Vaše najljubše pecivo s skuto

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2012 8:32

naor: TOČNO!!! To sem tudi kot mladič papal. Še sedaj imam tisti zvok v ušesih, ko je sladkor tak fajn HRSKAL med zobmi...mmm SLADKO/SLANA KOMBINACIJA 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. sep 2012 9:08

[citat=--MBrando--]


NJAAAAAAM. Skuta v vseh oblikah in variantah. Sploh sveža, kar na kruh z marmelado, ali medom, pa cheescake VALDAAAAA, pa štruklji pa, pa, pa...



A delaš cheesecake s skuto?

Jaz vedno kupim kremni sir...

Sem pa v amsterdamu jedla super cheesecake v eni prodajalni Bagels and beans ( tudi bagels so bili odlični). Pa sem na netu nekaj iskala recept in videla, da ga baje delajo s skuto... Tako, da nameravam v kratkem narediti...

Vesnuska

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

28. sep 2012 9:20

Kremni sir = mastna skuta.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. sep 2012 9:34

666, res? Kaj pa vem.

Mastna skuta ima tak svež kisel okus, kremni sir je pa drugačnega bolj slanega okusa...

Ne bom rekla, da morda v literaturi ne piše, da sta enaka, a v mlekarnah očitno ne delajo obojega enako.

Vesnuska

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

28. sep 2012 10:53

"Skuta iz polnomastnega mleka" ni isto kot "mastna skuta".

"Mastna skuta" je skuta, ki jo namesto iz mleka narediš iz smetane. Če jo potem še malo posoliš, bo pa to že sploh tzv. "kremni sir" (še eden od slabih prevodov - ang. "cream cheese" v pomenu "smetanov sir/skuta").

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2012 13:09

Vesnuska in 666: Iz ene ali druge, gor ali dol, grudasto ali kremasto...pozor!!...samo da je SKUTICA, da je tisti NOR BOŽANSKI OKUS, da je vsak mali košček na mali vilčki eksplozija ekstaze, okusa ter arom. 
Vse ostalo...pa pustimo poliglotom in pikolovski buržuaziji 

Imejmo se še naprej radi in uživamo v vsakem koščku dobrot 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. sep 2012 13:35

MBrando, ni res, da je vseeno. Pomembno je vedeti, kaj je kaj. Pri prevajanju nastanejo nejasnosti in v času, ko se s pomočjo interneta na veliko poslužujemo tujih receptov je pač treba določene stvari razjasniti. Ker če je nekdo v ZDA jedel Cheesecake, doma pa ga bo naredil iz navadne skute, bo potem razočaran tuhtal kje ga je polomil. Se pa strinjam, da je dobra tako navadna skuta, kot kremni sir, le v različne sladice sodita.

Imeti se  radi strinjati se v vseh pogledih.

 

Vesnuska

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2012 13:39

potejto, potato 
Kdor bo delal doma cheescake bo našel originalne ter preverjene recepte na naši MEGA DOBRI KULINARIKI. Pa še asice tipa VanjaZDA ter MAMAMIA in druge, so vedno pripravljene pomagati. Tako da sploh ne bo problemov in dvoma kako pripraviti ORIGINAL.
Za vse nas kateri pa delamo s čarovniško palico pa bo v tem primeru nastal SLOVENSKI CHEESCAKE

NJAM,NJAM SKUTICAAA

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. sep 2012 14:11

kako smo razlicni - meni pa skuta nima kaksnega posebnega okusa, najrajsi jo imam pa v bureku (oz. sirnici), strukljih in pa skutni torti (z zelatino)

In nikakor ni vseeno kaj je kaj - skuta, maskarpone, rikota, cotage chese, cream cheese, labne, creme fraiche, kisla smetana, grski jogurt, jogurt,... res je vse od dalec podobno, pogosto lahko brez tezav tudi zamenjamo, ne pa zmeraj. O prevodih pa raje ne bi,

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

28. sep 2012 14:57

Sladke in slane jedi s skuto so božanske. Je pa res, da samo iz skute, ki jo naredim doma, da ni kisla. No, pa kombinacija skute in sadja, razen jabolk, mi res ni dobra. Posebno zanič se mi zdi v kombinaciji s slivami.

Vsekakor vodijo sirovi (skutini) štruklji, burek, štrudelj, pa skutina torta (skuta, smetana, želatina).

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti