Nosečnost in dojenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jul 2007 19:54

Ej, mimika, seveda, mali bo rojen računalničar, hehe, perspektiven poklic....

 

Kako je preležati nosečnost pa tudi jaz vem. Vso drugo sem preležala in preživela prve tri mesece ob hormonski terapiji, na sprehod sem smela od postelje do fotelja, malo počivat, potem pa nazaj...V bolnico nisem šla samo zavoljo obljube, da bom ubogala vsa navodila. Ampak je punče zdravo in ji nič ne manjka, tako da kar lepo mirno.

Pozdrav, Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jul 2007 21:42

He, he, jaz sem mojo šunkico zadnjič opazila, da govori: čalonalnik (računalnik...)... lidka

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

26. jul 2007 22:09

Pozdravljeni! Jaz sem ves čas bila zelo odločena, da bom dojila, pa če me je konec od tega. Potem se niti nisem obremenjevala, saj sem si mislila, da bo narava tako ali drugače poskrbela za vse. No, naš prvi je imel svoje plane. Ni znal zizat in konec, samo nekaj je cmokal. In hujšal! Preveč, ampak sem se že sama toliko sekirala in težila sestram, da njim ni bilo treba. V porodnišnici sva bila 9 dni! In še ves prvi mesec sva se dajala. Lahko bi rekla bitka na vse ali nič. En podoj je trajal tudi eno uro in pol! Imela pa sem tudi lasten problem. Vdrte bradavice - vsako drugače! Tako je že v osnovi moral osvojit dva različna način zizanja...Zgledalo je tako.. mali na eni zizi, na drugi sem imela pristavljeno pumpico, saj se je iz obeh naenkrat ulilo. Tako ni šlo nič v nič. Ko je vse pozizal, je dobil še nalovljeno skozi flaško. Konec prvega meseca je torej naš mali obvladal tri načine zizanja in ga zelo občudujem. Mirne vesti lahko rečem, da gre zasluga moji odločnosti. Dedec naju je nekajkrat opazoval, zgubljal živce in odšel raje stran. Bog je že vedel, zakaj je to vlogo zaupal nam ženskam!! Vsaka mu čast! Saj bi si kdo mislil da sem pretiravala, ampak mali je postal zagrizen zizač in oba sva neizmerno uživala do 14 meseca, ko se je sam odstavil. Sedaj ko mi samo še malo manjka do drugega, vem kako reševat zadrego z bradavicami in sem v nizkem štartu, če spet dobimo cmokača/cmokačico! Kar se pa tiče tiste navijačice za dojenje iz Mariborskega konca... meni je pomagal z ogromno nasveti in nikoli nisem zasledila da bi koga hudo sekirala. Jaz sem ji bila hvaležna za vsak nasvet, pa tudi poklicala sem jo lahko kadarkoli. Je pa vse skupaj gotovo odvisno tudi od vsake posameznice. V moji sobi je ležala mamica, ki se je "a priori" odločila da ne bo zizala. Meni je bilo grozno hudo, ker jaz sem pa hotela, pa v štartu ni šlo. Skratka, kakor vsek ve in hoče. Se pa strinjam, da ne gre obsojat nobene! Lp, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 26. jul 2007 22:09:57

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. jul 2007 10:16

mamamia, pa to je po načrtu ministra zupana. ta družba rabi samo tehnike. humanistika in družboslovje jemljeta samo čas in denar. ležim neprestano in priznam, da mi paše. vsake toliko sprehod do kuhinje in kopalnice. so mi pa dovolili tudi kakšno malenkost skuhati; lahko tudi malo stojim. sedim ne, ker mi ne paše. ja pa po stopnicah ne smem hodit. če potegnem črto, zelo uživam v tem obdobju. po dolgem času imam veliko časa zase. lahko se bom dobro pripravila na otročka, pa dojenje in ostalo, kar sledi. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti