ne morem prisiliti.očitno preveč slabih izkušenj v preteklosti... tiana

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. avg 2007 16:16

Tudi moja pokojna teta je imela težave s ščitnico. Lani je umrla zaradi srčne kapi, še zelo mlada. Zato bodite pozorne na kakšne zgodnje znake srčne kapi, ker je tudi nam zdravnica rekla, da je bila kap lahko posledica jemanja tablet oziroma, da le te slabijo srce!?! Držite se! veverica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. avg 2007 19:54

Gajka, z dopolnilno prehrano paš vnašaš v telo stvari, ki jih v normalni hrani primanjkuje. Med to spada tudi na primer koencim Q10. To je encim, ki ga telo samo prideluje do 35-40 leta starosti, potem pa telo proizvaja vedno manj tega encima in 60 let star človek ima 60% pomanjkanje Q 10. Zato pa se potem okoli 50 leta starosti začno problemi, kot je kap, infarkt, povečani pritisk, druda razna srčno-žilna obolenja. Ta encim namreč proizvaja naše srce, nekaj malega tudi jetra in ledvice. Zato je za naše telo ta encim zelo pomemben.

Ali pa naprimer Omega 3. To je oljni izvleček iz rib, po domače povedano. Zelo pomemben je pri zniževanu holesterola,trigliceridov,preprečuje bolezni srca in ožilja, preprečuje nastanek krvnih strdkov, pomaga pri psoriazi, artritisu, lupusu, priporočajo pa ga tudi nosečnicam, da se plodovi možgani lepše in boljše razvijajo, šolskim otrokom pri boljšem spominu in koncentraciji... Toliko kot je tega v eni kapsuli pa ne moremo nadomestiti s prehrano, ker potem bi morali vsak dan jesti ribe in to tiste bolj mastne.

ali pa....tega je toliko, da bi ti lahko naštevala celi dan. je pa res, da se pri nas to mora kupiti, drugje na zahodu pa ravno tako kupiš, samo ti recept napiše zdravnik. Naši zdravniki pa se na to požvižgajo, vsaj nekateri, doma pa sami uživajo te dodatke. Ironija ali pa ne? 

Kyara

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

2. avg 2007 22:33

Nisem vedela, da bi omega 3  pa q 10 lahko kaj izboljšali stanje. Bom poskusila. Meni so zmanjšano delovanje odkrili po porodu in zdravnik pravi, da je bil to šok za telo in je zadeva vplivala na del, ki je v tistem trenutku "najslabši".

ne vem no, problemi s ščitnico so pri nas v familiji: mama, sestra, oče od mame in tudi njegova mama. Zgleda, da je bolezen dedne narave.

Čeprav bi naj pri tovrstnem slabšem delovanju imelo moje stanje za posledico malce manj volje in utrujenost moram reči, da se ultra hiper aktivna, več ali manj optimist in dobrovoljček. 

Se pa je stanje izboljšalo (glede na krvno sliko), ko sem pričela z jemanjem tablet. Priznam, da prej nisem zaznala nekih težav tako da je krvni test edino merilo za delovanje ščitnice.

titta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. avg 2007 6:59

Jaz jemljem še Noni mix, olje svetlina in C vitamin.Poleg Q 01 in Omege3. Ta omega3 ima dodani še omega 6 in omega 9 , ter E vitamin. Kyara

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. avg 2007 7:27

Samo v vedenje! Veliko Omega3 vsebuje navadni tolščak, ki raste na vsakem vrtu kot nadležni plevel. Jemo presnega v solatah. Tisti, ki nimate vrta si ga zasadite v lončke ....rimljanko  pa prosim za kako slikico za tiste, ki ga ne poznate. kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 7:37

Kobra1, takoj izpolnjena ti je želja:

http://www.toronto.ca/wes/techservices/involved/out

http://www.missouriplants.com/Yellowalt/Portulaca_oleracea_

če raste na bolj sušnem rastišču, je malo drečkast, če ima dovolj vlage in seveda hranil je bolj zelen. Oboje je videti na spodnjih dveh slikah.

Oh, ko bi tako uporabna bili še slak, rogovilček in regačica, potem se jaz zaradi plevelov sploh ne bi jezila!

Aja, pa kuhanega, pa ne preveč v mehko, s krompirjem ali samega v solati tudi lahko pripravite. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 03. avg 2007 07:38:27

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. avg 2007 8:52

 Hvala!!! kobra 1

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

4. avg 2007 19:21

Enako kot Buči so tudi meni odstranili gomolj pred 18. leti. Od takrat sem na hormonski terapiji - Euthyroks, prej Vobenol- in se vseskozi borim z odvečnimi kilogrami. Lotila sem se 90-dnevne LD, dala skozi 3 mesece ločevanja, 3 mesece vzdrževanja, sedaj sem pričela ponovno z ločevanjem. Izgubila sem 15 kg, počutim se dosti bolje. Kyara, tudi mene zanima ta dopolnilna prehrana, ki jo omenjaš. Kokos, tvoj podatek, da si v treh mesecih shujšala 30 kg, je skoraj neverjeten. Pove pa, kako zadeve pri različnih ljudeh različno delujejo, Kristalka P.S. Kyara sem prehitro napisala vprašanje - našla odgovor. Sporočilo je spremenil(a) Kristalka dne 04. avg 2007 19:24:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti