Vikend kampiranje

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

26. jul 2007 13:49

tabina, mi ze leta in leta hodimo kampirat in pri sotoru nikoli nismo sparali. Res je , da ce je hud veter ali neurje, ti bo odpihnilo tako tistega za 100 eur, kot tistega za 300 eur. Me pa skrbi vodni stolpec, 1200 mm? To se mi zdi absolutno premalo za kaksen hujsi naliv, pa lahko je to samo 15 min. Da sploh ne razmisljam, kako bo, ce bo padalo cel dan, kar nikoli ni izkljuceno. Nas sotor ima trenutno vodni stoplec 3000 mm in je tako kot Davorjev lansko leto "prezivel" 4 dni dezja skupaj ( smo imeli pac smolo , ampak nikakor ni bilo za obupat in it domov, ker enkrat zihr posije sonce), vendar v sotoru ni bilo kapljice dezja. Je pa tudi res, da ko dezuje, da sotora znotraj ne prijemamo z rokami in probavamo, ces kolk je ze kaj mokro. vida70

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

26. jul 2007 14:00

Hervis v Kranju ima zelo znižano kamp opremo,,,,ravno danes sta mož in sin kupila šotor za 4 osebe,samonapihljivo blazino,spalno vrećo,ter podlogo iz alu folije....za mladino bo za začetek kar vredu... kuharca37

ffigaro  

član od: 7.3.2007

sporočila: 8

23. sep 2007 21:45

preselili smo se iz morja na kolpo imamo kamp prikolico smo paušalisti SUPER IJA:IJA O NA KOLPI JE LEPO ni nam žal ffigaro

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

26. jul 2009 20:56

Tudi jaz sem si letos nabavila šotor, mizo,stole,blazine, kuhalnik, senčnik....skratka vso opremo.Letos prvič kampiramo sami in s svojim šotorom. Vse sem lepo in ok speljlala, vse našla, samo manjka mi pa tista vreča za vodo, ki ima tudi pipo in jo lahko obesiš na drevo.Te zadeve pa nisem nikjer našla. Jo je mogoče katera zasledila v kaki trgovini.? Ko sem prebrala vaše poste in ste pisale o dežju, me je pa malo postalo strah..kaj pa če res šotor spusti, zmoči "spalnice".... Nam so zagotovili da ne bo samo ko vidiš tisto tanko blago...ne vem bomo videli kaj bo naredila praksa! lp petardica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jul 2009 21:13

Petardica, tiste "vreče" za vodo sem videla v Merkurju še pred par dnevi.

Mojca

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

27. jul 2009 15:28

MamaF hvala ,jutri grem v Novo mesto, pa bom pogledala. petardica

majdka13  

član od: 2.3.2007

sporočila: 30

27. jul 2009 16:01

V Obi-ju sem videla 10 in 20 litrske kantice s pipico, mogoče še bolj priročne, ker se lahko zgodi, da je drevo daleč ali pa previsoko za obesit vrečo. Kanto lahko daš na zaboj ali kaj podobnega.

majdka13

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

27. jul 2009 16:28

Tudi to bi bila rešitev 10 l bi bilo ok da še lahko neseš... petardica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. jul 2009 16:53

Ja, res je boljše imeti magari dva manjša kot enega velikega - ker ga je treba v kampu ne samo natankati v umivalnici, ampak tudi prinesti do šotora ... in jaz s svojimi 50 kilami 20 - litrskega nikakor ne zmorem... pa še kam na visoko ga je dobro dati - no way.

No, zato pa imamo moške pri hiši (pa majhne bidone tudi)

Mojca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. jul 2009 12:32

Petardica - nič bat. Mož naj pobrska po podstrešju in poišče vrečo v kateri je spravljena od dedija vojaška oprema - taprava JLA šatorka bo prava stvar za vas. Če se tovrstne jugonostalgije ne greste več, bo dobra tudi una tavelika plastična plahta za avto pokrit, k se jo dobi v vsakem bav bavu. V kempu poiščete primerno mesto, zadevo razpnete nad šotor (vsaj delno) in privežete na okoliška drevesa. Ne vem če se še dobijo ampak malo je za raziskat - gadafi iz PVC folije bi bil tudi v redu (ne sme biti iz blaga t.j. samo za senco). Pa nad šotorček pa je.... za silo seveda. Zgleda sicer bolj kot pri Strojanih ampak v dežju se gredo itak vsi neke improvizirane variante. Tako ali tako se iz Slovenije proti domu lahko pobegne že po enem dnevu (in brez upa zmage v naslednjih dneh) dežja. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti