Joj zob

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 25. jul 2007 16:08 | ogledi: 2.742 | odgovori: 6

pred tremi tedni mi je zdravnica dala v zob zdravilo, ker se je vidlo, da je gronolom in rekla da bo vse v redu. Zdaj po treh tednih ko sem prišla k njej mi je rekla, da mora zob ven, ker me je dva dni po malem bolelo. Ali mislite, da bi bilo dobro it še do kakšnega zobarja in dobiti drugačno mnenje in katerega priporočate?

Lp

beki

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

25. jul 2007 16:18

Ja, absolutno si pridobi še drugo mnenje. Zadnja stvar je izpuliti zob. Na zs ti bom pustila tel. št. mojega zobozdravnika. barbara9

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

25. jul 2007 20:44

Meni so zob zdravili več kot dva meseca! Vmes so mi ga večkrat odprli, ker sem imela nore bolečine. Celo tako je bilo hudo, da sem dobila vnetje obraznega živca. Ampak, sedaj je končno OK in zob mi je ostal, saj ga zdravnica enostavno ni hotela izpulit. Kaj pa vem, se mi je že zgodilo, da sem šla k dežurnemu zobozdravniku, ker me je bolel zob in seveda mi ga je hotel zdreti. Bila sem zgrožena in rekla, da bi rada zalivko. "No pa bomo probali" je rekel in zalivka mi drži že več kakšnih 15 let. Skratka, ne daj se kar tako hitro. vanjatajnsek

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

25. jul 2007 21:08

zoba nikar ven!! Gronolom se da pozdraviti, če želiš številko mojega zobozdravnika (zasebnik) mi pošlji ZS. MissLady

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

25. jul 2007 22:06

Hvala vam lepa, ker ste se tako hitro oglasile in mi svetovale. Jutri začnem z akcijo za drugimi zobozdravniki oz. mnenji. Lp beki

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

26. jul 2007 9:12

Meni je granolom "porihtal" oralni kirurg. Prosi za napotnico. LP K

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

26. jul 2007 15:26

Ojoj, kaj berem. Da bi ga izruval, ker te je bolel po aplikaciji zdravila. Ta je pa bosa! Nikakor! Mene čaka le še en izpit in potem začnem tudi jaz delati na tem področju. Škoda, da še nisem konec, bi lahko prišla k meni. Verjemi, moje znanje je še sveže in v takšnem primeru se prideš v ordinacijo le pokazat, če te zob boli, nikakor pa tak zob še ni za ven. Granulom se zdravi tako, da se zdravilo v zobu v časovnih intervalih menja. Ko je rentgensko ugotovljeno, da procesa ni več, šele takrat se na takšen zob naredi plombo. Boli te pa lahko tudi zato, ker je zdravilo pronicalo tja, kamor ne bi smelo. Torej, prek apeksa v periapikalno regijo ( tkivo pod zobom ). Upam, da se bo stvar kmalu umirila pa prosim sporoči, kako se je izšlo. Lp pina colada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti