Kaj za diplomo

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 26. jul 2007 9:26 | ogledi: 11.311 | odgovori: 40

Pozdravljene!

Nujno potrebujem nasvet, ker imam vedno težave s kupovanjem daril, pa naj gre za rojstne dneve, obletnice ali pa kaj podobnega.

Tokrat gre za diplomo-namreč, moja sestrična je diplomirala in vabi v soboto na piknik. Kaj se sploh kupi za tako priložnost? Imate morda idejo za kakšen štos?

Hvala vnaprej za ideje...

anajana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jul 2007 9:51

Kaj pa je doštudirala? Kaj jo sicer zanima ali veseli? Je bolj študiozen ali praktičen tip? Hobiji? Si kaj želi?

Jaz se težav z darili rešim tako, da si za vsakega, ki kdaj reče, kaj bi imel ali da si to želi, pa si še ni kupil, zapišem, potem pa ob prvi priložnosti kupim. Mamamia

mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jul 2007 9:52

Sicer ne vem, če tebi to ustreza, sama sem pred kratkim naredila za kolegico takole rolado (po receptu torte nutella), s tem, da sem napisala njeno ime. Bila je zelo vesela, samo le ni bilo sorodstvo, tako, da ne vem...Druga darila pa so bila bolj formalna, ni bilo kakih for. http://familyfun.go.com/Resources/Features/Food/famf0 pa še link na debato: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6530 katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 26. jul 2007 10:01:47 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 26. jul 2007 10:02:39

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

26. jul 2007 10:13

Študirala je na Pedagoški fakulteti, smer likovna vzgoja. Tudi sicer se veliko ukvarja s slikarstvom, le da bolj na ravni računalniške grafike, tako da kakšen bon za kakšno trgovino s slikarskimi zadevami ne pride toliko v poštev. Bo pa začela zdaj prakso na eni OŠ. Katka, hvala za spodnji link, glede zgornjega pa ne vem, če bi lahko naredila tako lepo. Sem pa že sama pomislila na kakšno tortico ali kaj podobnega. anajana

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

26. jul 2007 10:58

Kakšna knjiga ali priročnik vedno prav prideta. Mislim, da je na tržišču ena knjiga z naslovom: Ko bom velika, bom učiteljica ali nekaj podobnega. To bi lahko bilo malo za foro. Ali pa steklena buča in notri zlata ribica z željo, da bi ji bilo tudi v karierni dobi s srečo postlano in k temu naj pripomore recimo podarjena zlata ribica... Pekarica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jul 2007 12:05

Anajana, ta torta res ni tako zelo težka za naredit. Narediš rolado, potem pa jo namažeš s stepeno smetano, mašno oblikuješ iz pobarvanega marcipana, potem pa še napis in rolica s čokoladnim pisalom. katka

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

26. jul 2007 12:13

Pekarica je napisal/a:
Kakšna knjiga ali priročnik vedno prav prideta. Mislim, da je na tržišču ena knjiga z naslovom: Ko bom velika, bom učiteljica ali nekaj podobnega. To bi lahko bilo malo za foro. Ali pa steklena buča in notri zlata ribica z željo, da bi ji bilo tudi v karierni dobi s srečo postlano in k temu naj pripomore recimo podarjena zlata ribica... Pekarica
živali se ne podarja... TanjaG.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. jul 2007 12:17

TanjaG. je napisal/a:
Pekarica je napisal/a:
Kakšna knjiga ali priročnik vedno prav prideta. Mislim, da je na tržišču ena knjiga z naslovom: Ko bom velika, bom učiteljica ali nekaj podobnega. To bi lahko bilo malo za foro. Ali pa steklena buča in notri zlata ribica z željo, da bi ji bilo tudi v karierni dobi s srečo postlano in k temu naj pripomore recimo podarjena zlata ribica... Pekarica
živali se ne podarja... TanjaG.
Se strinjam, sploh pa ne v stekleni buči. Glede darila pa ne vem kaj bi ti svetovala. Morda kakšno lepo pisalo, ki ji bo kot učiteljici verjetno prišlo prav. alexis

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jul 2007 12:23

moj fant je dobil pivsko diplomo od svojih kolegov, pobrano z interneta. Kolegici so kupili majico, na kateri je pisalo : "TUDI JAZ JO IMAM (diplomo namreč)". Podarjali so ji kakšne posebne rože, saj se je hkrati selila tudi v novo stanovanje zaradi novega delovnega mesta. Meni so za spomin na maturo kupili stekleno vrtnico za spomin - te stvari za spomin so lepe, seveda če poznate človeka toliko, da najdete nekaj takega, kar bo res spomin, ne zaprto v omari, ker mu ne bo všeč. Zraven pa ena stvar za hec. Tej prijateljici lahko kupite kakšen učiteljski pripomoček in ga pospremite s šaljivim govorom (npr. šibo, če je ne bojo ubogališolske copate...) zraven pa date še nekaj resnega. Meni je tudi torta zelo lepa ideja, pa magari, če je oblikovana v knjigo ali pa enostavna okrogla. Pa ne pozabite nazdraviti s penino. matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jul 2007 12:35

Tole postaja že sociološko in antropološko intrigantno: namreč, ljudje imajo po večini strašne težave z izbiro daril. Vsako obdarovanje je ritual, ki ima svojo vsebino in svojo formo. Forme so ponavadi definirane v stilu: darilo za diplomo, darilo za rojstni dan, darilo za obletnico, božično-novoletna obdarovanja ipd. Vsebino je treba pa najti. V primeru diplome je vsebina obdarovanja to, da je oseba končala eno življenjsko obdobje in začenja novo in darilo mora obeležiti to prelomnico. Ergo, fokusiraš se na prelomnico in pogledaš, kaj trajnega se obeleži za prelomnico. Trajna obeležitev diplome je vsekakor srebrn Cross. Ki ima seveda tudi sporočilo, da za zlati Cross je treba pa še malo karierno zrasti. Got it? Vendelina jr.

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

27. jul 2007 11:56

Jest sicer ne vem za kakšno praktično darilo, razen morda kakšna primerna torba pa pisalo, da bo lahko nosila v službo stvari ki jih bo potrebovala. Pri meni je bilo tako, da so mi starši pa bližnji sorodniki kar denar dali pa sem ga potlej naložila v sklad, ker trenutno nisem nič posebnega potrebovala, prijatelji pa različno od čokolad pa alkohola za zapit pa do bonsajev in solne lučke. Kar je mojih prijateljic diplomiralo so tudi po večini dobile denar za potovanje ali počitnice. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti