Mleko s piškoti za enoletnika-pomoč

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. avg 2007 9:37

Multicolor ne skrbi, moja strejša hči do 1 leta ni jedla skoraj nič drugega razen, da s eje dojila. Kakšno žličko, sadja in zelenjave, kakšen otroški piškotek, to pa je tudi vse. Bila in je zelo zdrava, lepo rastla, normalno se redila. Pri enem letu je bila kot "sumo" borka, vsa v šlavfkih. Zdaj je stara 4,5 je pa vse brez izjeme.

"Normalno" je začela jesti šele tam pri 1 letu.

jade

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

1. avg 2007 10:26

multicolor, mogoče bom požela neodobravanje drugih, toda pri nas je potekalo tako, da dokler sem mu dajala enostavne stvari, kot je npr. zmečkan kuhan korenček, kuhan krompir, kuhan brokoli, kuhanega piščančka, me je dečko gledal tako kot da si je mislil naj to kar sama pojem...veš, na začetku smo se malo borili in jaz si nisem upala prav preveč eksperimentirat, veš kako so nas prestrašili v materinski glede alergij!!! samo potem ko sem jedem začela dodajat malček olivnega olja, eno malenkost (par zrnc) soli, kakšno žličko kisle smetane ali pa kak sirček za mazanje, so zadeve hitro šle v promet. počasi smo prešli na hrano, ki jo jemo tudi mi. če sem recimo njemu naredila telečje meso s krompirjevim pirejem, smo jedli tako tudi mi, recimo da smo imeli zraven tudi grah in solato, pa sem mu dala oboje za probat. in tako je sprejemal vedno več novih okusov. seveda (trkam na les) se zavedam, da naš ni imel nobene reakcije in je zato tako lepo uspevalo. nekako si mislim, da tudi otrokom samo kuhano in neslano, pač ni všeč. no, nekaterim je, naš je pač bolj podoben meni in ima rad bolj domačo kuhano hrano kot so golaži, mineštre, pireji... poskusi morda s kakim ne ravno hudo začinjenim golažem, zraven mu skuhaj pire ali pa testeninice, speštaj not sirček...boš vidla, če mu gre, potem nadaljuj in vedno več si upaj. Sporočilo je spremenil(a) TanjaG. dne 01. avg 2007 10:28:52

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. avg 2007 10:34

Tko se dela Tanja!!! Čim manj komplicirat... Otroci radi jejo, če je dobro.

(Čeprav je moja kljub vsemu dobila alergijo, pa je jedla do leta in par mesecev vse. Potem pa od enkrat!!!).

lidka

katiuscia  

član od: 31.7.2007

sporočila: 22

1. avg 2007 10:36

Ce das kekse v mleke lahko jih s paličnim mešalnikom še malo zdrobiš, ko se stopijo v mleku, da sigurno bo lepa zmes, tekoča. Mi dajamo nečakom, ko spijo pri nas mleko in žličko medu.(stari od 4-7 let; začeli so spati pri nas že pri letu in pol za vikend) . Baje med pomaga za miren spanec in ti povem da še zdej se ga niso naveličali in ga spijejo zjutraj in zvecer 2 dcl. katiuscia

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

1. avg 2007 10:36

Hvala Jade in TanjaG malo sta me potolažile. Naša tamala tudi lepo raste in nabira na teži. Oh mi je že malo lažje, ko vidim da imate tudi druge izkušnje s tem. Povejte kaj pa mleko, kdaj ste začele s kravjim mlekom, če sploh ste? sicer jo še dojim, vendar moram počasi nehati. lep pozdrav s Prlekije multicolor

katiuscia  

član od: 31.7.2007

sporočila: 22

1. avg 2007 10:42

Tanja ima prav... Otroku je potrebno dajati hrano ki jemo mi in ne jih razvajat z raznimi kupljenimi baby preparati. Jaz imam nečaka ki ima 13 mesecev in ti povem, da ko kuhamo golaž, mu vzamemo ven malo tistega tekočega, zdrobimo malo kruha notri in je kot nor. Vsako hrano ki jemo mi, mu damo za provat in smo prisli celo na to, da je jedu skuhan stročji fižol brez nobene zacimbe (ker je videl mene in je hotel provat). Kateri 3-4 letnik bi jedel kaj podobnega?! Cim bo imel ob sebi otrok nekoga ki necesa ne je, ga bo posnemal, zato pomoje morajo tudi starsi bit tiho ko cesa ne marajo. Mogoce bo otroku hrana vsec in jo bo z veseljem jedel. katiuscia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. avg 2007 10:48

Kravje mleko sem začela dajati pri 1 letu. Kljub temu sem še dojila. Glede hrane za otroke nisem preveč komplicirala, pri kosilu sem ghledala, da sem vedno skuhala še kaj takega, da je lahko jedel dojenček, ker ko sem "packala" in čarala posebej za dojenčka ponavadi sploh niso hoteli jesti.  Res pa je, da mi tudi za nas ne kuhamo, preslano in preveč začinjeno hrano. Imeli pa smo tudi srečo, ker nobeden ni imel nobenih alergij. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. avg 2007 10:54

katiuscia je napisal/a:
Tanja ima prav... Otroku je potrebno dajati hrano ki jemo mi in ne jih razvajat z raznimi kupljenimi baby preparati. Jaz imam nečaka ki ima 13 mesecev in ti povem, da ko kuhamo golaž, mu vzamemo ven malo tistega tekočega, zdrobimo malo kruha notri in je kot nor. Vsako hrano ki jemo mi, mu damo za provat in smo prisli celo na to, da je jedu skuhan stročji fižol brez nobene zacimbe (ker je videl mene in je hotel provat). Kateri 3-4 letnik bi jedel kaj podobnega?! Cim bo imel ob sebi otrok nekoga ki necesa ne je, ga bo posnemal, zato pomoje morajo tudi starsi bit tiho ko cesa ne marajo. Mogoce bo otroku hrana vsec in jo bo z veseljem jedel. katiuscia

 

Moji tudi jejo samo skuhan stročji fižol, tudi tamala 7 mesecev stara ga je, ji dam kar v roke in sama grize. Drugače pa moji jejo vso sadje in zelenjavo. Po zelenjavo gresta kar na vrt in si odtrgata kumaro, bučko, paradižnik, papriko, čebolu, korenček, malo operemo in jesta. Pa v robidah, malinah, jagodah, borovnicah, ribezu... se "pasejo".  Da ne rečem, da se občasno tudi po travi malo popaseta

jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2007 10:59

Moja najljubša malica v naši podržnični osnovni šoli, navadni piškoti s košutami in jeleni in skodelica bele kave. To izredno rada prakticiram še danes. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti