Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

28. mar 2017 10:44

Hvala za prevod, Miška!  Tudi približno nisem zadela jedi z mojim razmišljanjem , edino kotlet ek  mi je uspel. Zanimive besede, meni so narečni izrazi vedno všeč!

Danes pri nas: Ričet in pecivo (verjetno kar štrudelj), pa bio-solata. Bio-solata = regrat s travnika, ki ni bil pognojen.

Sem videla vćeraj tanobel rčet na TV, veeeelik krožnik, v sredini kot en mafin iz rićeta, pa 1 (ena!) trobentica na vrhu.  Torej bom nabrala še ene par trobentic in vijolic, pa na taveliko taco za seviranje in bom postregla en fensi ričet, pa zraven solato, ki je čisto sveža ekološka pridelava, zadaj za hišo raste, pa vijolice in trobentice za okras. 

Če bo kdo imel pripombe, bom povedala ceno, koliko to stane v restavraciji.  A vi sploh veste, kako drago jeste, če je regrat za solato?

 

Katrin11

Mygrace

sporočila: 6506

28. mar 2017 11:09

Katrin11, dober zadetek

 

Danes bo, ko bo, pri nas:

 

- skledurina kralja regrata s cemazem in krompirjem

- palacinke, zrolane, polnjene z ajdovo kaso, skuto in cemazem in pikico naribanega surovega korencka

- sladic pri nas nekako ni, prigrizkov tudi ne...

- torej za posladek: imam v planu odvoz smeti

- po odvozu smeti skuham kafe in postrezem s cokolatini, kupljenimi v Eurospinu

 

 

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. mar 2017 11:43

Že včeraj sem vzela iz predala   segedin, ki bo trajal še najmanj do jutri. Naredila sem testo za hačapuri, zdaj pa čakam, da ga lahko še nadevam in dam pečt. Skleda regrata in pozdrav soncu!

Smeti sem pa že odnesla, imamo industrijo za pridobivanje smeti, pa samo dva. Čakam na dan, ko se bomo zadušili v njih. Pozivam vse, da se začnejo močno upirati uporabi vrečk, kartonov, plastičnih steklenic... Jaz delam na tem že dolgo, pa kot da ne.

Uživajte prelep dan!

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

28. mar 2017 12:18

                   Danes:   špageti z bolonjsko omako,    mehka solata in motovilec 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. mar 2017 14:30

Torek:                                        

                 

Pozdravček!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. mar 2017 15:08

Evo, sedaj iz vrta, posadila sem krompir in okopala gredico, kjer bodo cvetele jeseni posejane spominčice. Me zelo spominjajo na mojo pokojno babico.

Za zelo zgodnje kosilo ( zajtrk sem preskočila, ker sem bila po vrtnarijah brezuspešno iskala ptujski čebulček) lososovo nabodalo s papriko, leča v solati s porom, papriko, češnjevim paradižnikom, kumarico. 

Moja dva bosta mesno omako, sin s svedrčki, mož z špageti, zraven bo motovilec, radič, regrat.

Jaz pa bo tudi malo kasneje še regratovo solato.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

28. mar 2017 15:35

Ce sem ze na morju sem si privoscila po morsko v ribji kantini: file orade,kotlet tune in hobotnica na zaru in motovilec, s prilozeno polento z bakalajem sem se pa tudi pregresila .

Ninja24

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. mar 2017 16:29

Danes bo: jagnje z rožmarinom in žajbljem

široki rezanci s tartufi, voda in teran

Kad je bal, nek' je bal

lp

mzm

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. mar 2017 17:57

Ninja, ti kar uživaj v morskih dobrotah! Sm ti kar mal fouš!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

28. mar 2017 21:47

Pri nas včeraj in danes malo raznoraznih ostankov od nedelje. 

Jutri pa začnem na novo. 

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti