Kravje mleko

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 28. jul 2007 21:49 | ogledi: 4.974 | odgovori: 30

Zakaj se odsvetuje dajanje kravjega mleka do 1 leta strosti mlečne izdelke pa lahko jedo že prej? To mi res ni jasno. Pa saj je v jogurt, sir, skuta tudi iz mleka?

jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. jul 2007 21:58

jade, po moje zato, ker je farmacevtska industrija preveč požrešna. Najbrž imate mleko doma in najbrž tudi sama vidiš, kako skrbijo za čistočo pri molži...zato jaz ne vidim nobenega razloga, da otrok ne bi užival domačega mleka, primerno razredčenega. Vsaj v "nekih davnih časih" smo tako delali, pa je dete zraslo tam nekje do 185 cm. Ognjič

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jul 2007 22:00

Ma ne saj jaz ga še ne mislim dodajat, ker imam dovolj svojega  samo mi je pa to tako hecno. Mleko ne, mlečne izdelke pa ja? Kakšna je to fora? jade

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. jul 2007 22:05

jade moj drugi sin je pil kravje mleko od 8 tedna dalje in je čist normalen fant......aja punce pa zelo preganja .... mogoče je kaj na tem kuharca37

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jul 2007 22:09

 Kuharca pol ga moji hčerki ne dam, kaj, če bo pol fante preveč preganjala? jade

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

28. jul 2007 22:16

Kravje mleko je za dojencke baje premocno, vsaj men je tako zdravnica razlozila, sicer je tega ze 15 let. Ker pa tud meni ni dalo miru, ces zakaj moja hci ne bi smela piti domacega mleka, sem ga zacela redcit z vodo. Pa je kar naprej bruhala. Tako da sem ji potem po devetem mesecu zacela dajati Pomurkino mleko v prahu in je bilo vse ok. Pa sem tudi s tem pocasi nehala, pa presaltala na alpsko mleko z najvec mascobami, pa ni nikoli bruhala iz tega sklepam, da je kravje mleko res premocno za malega otroka. Sem pa tudi nekje slisala, da ni dobro, ce so krave hranjene s silazo. Da tudi to skodi malemu otroku in da zarad tega lahko bruha. Ta nas sosed nikoli ni hranil s silazo, pa moja hci tega mleka vseeno ni prenesla. Mlecni izdelki, ki jih kupis v trgovini so pa itak vsi prevec obdelani in imajo zelo malo mascob napram domacemu mleku. Tudi tisti izdelki z najvec mascobami. vida70

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. jul 2007 22:17

kr daj ji ga vsaj litr na dan.....naša dva sta ravnokar odjadrala vsa zrihtana in nadišavljena v life čeprav imata še malo mleka okrog ust..... če damo hec na stran res sta oba zrasla ob domači kravici,punci pa ena na hipp mleku in kašah,druga na joškici do drugega leta starosti.....evo tako so si različni te naši srčki. kuharca37

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. jul 2007 22:56

Saj ni težava v maščobah v kravjem mleku, ampak beljakovinah... Pa saj se je vse spremenilo, saj tudi naše mame npr. niso jedle folne kisline v nosečnosti, pa smo ravno tako zdravi. matilda

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. jul 2007 8:38

Jaz razumem stvar tako.....tako kot pravi matilda, problem je v preveliki količini beljakovin. Beljakovine v kravjem mleku so prilagojene teličkom in ne ljudem, razlika je namreč v velikosti in beljakovine so namenjeni gradnji telesa. Takšne beljakovine so zaradi tega težje prebavljajo in nekako (kot sem 1x prebrale ne spomnim se več kje) potem na škodljiv način nalagajo v telesu. Jogurti, skute in podobno pa so fermentirani izdelki in vsebujejo bakterije in se zaradi tega lažje prebavijo. Zato kravje mleko ni primerno tudi za odrasle ljudi. Upam, da sem z mojo razlago zadela bistvo, saj kot sem že napisala, sem to 1x nekje prebrala in mi je že malce ušlo iz spomina. Bo kakšen večji poznavalec bolj pojasnil zadevo. LP

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

29. jul 2007 8:48

matilda je napisal/a:
Saj ni težava v maščobah v kravjem mleku, ampak beljakovinah... Pa saj se je vse spremenilo, saj tudi naše mame npr. niso jedle folne kisline v nosečnosti, pa smo ravno tako zdravi. matilda
Se strinjam! Zdej se pa komplicira, no pa sej tud luft včasih ni bil tak kot danes,... Jelenckova

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

29. jul 2007 8:51

Pozdravljene! Naj še jaz dodam svoje mnenje.. Kravje mleko se do enega leta naj ne bi dodajalo zaradi alergij, ki jih lahko povzroča. Pa še potem po enem letu naj bi dajali navadno mleko, ne trajno- alpsko, in to mora bit 3,5% maščobe. Nekateri zmotno mislijo, da je mleko z 0,5% maščob bolše, ampak mora tudi tak mali otroček dobit vse maščobe, ki nastanejo v mleku. V mlečnih izdelkih je pa vsega toliko dodano, da je lažje za prebavo in ne vsebuje istih alergenih stvari kot pravo mleko. Upam, da sem pomagala! LP:) a1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti