Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

21. jul 2019 16:11

Danes: brokolijeva juha, pečen  , popečena cvetača, pohana bedrca. 

Zvečer: skleda zelene s fižolom.

 

Včeraj zvečer in danes zjutraj delala kuhinja na polno, saj sem pripravljala jedi za skrinjo: goveji zrezki z zelenjavno omako, filana paprika, boranja, kruhovi cmoki. 

Zaradi pasjih dni, ki se nam obetajo v prihodnjih dneh, bom kuhala " na škrge"  To pomeni glavna jed iz zamrzovalnika pogreta v mikrovalovki, zraven bom skuhala samo kakšen krompir, testenine ali kruhove cmoke, včasih pa samo kruh. Zraven pa obvezna skleda solate. Včasih še kakšna zelenjavna juha in palačinke.

Za osvežitev coca cola in veliko .

 

Sedaj pa počitek in čakanje na , se že nekaj kuha za bližnjimi griči.

 

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

21. jul 2019 17:55

Nedelja:

Pozdravček! 

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

22. jul 2019 11:01

                 Danes:    zabeljen stročji fižol in

                                 paradižnikova solata

                                 breskve,   

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

22. jul 2019 14:22

Ponedeljek:

Pozdravček! 

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. jul 2019 7:20

Dragička, tvoji knedeljčki so vedno videti tako mehki, rahli in lepi, nikoli pocasti!

Po katerem receptu jih kuhaš? 

 

Midva sva včeraj jedla pečenega piščanca, pečeni krompir in zeleno solato ter sladoled z dodanimi malinami ter "mojito"

 

Danes bova imela pa kuhan stročji fižol s krompirjem ter dodani ocvirki, na maščobi od ocvirkov pa pečena jajčka ter poleg pražene gobe (jurčki). Mogoče kasneje še sladoled in aperol spritz v moji izvedbi

NutellomAnka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

23. jul 2019 10:10

                 Danes:     špageti z bolonjsko omako

                                  prva najina solata  v življenju 

                                  breskve,

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

23. jul 2019 14:03

Torek:

Pozdravček!

 

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

23. jul 2019 15:47

ANKA, knedle od nekdaj delam "po mojem receptu", in sicer: krompir olupim, narežem, posolim in skuham, Skuhanega pretlačim, pustim da se malo ohladi, dodam ostro moko (če je 80 dag krompirja, dodam približno 30 dag moke), eno jajce, kocko masla. Iz tega naredim testo, ampak na hitro, ker krompirjevo testo, če ga preveč vlačiš po rokah in gneteš, postane pocasto. Razdelim ga na kupčke/kroglice, v vsako kroglico vtisnem celo ali polovico slive, v katero dodam eno kocko sladkorja, oblikujem kroglico... in flek v kipočo vodo. Kuhajo se, dokler ne splavajo na površje vode in še par minutk. Povaljam v drobtinah, ki jih na brzino prepražim na maslu, malček potrosim s cimetom.

Potem se sprašujemo, kdo je koliko knedlov pojedel.

Pozdravček!

 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. jul 2019 17:25

Božanski so videti!

 

naor

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. jul 2019 7:12

Dragička, hvala ti za ta opis!

No, jaz sem bila naučena, da se krompir kuha neolupljen za knedlje. No, zdaj ga bom pred kuho olupila.

In dodam znatno preveč (gladke) moke, glede na tvoje razmerje, ter predolgo gnetem.

Ampak na ta način dodajanja moke, kot ga opisuješ, e testo še lepljivo na prste, imam prav?

Probam, s precej popravki torej. Če zmanjka sadja, ni panike, dam notri koščke čokolade za kuhanje.

Kar jih bo viška, gredo pa v skrinjo za drugič. Prakticiraš tudi to?

O ja, dobra jed, da se jo pojest tudi drug dan za malico doma ali v službi

 

Danes pa bodo za kosilo pražena jetrca in kumarična solata ter sladoled , za pit pa bezgov sirup z ledenimi kockami.

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti