Kaj za diplomo

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. maj 2009 13:50

Uau, kakšne cene. Za en kuli Call me a redneck, ampak meni bi se zdelo grozno, če bi se kdo od mojih bližnjih tako skeširal za eno tako brezvezno stvar. Za toliko denarja dobiš že pralni stroj, madona :) RadaJem

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. maj 2009 13:53

Lizzie, to pa je super ideja!

bannanna, mogoče pa bi pasal na kako PlayGirl varjanto

 

MM

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

26. maj 2009 13:59

No js sem ga dala na bolj "resen" časopis :) Večer - je najbolj popularen v naših koncih :) Drugače, je dobro da malo pogledaš kateri časopisi imajo pdf. arhive preteklih številk na internetu - tako vzameš naslovnico od točno določenega datuma, pa sam članek spremeniš :) Druače pa mu podari nekaj kar bo lahko imel za spomin. Da se bo vsakič, ko bo pogledal tisto stvar spomnil, nate in na diplomo :) Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 26. 2009 13:59 Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 26. 2009 14:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2009 14:03

RadaJem je napisal/a:
Uau, kakšne cene. Za en kuli Call me a redneck, ampak meni bi se zdelo grozno, če bi se kdo od mojih bližnjih tako skeširal za eno tako brezvezno stvar. Za toliko denarja dobiš že pralni stroj, madona :) RadaJem
Za mene pa ni lešega darila ... mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. maj 2009 14:11

Čisto korektni svinčniki iz tega branda se dobijo že za 80 EUR. Zdaj, če je komu tak znesek preveč za darilo za bližnjega mu človeka - ker diploma je pa diploma....potem je bolj korektno, da sploh nič ne kupi (ampak na tej temi naj bi sodelovali tisti, ki lahko kupijo in ne tisti, ki na žalost res težko zložijo cent s centom). Lahko se pa takoj zapičite v zgornji cenovni razred, kjer so zraven še dragi kamni (to dela potem višjo ceno) in personalizirana gravura....in vihate nos. Ne pa tega, prosim, primerjati s pralnim strojem. So predmeti, ki so kar tako, in so predmeti, ki so kultni. Ker bodo čez trideset let še vedno enako brezčasno oblikovani in tudi sledi časa ne bo na njih. Nič ne bo "abšlesalo", nobena vzmet ne bo počila, nič se ne bo zgodilo in ne bo se vedelo, kdaj se kaj ta predmet izdelal. Samo tisti, ki ga je dobil, bo vedel, kdaj in od koga ga je dobil. Sama sem lastnica Crossov ob diplomi in Crossov ob magisteriju. In jih uporabljam samo za podpisovanje. Ko se nekomu podari tako pisalo, je v tej obdaritvi naslednje sporočilo: "Želim ti, da postaneš tako velik/a in spoštovana/a, da boš nekoč podpisovala/a pomembne dokumente in sprejemal/a pomembne odločitve." Skratka, v tej obdaritvi je karierno motivacijsko sporočilo - in ljudje, ki so diplomirali, bi morali imeti v sebi eno žlahtno ambicijo, mar ne? Toliko. Če ob tem še vedno kdo ne zapopade razlike med plastiš kulico in tem pisalom... Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. maj 2009 14:32

Ah, kaj si spet užaljena :) saj ti privoščim tista pisala in verjamem, da je poseben gušt, če podpisuješ pomembne dokumente s takšnimi posebnimi pisali. Hotela sem samo poudariti, da večina mladih ljudi ob diplomi (takih, ki nimajo bogatih sorodnikov, ki bi jim lahko kupili avto, stanovanje in vse kar spada zraven) še osnovnih sredstev nima, vemo pa, kakšna je hierarhija potreb, ane. Kaj ti bo zlato pero, če komaj skupaj spraviš za najemnino, stroške in bencin. Službe pa tudi še zdaleč nima vsak. Jaz sem ob diplomi od mame dobila verižico iz belega zlata, ki sem je bila sicer vesela, ampak po pravici povem, da težko sprejmem takšna ekstravagantna darila. Še posebej od nekoga, ki komaj napraska skupaj za položnice vsak mesec. Tako je pač v mojem svetu (pa vem, da nisem edina), verjamem in razumem pa, da nimate vsi takšnih razmer. RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. maj 2009 15:00

@Rada.Jem, bi šla kar stavit, da je tvoja mama skrbno varčevala za tisto verižico in da je bila strahotno motivirana za varčevanje za tako darilo, zato, ker je bila blazno srečna, da ima razlog za tako varčevanje. Da ji je nekako uspelo tebe spraviti do diplome in te stvari. Ker mnogim staršem to ne uspe, pa ne zgolj zaradi materialnih zadev. Je mnogo staršev, ki prosi juniorje, naj se vendar lotijo nečesa, junior pa kar ždi doma do tridesetega in noče odrasti na noben način... Okej, da me ne odnese: tisto darilo, zaradi katerega se je morda varčevalo in morda si kdo česa drugega ni kupil ... v tistem darilu je toliko simbolov, da upam, da se jih zavedaš in s ponosom nosiš tisto verižico. In nehaj se sekirati v stilu "lahko bi kaj drugega, kaj bolj praktičnega". Ja, lahko bi, pa so se odločili, da ne bodo. Človek se najbolje zahvali svojim staršem tako, da se postavi na lastne noge in če nima redne službe, da ne odneha kar takoj in ne obupa, temveč poskuša, dokler ni trdno na lastni bazi. In fazon daril ob diplomah je to, da imajo simbolne presežke. Ne pa "nekih praktičnih komponent". ne pretežkih daril v stilu "avto" (junior naj lepo služi denar in si ga naj kupi, v vmesnem času je pa vrsta javnih prevoznih sredstev). Taka darila imajo vrednosti, ki se jih človek začne zavedati skozi leta in desetletja kasneje. Temu se, btw, reče odraslost. Pa tudi moram priznati, da me malo iritirajo znaki mlade lenobe - govorim na splošno in na posebno in ne leti na nobenega posamično. Ker jamrati v stilu: joj, ni služb...to je pa res najažje. Halo? Služba se išče že takrat, ko študiraš. Ko človek nekje v drugem letniku ugotovi, da je kolikor toliko zadel smer študija, ja, takrat se pa malo okoli pogleda, a ne? Se malo povpraša asistente in profesorje, se malo po stroki pogleda, se malo samopromovira, se razčisti z lastno nesamozavestjo (ker nič ne pomaga), se miga in se brca se išče delo v stroki že v času študija, se nekako prerine samega sebe v prvo vsto, se napiše trimestno število prošenj... ja, kdaj pa, če ne zdaj? Vsi kolikor toliko uspešni ljudje, ki jih poznate, so počeli vsaj nekaj od tega, čisto nobenemu ni padlo z lufta. Če se spomnite, tudi tule so se že pojavila vprašanja v stilu, kako se napiše diploma - in smo rekli, ja ljuba duša, a na faksu ti pa ni noben nič povedal ali si sploh vprašal/a - hočem reči s pristopom "čim manj na faksu" in "bom na kulinariki vprašal/a, kako naj napišem diplomsko", se v življenju kaj veliko ne doseže. Kvečjemu se evolvira do stanje v mladosti vsajene in v nadaljevanju življanja negovane zagrenjenosti. In zagrenjen človek pač ne vidi ne včeraj ne jutri in ne okoli sebe in se ne vidi v nobeni prihodnosti in seveda ne vidi simbolnih sporočil ne v darilih in ne v vsakodnevnih priložnostih. Kdor predolgo uporablja plastiš kulico na nek način postane plastiš kulica. Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2009 15:13

ojoj. ej vendelina ka če bi si umislla blog, v forumu pa forumirala? ;) glavno, ne vem kje ma veze iskanje službe s tem forumom.. js si je še ne iščem in si je do konca študija ne bom, kr sem prepričana da jo bom takoj dobila, sam da fax nardim.. the end.. oz. razna študentska dela.. to pa deluje ja. ne, sej kuli je men čist fajno darilo. če si pa nekdo ne more prvoščit dragega darila, pa naj ne obdaruje? men je to pač grd stavek.. js bi bla vesela tud cenejšga.. to je pa važno ;) kako se počuti obdarjenec. če se radajem tako počuti, pač se. mene se najbrž še ne dotakne tako, ker mi je 80 € pač, ok, dam, sm dala že več in tudi za to darilo bom najbrž dala toliko.. kakor pa nekoga ki nima denarja.. sam nikakor se pa ne strinjam da naj drugače raje ne obdarujem... bannanna_v_slo ;)

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

26. maj 2009 15:13

Vendelina jr. je napisal/a:
Če fantu ni do takega pisala (okej, fantje so mladi in jim kasneje potegne kot puncam) in če mu še čez kakšno leto ne bo kaj veliko pomenilo to, da je lastnik kultnega pisala - potem, draga moja, boš pa dobila sporočilo, da si z napačnim. Vendelina jr.
Tale izjava je pa svetovna! Človek, ki mu še tako kultno pisalo ne pomeni vsega na svetu je napačen? Evo bannanna, poslušaj Vendelino pm. (pametno, op.a.), hitro zamenjaj tipa in si najdi takega, ki mu Crossi pomenijo vse (mogoče celo več kot ti?). Issi

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. maj 2009 15:22

Hm, kaj torej pomeni, če punci, ženski ni do takega pisala?

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti