Črna gora budva

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

24. jul 2011 13:14

ežoj, novinke bi lahko pohvalil, da porabijo stare teme. preveč je onih, ki brezglavo odpirajo nove, ne, da bi pogledali, če morda obstaja kakšna z enako vsebino (običajno jih je več, menda ima rekord Ticino/Tičino masa).

Vančorka  

član od: 24.7.2011

sporočila: 11

25. jul 2011 10:48

Ežoj:

 

joj joj joj kake ljudi mamo, pa vidite, da vela tisti hrvaški rek "sto ljudi sto čudi"?

 

Pa da vseeno odgovorim in te popravim. Prvič, jaz ne bom vozla v Črno Goro, ne bo potrebe in bom uživala v pokrajni in drugih rečeh, npr. dobri glasbi, kot npr. Oliver in ostala kompanija.

 

Drugič, a vidiš kak primitivec si, moje mnenje tu sedaj nima veze s starostjo te teme. Ka ma veze kdaj se komentira glede morja?

 

Poslušaj raje moderatorja, ki te bo naučil (in vse nas) pravih manir na forumih.

 

Hvala šefu za pohvalo ;-)

 

 

Vančorka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jul 2011 13:43

Drugič, a vidiš kak primitivec si, moje mnenje tu sedaj nima veze s starostjo te teme. Ka ma veze kdaj se komentira glede morja?

Poslušaj raje moderatorja, ki te bo naučil (in vse nas) pravih manir na forumih.

 

Učenje manir je dvosmerna cesta, in imenovati nekoga primitivec ne skodi v okvir dobrih manir, se mi zdi, sploh če je nekdo šaljivec, ne pa zlobnež.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jul 2011 14:19

Vsekakor smo dobili novo zmagovalko v pomanjkanju manir. Ampak nekako se bojim, da je za tale primat tak hud boj, da ne bo dolgo na tronu.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. jul 2011 18:17

Ljuba Vančorka,

imam občutek, da te v življeju čaka še veliko presenečenj. Recimo - kaj se zgodi, če takole iz prve preveč odkrito razkrivaš globine svojega uma. Tu na kulinariki res najdeš stotine ljudi in stotine čudi, primitivcev pa resnično le za vzorec, pa še ti se nekako kar hitro sami od sebe poberejo. Ežoj je med popotniki tu gori zaneljivo eden tistih v nadaljevalnem tečaju, česar zate, po tem, kar si napisala, niti približno ne moremo reči, tako da raje požri slino in še enkrat preberi, kar je napisal.  Dajmo razpravo o primitivizmu raje preložit na kdaj drugič, OK? Ne vem zakaj, ampak tole spoznavanje balkanske kulture iz avta s slušalkami v ušesih mi kar nekako razbija v prstih, kakor da se hočejo kar sami razdivjati po tipkovnici, ampak se mi zdi, da bo bolj plodno, če jih zaposlim s pomivanjem posode od kosila.

Pa lep dopust in obilo novih spoznanj ti želim!

Sonja

Vančorka  

član od: 24.7.2011

sporočila: 11

25. jul 2011 18:41

 

 

Uživajte, jaz bom. :D

 

Vančorka

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

25. jul 2011 18:43

Jaz imam iz Budve zelo res zelo dobre izkušnje. Sicer smo imeli polpenzion, in sicer zajtrk v vili v kateri smo spali, večerjo pa v gostilni ob morju na plaži. Hrana za zajtrk - je bila sicer vedno ena in ista ponudba, vendar je bilo le te veliko (hrenovke, jajca na 101 način, cornflakes, jogurt, pašteta, maslo, marmelada, kava, kakav, čaj, mleko itd). Za večerjo sta bila vedno dva menija, eden od tega vednonekaj tradicionalnega (čevapi, pleskavice, ribe ipd.). Jaz res nimam ničesar za pripomnit!

 

Anjuška

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

25. jul 2011 22:14

Vančorka, resno te opozarjam, da na naši strani ne trpimo primitivizma, nesramnosti in podobnega. Za vsak slučaj, če meni ne verjameš, preberi (bi se spodobilo, dabi prebrala, preden si se prvič oglasila) tole:

http://www.kulinarika.net/pravo.asp

Posebej priporočam, da prebereš 3. a. člen.

Pričakujem torej, da se boš ob naslednjem zapisu primerno opravičila.

Ežoja res ni treba učiti manir, verjemi. Šef te pa ni pohvalil, moderatorji niso šefi, veš.



janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

26. jul 2011 7:34

Res zanimivo, kako se vsake toliko časa javijo posamezniki, ki "štrlijo" izmed ostalih. Iz njihovih zapisov veje neka vzvišenost, aroganca, vsemogočnost. Pred časom je bil nekaj pameten foodonist z zapisi o čemažu in karžljih, pa če primerjam njegove in zapise vančorke, sta si dokaj podobna in me prav zanima, kako bi tadva komunicirala med seboj v resničnem življenju, če bi se poznala. Verjetno težko, če sploh. V življenju smo lahko ponosni, tega nam nihče ne more očitati, vzvišenost proti drugim je pa čisto druga kategorija, ki pa ne pripelje daleč. Dovolj moraliziranja.

      Me pa zanima črnogorska turistična ponudba, kot celota, kakšne izkušnje imate. Hrvaško obalo poznam, pa mogoče kakšna primerjava. Namreč, nižje od Makarske me še niso videli, bi pa rad šel kdaj tudi v Črno goro na dopust, pa si nekako ne upam, ker je ponavadi to kar nekaj denarja in je škoda, če imaš po 14-dneh pokvarjen dopust zato ker ne bi vedel kaj in kako. Lep dan. Janko

neznan uporabnik

26. jul 2011 13:17

Črna gora je fajn. Jaz sicer lahko govorim za eno 4 al 5 let nazaj. Bili smo sred glavne sezone poleti, tja in nazaj smo se peljali z avtom. Ni to tako strašno daleč - 10 ur od oka. Je pa res, da smo mi šli sred tedna in se tudi vračali nekako tako. Malo smo bili v Herceg novem, malo v Budvi, malo v Ulcinju. Prej sem jaz malo pobrskal po netu. Rezervirali nismo pa popolnoma nič prej.

Tam maš dobesedno na vsakem oglu apartmajev kok češ. Jaz se spomnim, da smo takrat za apartma za 3 osebe - popolnoma opremljen plačali v povprečju 20 eurov na noč. Hrana je bila vsepovsod tako poceni, da se kuhat sploh ni splačalo ali hodit zjutraj v trgovino po kruh, salame, paštete in kaj je še teh zadev. Mi si nismo nič ogledovali in plazili okol po hribih, ker smo se šli zabavat in odklopit. Jaz sem v 16 dneh porabil z vožnjo vred okol 500 al 600 evrov. Zaj odvisno seveda kaj hočeš. Če hočeš luksuzen hotel to pač košta veliko denarja, ker te pač pedenajo od zad pa od spred in to se plača. To košta kake 100 do 150 evrov na dan po osebi.

Jaz bi ti priporočal,da si malo na netu pogledaš cene apartmajev oz stanovanj. Ena fajn stran obstaja, ki se imenuje www.only-apartments.com , tu vpišeš ime kraja, datume in dobiš rezultate. Ne vem kok jih je v Črni gori, je pa to nasplošno fajn zadeva za razne variante Dunajev, Berlina, Londona, Rima. Dubrovnik vem, da imajo. Cena je pa vedno na stanovanje na dan. Če je stanovanje za 4 al 5 oseb to pomeni, da plača vsak petino cene recimo. Če si sam pač plačaš vse sam.

 

Skratka, ni nič takega, da bi si lahko ne vem kako pokvaril dopust. Prevoz je pa tako. Če gresta eden al dva je najbolje v Zagreb in tam na avion do Dubrovnika in pol z busom v Črno goro in naprej po njej. Lahko greš tud z vlakom prek Beograda, če maš čas in voljo.

 

Zaj jaz skor nikol v življenju nisem šel nekam preko agencije. Mogoče eno trikrat. Tudi takrat, ko še ni blo interneta ne. Ne bi mogel sodit o tem al je fajn al ne in kako hrano pol tam kuhajo v tisti vročini. In kdo se zastrupi in kdo ne. Morš vedet, da je hrana v vseh (tudi najboljših svetovnih hotelih) vsaj rahlo vprašljiva zadeva. To in čistoča in nivo nima prav nobene povezave s Črno goro al katerokoli drugo državo.

 

Jaz sem se v glavnem fajn mel tam in to za relativno majhen denar.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti