Pregled prsi - h komu?

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

tema odprta - 26. jul 2007 22:48 | ogledi: 4.731 | odgovori: 34

Pozdravljeni!

To temo odpiram zato, ker sem v veliki zadregi. Stvar je namrec v tem, da imam zelo mlado sestro (25 let), ki si je na dojki odkrila zatrdlino. Sla je na pregled, kjer pa je ne jemljejo resno, ces, da je premlada. Ko sem nekaj brskala po spletu, sem naletela na ime prof.dr.Miha Debevec. Ker bi rada, da bi moja sestra cimprej ozdravela, oziroma se nehala sekirat, ce ni nic resnega (kar srcno upam!), se na vas obracam s prosnjo, da mi napisete, kaksne so vase izkusnje.

No, kar se tega zdravnika tice...ali je katera od vas ze bila pri njem na pregledu? Kako se obnasa? Je dober zdravnik? Ker...stvar je ze dovolj huda, ker v tem trenutku z mozem niti otrok ne moreta imeti, saj ona zaradi svoje lastne varnosti ne sme imeti nobenih hormonskih sprememb.

Aha, da vam dam primer, kako je ne jemljejo resno. Ko je sla na pregled, je zdravnika, ki jo je pregledal, vprasala, kaksna je stvar. (Na pregled je sla aprila 2007). Rekel ji je, da ne sme imeti nobenih hormonskih sprememb! Potem je vprasala, kdaj lahko zanosi. In njegov odgovor se je glasil, da takoj, ce zeli, samo da se naj po novembrski menstruaciji oglasi na pregled. Halo???!!! To je resnost nasih zdravnikov?? Ampak ne bomo zdaj o tem. Resnicno potrebujeva vaso pomoc in kaksne nasvete. Zanje se vam ze vnaprej iskreno zahvaljujem, jana1

Temo je spremenil(a) jana1 dne 26. jul 2007 22:49:20

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jul 2007 22:56

Meni je prsi ravno prejšnji teden pregledal ginekolog. Stara sem 27 let, tko da...

Ne vem, zakaj je ne jemljeno resno. In tud ne vem, kake hormonske spremembe naj bi jo ogrožale, zanosi pa lahko? Ni mi čist jasno...

 

Pa saj te že splošni zdravnik lahko kam napoti, če ne veš kam? 

lidka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jul 2007 23:02

Jana, sestra naj najprej zamenja zdravnika. Če zatrdline na dojki ne jemlje resno, potem nima pri njej kaj iskati. Ta zdravnik ji bo dal napotnico za mamograf. Moja prijateljica je imela veliko kožnih znamenj. Pred maturantskim izletom je šla k zdravnici in ji rekla, da jo skrbi zaradi znamenj, ker jih je veliko in grdo zgledajo. Ta ji je rekla, da zagotovo ni nič narobe in naj se malo manj gleda v ogledalo. Po nekaj letih se je nekaj zalomilo še z nekim prehladom, kjer je zaradi "ne jemati resno" prehlada dobila kronični bronhitis, zdaj mora uporabljati pumpico. Takrat je karton nesla k zdravniku v ljubljano, kjer začasno zdaj živi. Ko je nova zdravnica videla znamenja, jo je takoj poslala na kirurgijo odstranit okoli 10 znamenj. V teh dneh ji je umrl oče, bila je doma, zato ji je prišla previt šive prejšnja zdravnica, ki je tudi njena soseda. Vprašala jo je, če je že dobila rezultate in ji rekla, ma saj boš videla, da ni nič! V naslednjih dneh jo je klical kirurg in ji sporočil, da je bilo pregledano tkivo pozitivno, ampak naj ne skrbi, ker je bilo rakavo tkivo v celoti odstranjeno. Mislim, da si zdravniki nebi smeli privoščiti, da kakšnega pacienta ne vzamejo resno, sploh pa po dogodkih, ki zadnje čase zelo odmevajo v javnosti. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 26. jul 2007 23:04:34

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

26. jul 2007 23:19

Lidka, s tem primerom, kjer ti ni nic jasno, sem hotela samo prikazati, kako bedasto se je ta zdravnik obnasal, saj je v treh stavkih, ki jih je povedal, samo "bedarije kvasil". To, da bomo sli na samoplacniski pregled, smo se ze dogovorili (v mnozini govorim zato, ker bom sla z njo, da ne bo sama). Zdaj me samo se zanima, kam bi lahko sli. A pozna kdo kakega dobrega zdravnika? Hvala in lp jana1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. jul 2007 6:50

Najbolj žalostno je, da imajo zdravniki med seboj tako različna mnenja. Hčerka je pri 26 letih tudi začutila zatrdlino v dojki, veliko za oreh. Ginekologinja jo je napotila na odstranitev, tam pa ji je zdravnik rekel, da pred 35 letom tega ne delajo. Halo Gre nazaj k svoji ginekologinji in ta ji reče, ja, tle bolj neradi operirajo, vas bom poslala pa drugam. Tam ji zdravnik reče, da taka stvar nima kaj delat v telesu in jo je operiral. Je pa baje precej teh zatrdlim pri mladih dekletih, samo kaj, ko nikoli ne veš, kaj je .

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

27. jul 2007 7:21

Jana, TAKOJ zamenjat zdravnika!!!!!!! Vsi imamo pravico, da nas jemljejo resno, In če se zdravnik obnaša tako vehementno, ga je treba zamenjat. Minili so časi, ko smo zdravnikom slepo verjeli in so bili bogovi v belem!!!! Tvoji sestri pa želim, da bi bilo vse v redu! jana

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jul 2007 8:47

Najprej- zatrdlina ni nujno nevarna. Zatrdlina je lahko le sprememba, ki se pojavi v menstrualnem ciklusu in je le mlečna žleza. Dojke je potrebno vedno pregledovati v točno določenem obdobju menstrualnega ciklusa. Poleg tega je le malo zatrdlin, za katere zdravnik meni, da jih je potrebno pregledati natančneje, malignih. Tako, da za začetek vsaj malo potolaži sestro. Sploh, če je zatrdlino zatipala v obdobju tik pred menstruacijo ali med menstruacijo. Drugače pa imajo mamograf v Ginekološki ordinaciji Bežigrajski dvor (dr. Juričevič), kamor se lahko naroči na pregled tudi samoplačniško. Pokliči in se dogovorita. Če je zaskrbljena, potem je najbolje, da to storita takoj in pač reskirata tistih nekaj 10 evrov. Vse dobro obema. fresh

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

27. jul 2007 9:15

Da nas zdravniki ne jemljejo resno, je dejstvo, le z lučjo pri belem dnevu boste našli izjemo, pa še ta bo praviloma tisti, h kateremu boste prišli samoplačniško. Pred par meseci sem bila na nekem slikanju, dobila pa sem izvid sicer na pravo ime in naslov, rojstni podatki pa so bili čisto mimo. Poslali so mi sicer nov izvid s popravljenimi rojstnimi podatki vendar človek začne krepko dvomiti. Ko sem to omenila svoji zdravnici (sva tudi prijateljici), mi je povedala, da so pred kratkim dobili izvid preiskav neke pacientke, na katerem je pisalo, da je njena prostata b.p. V našem zdravstvu zares krepko škripa! lp Alenka alenka5

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. jul 2007 9:48

Ojej, ne še o dohterjih. Se vsi obnašajo kot da bi boga za ... prjel. Ste brali tisto zgodbo o dvojčkih v Oni?Jst sem se jokala zraven. Jelenckova

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

27. jul 2007 10:17

Bili so trojčki ...Jelenckova. kuharca37

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. jul 2007 10:23

Ja, sem mislna trojčki, sem napisala dvojčki. Roka hitrejša kot glava. Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 27. jul 2007 10:24:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti