Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

26. apr 2017 20:24

Tudi jaz priporočam pirine testenine, pa tudi jušne zakuhe so zelo dobre (nudeljci, ribana kaša).

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

27. apr 2017 8:39

V zadnjih dneh pri nas: 

PON  goveja juha, cvetačni narastek, berivka in rukola v solati

TOR: pečeni kosi piščanca, špecli s sirom, zelena solata in zelje

SRE: še zadnje potenstano kislo zelje, pečenice, popoldne pa jagode s smetano

danes bodo pa mesne rolade, dušeno korenje, rukola in zelena solata ( je že na vrtu  )

tabu

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

27. apr 2017 9:56

Danes dugega kot kuhati ne moremo

Kosilo; goveji zrezki v korenčkovi omaki, riž in solata. 

 

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

27. apr 2017 11:05

katrin11 je napisal/a:

Tisti rjavi polnozrnati ? špageti sploh nočejo vzeti nase okusa, hitro se prekuhajo in razpadejo.  Z vsemi zaćimbami vred mi niso bili všeč.  Škoda omake za tele "zdrave"  špagete.

Katrin11

 Čudno, meni se še nikoli niso razkuhali in so mi enostavno odlični s porom/bučkami v paradižnikovi omaki. V osoljeni vodi jih skuham tam do 3/4, potem pa jih z nekaj vode, v kateri so se kuhali, vsujem v lonec z omako, premešam in pustim na nizkem ognju oz. kar izklopljeno, če imaš steklokeramiko, da se še kakih 5 minut lepo kuhlja. Okusi so tako lepom prepojeni, razkuhano nič, in kosilo je njami.

 

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 27. 2017 11:06

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

27. apr 2017 12:21

                  Danes:   ostanki  juhe, ostanki  pečenke, govedina iz juhe

                                  dušen riz s papriko in 

                                  mehka solata in motovilec

                                  zadnji koščki       

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

27. apr 2017 12:33

anka je napisal/a:
Trixi je napisal/a:

Danes bodo svinjski medaljoni v žajbljevi omaki, gobice v omaki, široki rezanci, zelena solata

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 kako pa narediš omako? hvala

NutellomAnka

 Anka, zrezke sem posolila, popoprala, posula s suhim česnom in pomokala. Opekla iz obeh strani do rjavega, zalila z belim vinom in malo vode v katero sem dala nekaj žajbljevih listkov. Zrezke sem kuhala še 15 min, nato sem listke odstranila. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

27. apr 2017 12:39

Četrtek:                                       

             

Pozdravček!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

27. apr 2017 14:51

Danes smo imeli:

Juho iz lisičk(lisičke iz skrinje), pečenega brancina, pečen krompir, solato iz pečenih bušk in melancanov, paradižnika in mlade čebule. Za sladico sem naredila kavni kolač in espresso kavico iz kafetjere. Mljask...

LP, Saša

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

27. apr 2017 16:43

Moja dva sta bila v Mcdonaldsu, jaz pa sem si naredila škampe z zelenimi rezanci in solato.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. apr 2017 17:17

katrin11 je napisal/a:

Tisti rjavi polnozrnati ? špageti sploh nočejo vzeti nase okusa, hitro se prekuhajo in razpadejo.  Z vsemi zaćimbami vred mi niso bili všeč.  Škoda omake za tele "zdrave"  špagete.

Katrin11

 

Veliko, če ne vse, je odvisno od proizvjalca. Tako sem se navadila na polnozrnate testenine, da mi pri "navadnih" nekaj manjka v okusu  (izjema so doma narejene).

Danes: pirina mineštra treh (vrst ) fižolov, sir, solata, voda in teran

 noče naložiti slike (grem šefu zatežit), sicer pa, mineštra kot mineštra

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti