Nosečnost in dojenje

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

tema odprta - 23. jul 2007 13:29 | ogledi: 7.127 | odgovori: 64

Pozdravljeni!

Imam 8,5 mesečno punčko, ki jo dojim. Naredila sem test in je pozitiven. Zdaj pa ne vem, če je pametno še naprej dojiti. Saj sem že naročena pri ginekologu, ampak saj veste nestrpnost dela svoje. Mogoče se zdi malo butasto vprašanje, pa še ne spada ravno k kulinariki, vendar vem, da vedno pomagate.

Hvala za vašo pomoč

Bojana

multicolor

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. jul 2007 13:45

Dojenje sploh ni problematično. Če se boš dobro počutuila, potem ni ovir. Sama sem pri 16 mesecih prvorojenca prekinila z dojenjem zaradi "izčrpanosti". Sicer pa se veliko dojenčkov takrat samih odstavi, ker je bojda zaradi obilice hormonov mleko drugačno. Na tvojem mestu z dojenjem ne bi prekinila, še posebej, če se dobro počutiš. Osemmesečnici dojenje in crkljanje na prsih zagotovo še veliko pomenita in če ni ovir pri tebi, potem kar nadaljuj. Plodu to zagotovo ne škodi! Vem za primere, ko so mamice dojile oba otroka (novorojenčka in starejšega otroka!!!). Pozdrav in lepo nosečnost, veverica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. jul 2007 21:48

Se strinjam z veverico. jade

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

23. jul 2007 22:36

Hojla! Če ni težav ni problematično. Moraš pa vedeti, da se pri dojenju sprošča hormon oksitocin, ki pospešuje krčenje maternice. Jaz bi poklicala zdravnico in jo vprašala kaj meni. Kolegici so odsvetovali. Sicer pa tudi jaz pričakujem da se bo moj dve in pol letnik priklopil nazaj . V manj kot mesecu se bo naša družinica povečala in mislim, da bo že zaradi foušije hotel "sodelovat". Zdaj ko je bolj vroce in hodimo po hisi bolj malo obleceni, mi stalno vlece naramnice dol .... je prav hecno kako so mu všeč!! veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 23. jul 2007 22:37:56

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

24. jul 2007 6:42

Vsekakor ni pametno nadaljevati z dojenjem zaradi povečane možnosti spontanega splava ob krčenju maternice pri dojenju zaradi hormna oksitocina, ki se ob tem sprošča. Pa lepo nosečnost ti želim. Sicer pa idi še na med.over.net forum ginekologija in porodništvo od dr. Pušenjaka - tam najdeš vse odgovore božena Sporočilo je spremenil(a) bozena dne 24. jul 2007 06:45:02

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jul 2007 8:52

Ti lahko dojiš, če ti to odgovarja, če ti ne bo boš pač nehala. Jaz sem bila noseča4 mesece, ko sem nehala dojiti mlajšo, nehala pa sem jo zato, ker sem bila grozno švoh od neprestanega bruhanje, drugače bi jo dojila še naprej. Kolegica je mlajšega dojila do zadnjega dne, ko je šla rodit. Sicer pa res si preberi na med.over.net. Oziroma še najboljše, da greš lepo do svojega ginekologa, ginekologinje in jo vprašaš. Če pa še dogo nisi naročena pa vprašaj po telefonu.

Glede splava zaradi dojenja pa ti povem, da če bi se to zgodilo bi se kljub nedojenju.

Tako je moje mnenje.

Pa srečno nosečnost ti želim.

jade

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. jul 2007 10:12

Jade, se strinjam - ampak kar se ginekologa tiče, pa sama ne bi verjela zgolj svojemu ginekologu. Morda je eden izmed tistih, ki v takem primeru niso naklonjeni dojenju - mislim, da jih ni malo! Dandanes se vsi zdravniki bojijo za svojo "rit", pa ne samo zdravniki, vsi po vrsti - recimo, da v takem primeru res pacientka splavi in se spravi na ginekologa, ki ji ni odsvetoval dojenja... v teh primerih tudi Slovenija postaja zahodnjaška država - v mislih imam tisti oglas: ste se poškodovali v prometni nezgodi, želite prejeti primerno denarno odškodnino, itd. Se pa strinjam s tabo, da bi se splav zgodil verjetno tudi ob nedojenju. Če se ne motim, je dr. Cerar enkrat navrgel podatek, da se v Sloveniji kar 90 % nosečnosti konča s splavom - veliko, ja! Veliko sploh pred tem, ko se zavemo, da so noseče. Sicer pa sem mnenja, da se splav v zgodnji nosečnosti, recimo v prvem trimesečju, zgodi pogosto, ker je bilo s plodom nekaj narobe. Multicolor, verjemi vase, oboroži se s pozitivnimi mislimi in vse bo super! veverica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jul 2007 11:24

Ja saj se moramo vsi, ki delamo v zdravstu bati "za svojo rit", drugače si pa takoj na tv.

Ne vem jaz glede dojenja nisem sploh spraševala nikogar. Pač sem kljub nosečnosti dojila dokler je šlo potem sem pač prenahala, je pa res, da sama sebi najbolj zaupam in sploh ne pomislim, da bi bilo lahko kaj narobe. Če pa imam težave pa seveda se obrnem na medicino, ji zaupam bolj kot forumom.

jade

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

24. jul 2007 11:34

jaz sem ena tistih, ki sem mnenja da otrok predno gre v vrtec (1 leto) je "odstavljen", je pa to tudi edina zadeva ki bi lahko vplivala na mojo odločitev, v tvojem primeru! jaz bi lepo dojila dokler bi se normalno počutila,.... plopsa

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

24. jul 2007 11:43

Hvala vsem za nasvete, zlate ste. Se namreč tudi sama nagibam k temu, da bom z dojenjem nadaljevala, dokler se bom dobro počutila. Drugače pa mam v četrtek pregled, pa bom videla kaj bo rekla ginekologinja. Lep dan še naprej Bojana multicolor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti