Kdaj je zrel sadež lubenice ali melone?

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

27. jul 2007 14:02

V trgovini vedno kupim prerezano lubenico, tam se ne morš nasankat v nobenem primeru, seveda mora biti ovita s prozorno folijo. Jih pa že nekaj let bolj ali manj uspešno gojim doma, pecelj se tik pri lubenici v dolžini dveh cm posuši, stanjša in porjavi, takrat je zrela. Za melone je pa tako, domače res dišijo po ananasu, v trgovini so pa kar brez vonja. Sem ravno preverila v bljižni trgovini, pa se mi je po občutku donenja zdelo,da so zrele. So mi pa boljše tiste s temnozeleno lupino. nasha

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

27. jul 2007 14:24

Žal tole z ananasovimi listi ne drži ravno - preverjeno na farmi ananasov v tropih. Ker ananas, preden pride do naših trgovin res dolgo stoji, gredo listi ven, ko so že malo gnili ali ko jih je pred nami pocukalo že toliko ljudi, da nam pač ostane v roki. Jaz sem ga ponavadi vohala in pazila, da sem vzela res rumenega. Odkar pa sem nekoč, že dolgo tega, naključno kupila Del Monte ananas, ne kupim nobenega drugega več. Ti ananasi so res sladki in sočni in imajo okus po ananasu. Tudi zadnjič, ko sem kupila enega še relativno zelenega v Šparu, je bil odličen. So pa mislim da med dražjimi, če ne najdražji, zato ga ravno pogosto ne kupimo. A pri tej znamki se mi še nikoli ni zgodilo, da ne bi bil sladek in zrel. Dobiš jih pa lahko povsod - od Špara, Mercatorja, zadnjič so bili kar poceni v Hoferju. Pa na tržnici jih imajo in pri albancih, ki prodajajo sadje. ---------------- airtadeja.moj-album.com ------------

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

28. jul 2007 13:36

Hvala za odgovore, se bom posložila tistega o suhem peclju. O ananasu ne vem ravno kdaj je dober, ampak še je suh ali gnil,mehekitak ni dober. Tisti zadnč iz Lidla je bil zelo dober. katti

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. jul 2007 13:40

Evo, utrgala prvo zrelo dinjo, pecel je bil še zelen, dinja pa rumena, sladka kot med. Letos so malo manjše in bolj sladke, verjetno zaradi vročine in suše, ki pustoši na našem koncu.Zalivati pa ne morem, ker rastejo na njivi. Upam, da bodo kljub suši tudi ostale zrasle, še dve sta zreli, ostale pa še rastejo. Kyara

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

28. jul 2007 13:48

Super, pa si imela srečo. Jaz pa kar ne upam odtrgat, ker pri ta prvi nisem zadela. So pa 4i velike, ena pa še majcena, upam, da bo zrasla, sicer pa še malo cveti. Res je pa precej boga, ker sta jo zadnič sobila veter in sodra; ravno zaradi tega se je par malih lubenic posušilo, no, pa tudi zaradi suše. katti

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. avg 2007 14:21

Poleg Del Monte ananasov jaz kupujem še Lola ananase, ki mi jih je nekoč priporočila ena branjevka. Razen pri papaji, kjer včasih še kiksnem, imam kar dober nos za izbiranje. Loni Makaroni

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. avg 2007 15:45

Vedno kupujem le zlate ananase, kateri so več rumeni kakor zeleni. Zanimam me, če bi v okolici Lj. dozorele lubenice ali melone? Kaj mislite ve? ham-njam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 15:52

Bi, na sončnem mestu. Vem, da so jih gojili pri enem vikendu nekje pod Krvavcem, zelo uspešno. rimljanka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. avg 2007 19:37

Jaz sem iz Škofje Loke pa bo nekaj lubenic. Melonino sadiko pa sem posadila samo eno pa je imela 7 melon, ena je bila manjša sem jo včer pojedla, eno sem prezgodaj odtrgala. No tako, da zdaj jih je 5 gor in na treh vrhovih še cveti. Letos sem prvič sadila tudi melancane za katere mi je prodajalaka rekla, da bodo obrodili 3 sadeže na grmček, sedaj so to številko že presegli. katti

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

4. avg 2007 11:09

pri ananasu baje ni pomembno ali je zelen ali rumen. Pomembno je da gre list ven, ker če še ni zrel lista ne moreš nikakor dobiti ven. Do sedaj je bil še zmeraj dober. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti