Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

neznan uporabnik

16. jul 2002 12:34

HITRO KOSILO POTREBUJEMO: 1 ZAVITEK ŠIROKIH REZANCEV,1 KOZAREC PARADIZNIKOVE POLIVKE Z BAZILIKO,10 OLIV, 2 MALI KONZERVI TUNINE,1 ZELENO PAPRIKO, POL ČEBULE,OLIVNO OLJE, POPER ,SOL,TIMIJAN , KOŠČEK MASLA. NA OLIVNEM OLJU PREPRAŽIMO ČEBULO , DODAMO ŠE PAPRIKO IN ZAČIMBE IN DUŠIMO 15 MINUT( TA ČAS PORABIMO ,DA SE MEDTEM SKUHAJO TESTENINE),OLIVE NASEKLJAMO IN JIH DODAMO V POSODO, NATO STRESEMO V LONEC ŠE PARADIŽNIKOVO POLIVKO IN Z VILICAMI ZDROBLJENO TUNINO.NA KONCU VMEŠAMO V POLIVKO ŠE MASLO, ZMEŠAMO S TESTENINAMI IN DOBER TEK! POLEG PRIPRAVIMO ZELENO SOLATO . Marjana Esenko

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

18. jul 2002 11:35

Z Hano (Andrejo)! Cmoki s Schaerovo moko odlično uspejo!!! Sicer pa, danes za kosilo stročji fižol v solati in pečen krompir. Kaja

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

18. jul 2002 12:42

Kaja, me veseli.V naslednjih dne poiskusim sama. Upam, da si uporabila isti recept kot si ga napisala. Drugače pa za kosilo kuhan riž in puranji koščki v currijevi omaki. Lp, Andreja

proxy9  

član od: 19.5.2002

sporočila: 10

19. jul 2002 19:50

Lisičke z jajcem, zelenjavna juha, postrv po tržaško in sveže fige Tina Trstenjak

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

22. jul 2002 11:18

VAMPI PO TRŽAŠKO Z AJDOVIMI ŽGANCI + REZANA SOLATA Z KORUZO - ZA DANES IDEALNO GLEDE NA KISLO VREME - DEŽ! buci

tinkara  

član od: 6.5.2002

sporočila: 2

22. jul 2002 13:09

Predlagam grško solato in lisičke z jajčko Tinaja Sporočilo je spremenil(a) tinkara dne 22. jul 2002 13:09:49

sisika  

član od: 10.3.2002

sporočila: 14

22. jul 2002 21:41

Brezmesno - paštašuta(fižolova juha) in palačinke s slivavo marmelado (je treba staro porabit, ker prihaja nova sezona ukuhavanja marmelad). p.s.prosim za kako idejo, kako še uporabiti marmelado!!!! Pozdrav! Dita

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. jul 2002 23:29

Imas v mislih slivovo ali na splosno? Ce na splosno, tu je link: http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?Ime Sicer mi je na pamet prislo: buhtljni, piskoti, rolada, morda nadevana svinjska pecenka, kjer za nadev pomesas slivovo marmelado, na kockice narezana jabolka, malo cimeta, limoninega soka, spustis pa sladkor (le zakaj?? ), slivovi cmoki - razlicne vrste testa, aja pa palacinke , morda prazenec... Zdaj mi je pa zmanjkalo idej. LP, R.

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

23. jul 2002 13:48

Danes bom spekla palačinke, jih narezala na tanke rezance, dodala na rezence narezano šunko, sesekljan peteršilj in zmešala. Namaščeno jena posodo potrosim z polovico zmesi, nanjo dam parmezan in na vrh drugo polovico zmesi. Razžvrkljam jajce s kislo smetano in vse polijem po teh sestavinah. Na vrh dam malo masla v kosmičih in nariban sir. To se lepo v pečici zapeče. Za prilogo pa solato.Jaz sama sem to poimenovala fritatni pečenjakmojim družinskim članom pa so skoraj oči ven padle, ko sem jim povedala na morju, kaj bom naredila za kosilo. Potem pa so bili vsi presenečeni in pojedli vse.. Dober tek pa lep pozdrav. Nana

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

23. jul 2002 14:42

Danes španska poletna juha Gazpacho (nič ne kuhaš ampak samo zmiksaš sveže zrele paradižnike, sveže kumare, nasekljano čebulo in strokec česna, žličko olivnega olja, žličko kisa in začimbe po želji, zaliješ z mrzlo vodo in še ohladiš v hladilniku...originalen recept vsebuje tudi koščke belega kruha, ki jih zmiksaš s prej opisanimi sestavinami, vendar sem jaz ta del izpustila, pa se ni zgodilo nič hudega). Po hladni juhi pa bučke, pečene v pečici z nadevom iz mletega mesa, proti koncu pečenja jih lahko posipate s parmezanom in še malo zapečete. Če se vam mudi, lahko ragu iz mletega mesa preprosto kupite v trgovini....čeprav prisegam na domače lonce, tudi sama včasih kupim kaj že pripravljenega, pa je prav o.k. Lep pozdrav vsem! TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti