Mleko s piškoti za enoletnika-pomoč

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

tema odprta - 29. jul 2007 20:06 | ogledi: 5.678 | odgovori: 29

Mene zanima, če katera od vas daje (ali je dajala) svojemu otroku mleko s piškoti za večerjo oz. pred spanjem.

V mislih imam stekleničko + mleko (adaptirano ali kravje) + otroški piškoti (Plasmon, oz. pri nas Plazma, Hipp, ...) in sicer me zanima koliko piškotkov dati v recimo 2 dl mleka. Saj veste, da bo nasitilo, da pa ne bo bolel trebušček.

Hvala!

TanjaG.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jul 2007 20:27

Zakaj pa daješ v stekleničko? Jaz bi dala v toplo mleko zdrobljene piškote pa je, pa ga potem nahraniš z žličko. Moja še ne 7 mesecev stara je po žlički. Ali pa mu daš piškot v roke mleko pa pije po slamici ali iz flaške z nastavkom za pitje. Vsaj tako sem jaz prakticirala pri starejših dveh, zdaj pa enako pri tamali.  jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jul 2007 20:29

Če pa ne gre drugače pa zmelji nekaj keksov in zmešej z mlekom, saj boš sama videla, da bo dovolj tekoče, da bo lahko teklo čez luknjico na cuclju. Če jih zmelješ preveč pa spraviš za drugič. jade

nemo  

član od: 31.3.2007

sporočila: 83

29. jul 2007 21:30

jaz imam petnajst mesečnega fanta in mu dajem zjutraj in zvečer keksolino v mleku in ga pije iz stakleničke.V2 dcl mleka dam 2 velike žlice keksolina. To mu dajem več po leta in je v redu. nemo

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. jul 2007 21:38

Jaz sem ji dajala une praške kao Čokolino od Humane. Je full različnih okusov, tko da se ne more naveličat... (je že pri 3 mesecu začela jokat ponoči, pa sem ji kara zmešala malo... In je spala... zzzz...).

S piškoti imaš ja full več dela, da jih melješ, pa daješ v mleko... In še za to dvomim, da bo šlo vse čez cucelj in se ne bo zatikalo. (plus tega so ti piškoti, ki si jih naštela še iz časa, ko smo bili mi majhni. Plazma, Albert, Bebi... da ne govorim, da imajo razne nezaželjene dodatke... Govorim ti zato, ker imam otroka alergičnega na razne E-je. In vem, da takih tudi poizkusiti ne sme...). Sicer jih pa tudi nikoli nisem dajala v hrano, ker so mi bili preumetni.

Saj une kašice ala Čokolino tudi niso nekaj, da se šika, vem... 

lidka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

29. jul 2007 21:47

Moja prijateljica je dajala sinu pred spanjem v 2 dl mleka 2 Plasmon piškota in je bilo vse uredu. Na tak način je bil dovolj sit, da se ni ponoči zbujal. Mijan

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. jul 2007 21:56

Jaz pa dodajam našemu korenjaku bio riževe kosmiče (obstajajo tudi z dodatkom sadja, bio pirini kosmiči, bio kosmiči iz 4 žitaric....) od znamke Alnatura od DM in jih zmešam z mlekom do takšne gostote, da gre preko luknjice na steklenički. Zdaj takšne kašice niso sladke, saj so brez vsakih dodatkov in če je otrok navajen na sladkor potem tega ne bo hotel več jesti. Mogoče če kaši dodaš kakšno čokolado v prahu in žličko rjavega sladkorja mu bo bolj dobro..... Kar se drobljenja piškov tudi jaz mislim, da je preveč packanja... po moje bi tudi keksolino od podravke dosegel isti učinek. Mogoče pa tega zmešaš s kosmiči brez dodatkov... LP katjushka

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

29. jul 2007 22:19

Tanja tudi jaz sem dajala keksolino, pri piškotih nikoli prav neveš eni bolj nabreknejo in se vse skupaj zamaši, je res boljše da jih daš po žlički.So pa imeli moji otroci zelo radi (in imajo še zdaj) mleko in piškot. Kristina

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

29. jul 2007 22:23

Moja punčka, ki je stara 7 mesecev in pol zvečer poje po žlički že od 4 meseca rižolino, zjutraj pa keksolino po flaški. Piškote ji pa zdrobim v jogurt, ki mu dodam kakšno sadje in ga poje za malico. biba

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

30. jul 2007 8:20

Moj sin zna jesti po žlički, tudi sam si nosi v usta. Fora je samo v tem, da po večerji (in pred spanjem) dobi še mleko. Saj mleko morajo piti, ne? Za večerjo pa ponavadi ne poje dosti oz. ne dovolj, da bi ga nasitilo čez noč, zato dobi recimo kos kruha + sirček (ali kaj drugega), potem ga okopamo, ga pripravimo za spanje, spije še stekleničko mleka, umijemo zobke in gremo spat. Piškoti se v mleku lepo raztopijo, s cucljem s pretokom mali tudi lepo pije, tako da ni problema. Sprašujem se samo, koliko piškotov dati v 2dl, da ne bo preveč, da ne bo bolel trebušček. piškotov pa ne meljem, enostavno nalijem toplo vodo, dodam adaptirano mleko, dva piškota (evo tu se sprašujem, koliko jih date ve, če jih...) in vse fajn pretresem in sploh ni nobenega dela, ne nobenega packanja, zmeraj se lepo raztopijo (Plasmon). Hvala za nasvete, tudi keksolino bom poskusila, mogoče mu bo pa všeč. TanjaG.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. jul 2007 8:59

Saj vem, da sem stara za dajati take in podobne nasvete, vendar v 2 dl mleka samo 2 piškota se mi zdi premalo. Ne vem, jaz bi dala vsaj štiri. Jaz sem drobila piškote s kozarcem, dudi pa povečala luknjo. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti