Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

23. avg 2017 14:55

hedonist je napisal/a:
Mopsika, vidim ,da kar velikokrat delaš pico s papriko pa me zanima, a daš še kej poleg paprike gor al ne ??:)
hedonist

     Seveda, Hedonist, šunko, sir, kakšno kranjsko , ali suho salamo, pa seveda-domačo paradiznikovo mezgo, mi imamo res zelo , zelo radi domačo pico in namesto gob, rajši papriko ali čebulo.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

23. avg 2017 16:11

Danes sem skuhala (v bistvu spekla) bučne polpete s slanino in sirom ter pečen krompir. Zraven je bila velika skleda paradižnikove solate.

Jutri bo zelje s krompirjem.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

23. avg 2017 17:19

Bolognese omaka, paradižnikova omaka, svedrčki, špageti, zeljna solata z zeleno solato, rukolo in radičem ( z vrta)

Zame polnozrnati riževi rezanci s paradižniko omako in gamberi, solata

Kjer je volja, tam je pot

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 23. avg 2017 17:34

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. avg 2017 18:41

Kaj kuham??? Čist nič pametnega, ker ni bilo časa.......Moj je danes imel filane paprike iz zaloge, meni pa ni pustil nič........pa sem si narezala en velik paradižnik, mocarelo, gor dala dva jajca in hop v pečico, ma je bilo dobro  Bi pa pasal zdele tudi en polžek od Smartike 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

23. avg 2017 19:32

Tudi pr nas je bolj malo časa, nič kaj dosti kuhanja ni bilo zadnje dni.

Tudi danes še nisem nič, je pa pripravljeno. Panirani piščančji kosi, pečen krompir in paradižnikova solata

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

24. avg 2017 12:03

                  Danes:        rizota s paradiznikom, papriko in 

                                      domača endivija s 

                                       

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

24. avg 2017 12:41

Mi pa danes pasirano fižolovo juho, pa jabolčno bučni skutin zavitek!

Paradižnik nam že čez ušesa gleda!

 

 

Anemiilat

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. avg 2017 14:51

Včeraj in danes in še jutri bo juha iz hokaido buče, res krasna stvar, skoraj zadošča za prvo silo. Kasneje pa še riž s papriko, korenčkom in grahom, zelena solata, mesojedec pa še kos pečenega svinjskega rebra.

Za razvajanje pa ležanje na balkonu in branje po izbiri. Kaj bi si še lahko želela lepšega?

Lepo, sončno avgustovsko popoldne želim!

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. avg 2017 15:29

Danes smo pa pri nas kuhali: Odličen ciganski golaž, polento (ve se, da je ta bila samo zame ) moj možiček je zraven imel odlično svežo "baguetko", paradajzovi solati se pa ni izognil, druge ni bilo 

Lep popoldan želim vsem, ki ste že imeli kosilo in tistim, ki ga boste šele imeli .

Namesto sladice bodo danes sladke, velike slive iz brkinskega podeželja 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

24. avg 2017 16:33

Po dolgem casu se javljam;

vceraj smo jedli papriko in melancani peceni v pecici s smetano, staras brez jajca in zraven na zaru peceni piscancji zrezki, domac kruh in zame se kumaricna solata.

danes sem naredila domace njoke, v treh izvedbah, ene z baziliko, ene s paradiznikovo mezgo in navadne. Zabelili smo z domaco salso in veliko cesna in parmezana, povrhu se nekaj popecenih pinjol. Solata in chianti. Za  bolancka pa se kurjo juhico. 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti