Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. nov 2020 17:49

Dragička, oh, si pa nisem mislila, da je vzrok tvoje odsotnosti ta hip najbolj sovražni virus. Čeprav me je ravno to skrbelo. Očitno je vsepovsod...Dobro je, da okrevata doma in da lepo skrbita sin in hčerka za vaju.  Pošiljam vama topel objem in obilico zdravilne energije, da se kmalu postavita na noge.


Danes pri nas goveja juha z rezanci, pariški zrezki/ naravni, pomfrit domači, solata

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

11. nov 2020 6:43

Torek: makaronovo meso, paradižnikova solata, za posladek pa kavica

Sreda: imam takoj po službi zobozdravnika, mož pa malo kasneje konča, tako da bo ko se vrnem goveja juha iz zaloge, potem pa mogoče na hitro z mojo punčko narediva palačinke ali šmorn, pa kompot poleg... Bomo videli...

Lotti

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

11. nov 2020 14:32

                 Danes:    jota s prekajenimi rebrci

                                domač

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

11. nov 2020 15:24

Danes pečen piščanec in mešana solata s paradižnikom jajci in zeleno solato. 

Kava

LP, Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2020 19:20

Ne maram rdeče pese, niti kuhanega sladkega zelja, ampak tale boršč mi je pa v nulo uspel in ga seveda jem. Pesa naribana, zelje tanko narezano, pa gre nekako po grlu navzdol. Res je dober, za tak hladen jesenski dan kot nalašč. Z mesom je bil, seveda. Najprej sem svinjska rebra kuhala, potem sem jih vzela ven, v tekočini kuhala naprej, meso narezala na kocke, ga popekla in potem vrnila v juho. Recept je s strani rusija.si, se mi je zdel najboj zanimiv od vseh, kar sem jih po netu in knjigah našla. 

Fotka je bolj tako tako, zmigana, ampak mobi je bil na izdihu ... :)

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 11. nov 2020 19:22

5na2  

član od: 5.6.2018

sporočila: 46

11. nov 2020 20:55

Špageti z bolonjsko omako, brokoli in paradižnik. 

5na2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2020 7:52

Dragička je napisal/a:

Trixi, hvala za skrb... Namreč polna dva tedna sva na "košti" sina in hčere... pripelji kosilo in ga pusti pred vhodnimi vrati. Ko te bolezen pokosi, pa še bolezni se reče corona, ti se slabo piše. Ampak, verjetno imam v genih korenine oliv, ki ne strohnijo kar tako. Pozdravček vsem. 

Oj, Dragička. Sem se tudi jaz spraševala, kje so tvoja kosila. No, tudi mi imamo doma pozitivca, mož je staknil virus, kljub vsem varnostnim ukrepom, Jaz nimam znakov in me zdravnik še ni poslal na testiranje, a morava biti oba v strogi izolaciji in tako tudi ravnamo. Le tašče ne moremo prepričat, da ne bi pet krat na dan hotila gor k nama, včasih pride kar brez maske in jo naganjamo dol. STara je 83 let in ravna, kot da bi rada dobila virus, samo da bi bilo malo drame še okoli nje.  Bolj kot jo mi čuvamo, bolj ona rine, pravi da kolikor ji je usojeno, je usojeno.  MOž je prvi teden bil ar v redu, danes pa mu je začela naraščat vročina in zdaj čakam, kaj bo rekel njegov zdravnik.

 

Dragička, čuvajte se vsi, napišem ti le še: Neće grom u koprive ali po slovensko Kopriva ne pozebe. 

mamamia

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

12. nov 2020 8:19

Tale virus je pa . Naj se še tako cuvamo, je tako razpasen vsepovsod! Dragička, okrevajta. Prav tako Mamamia, čuvajte se.

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

12. nov 2020 9:17

Ooo, mamamia, tudi tvojemu možu želim dobro okrevanje. Tebi in mami želim, da ostaneta zdravi. Če vam kaj pomaga, moja kolegica, ki dela v lekarni priporoča po navodilih zdravnikov na začetku obolenja 12 kapljic vitamina d3 na dan in napitek aminokislin za imunski sistem - 4-6 dnevna terapija, ki naj bi preprečevala težji potek bolezni. 
Sem pa slišala od hčerkine tašče, da je v njihovem DSO veliko pozitivnih okužb brez znakov bolezni. In najbrž ravno ti asimptomatski širijo okužbe, ker niti sami ne vedo, da so okuženi.

Včeraj pri nas goveja juha z rezanci, mesna štruca, piščančja prsa, pečen krompir, mešana solata in rose za martinovo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 12. nov 2020 09:41

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

12. nov 2020 13:20

Četrtek:

Korenčkova juhica; pražen oslič, krompir pire, špinača

Pozdravček! 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti