Vaše najljubše pecivo s skuto

Leteja  

član od: 30.5.2007

sporočila: 5

1. avg 2007 19:15

Vse kar je iz skute je odlično, pa naj si bo sladko, kislo ali pa slano . Leteja

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

1. avg 2007 20:29

frina je napisal/a:

 Ko smo ravno pri sirih - kaj je na našem trgu krem sir  ( iz srbohrvaščine ) - za sladico. Vse, kar sem pogledala, vsebuje sol, ki pa za sladico ni primerna.

 

 

F r i n a
Filadephia ali podoben sirni namaz - poglej v Lidlu in Eurospinu. mufin

Leteja  

član od: 30.5.2007

sporočila: 5

1. avg 2007 20:46

Ni Filadelphia ampak PHILADELPHIA če lahko popravim. Iz tega sira se naredi zelooo dobro sladico in sicer Cheesecake oz. po domače sirova torta ....poglejte si spodnji link http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10259 Leteja Leteja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. avg 2007 21:25

Philadelphia - vsebuje sol F r i n a

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

1. avg 2007 23:33

Ja, sol v Philadelphia siru prav nic ne moti in se v koncnem izdelku ne cuti. Teta torta, najlepsa hvala za link!!!! Jerneja USA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. avg 2007 7:23

Vau, ! Bravo teta torta!

Tudi jaz obožujem skuto v vseh variacijah, pa naj bo sladka, slana, sadna ali pa kisla. Najboljši mi je domači kisilak( skuta) iz domačega mleka. Njami!

Kyara

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2012 7:49

Joj, kak pa sem jaz sedaj vesel, da sem našel tole temo 
Torej le nisem butelj, kateri hodi po tem čudnem svetu žalosten in zaprt vase, ker razglaša okoli kakšen SKUTOHOLIK da je, a ne najde podobno mislečih.
HAPPY, HAPPY da me je ponovno KULINARIKA rešila.

Hvala za vse ideje in recpte. 
Sploh ta teden, ko abstiniram od skute, saj je moja TETA SKUTA imela toliko predrznosti, da je šla z možem na dopust na morje. PFFF, kdo ji je dovolil!!! V času kapitalizma se samo dela in SE NE HODI na dopust 

NJAAAAAAM. Skuta v vseh oblikah in variantah. Sploh sveža, kar na kruh z marmelado, ali medom, pa cheescake VALDAAAAA, pa štruklji pa, pa, pa...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. sep 2012 8:24

Se bom pridružila hvalnici za skuto. Jaz jo tudi obožujem v vseh oblikah, še najraje jo pa imam takole: v skodelico del skute,malo manjši del kisle smetane in malo sladkorja. To zmešaš in brbončice vriskajo. Mogoče zato še bolj, ker je nama z bratom ta posladek mama pogosto pripravila. Največkrat ko ni imela časa za sladice, pa je bil to nadomestek. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti