Vikend kampiranje

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

25. jul 2007 11:22

Tole s s šotori je nastal pravi projekt... Razmišljamo o nakupu MC KInleyevega Palace 4 šotora, V intersportu je v akciji in stane trenutno cca 130€ (http://www.intersport.si/ponudba/pohodnistvo) Vodni stebriček kolikor sem doumela pomeni, koliko dežja oz vlage lahko pade nanjga, pa je ne absorbira? Razumem tudi razlog glede dvoslojnosti.... Sem še kaj izpustila??? Tortica, tudi samonapihljivih blazin nisem videla v športnih trgovinah, ki sva jih obikslaa kar nekaj. V glavnem so tele iz velurja - je to bistveno, razen tega, da je pač potrebno imeti s seboj tlačilko? Hvala za odgovore. tabina

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

25. jul 2007 11:39

Glede vodnega stolpca: pri naših dveh šotorih se je izkazalo, da je vodni stolpec larifari - če zares dežuje, je v šotoru mokro, pa po zagotovilu prodajalca ne bi smelo biti. smrketa

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. jul 2007 11:47

Samonapihljive blazine imajo sigurno v Iglu športu (www.iglusport.si).

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

25. jul 2007 12:20

V sun & fun- škofja loka imajo tudi kamp opremo - če to vtipkaš je tudi spletna stran

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. jul 2007 12:25

Vodni stolpec je najbrž v tem primeru stojna višina. Dolores

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

25. jul 2007 12:49

Tabina, na zs sem ti pustila sporočilo. barbara9

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. jul 2007 14:17

vodni stolpec ne bi smel biti larifari ! Še kako važno je, kolikoo vode res vzdrži. Tudi mi smo imeli več šotorov a tisti z visoko vrednostjo (pa ne vem več koliko) je res vzdržal močne padavine. Drugo pa je. če ti poplavi tla..... Iglu sport ima res kvaliteto in temu primerno ceno! Res je samonapihljiva blazina boljša in bolj udobna, a naj bo čimbolj debela!

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

26. jul 2007 10:40

Pri Palace4 bo za nekoga morda nekoliko nerodna "orientacija" v spalnicah - počez namesto vzdolž, kar pomeni, da eden spi po celi dolžini ob vratni mreži, drugi pa za njim in se mora pri vstopu/izstopu plaziti čez prvega. Morda to ni bistveno, za nekoga pa morda je; zgolj opozarjam na dejstvo.

Vodni stolpec je pomemben, seveda pa mora biti ustrezno izmerjen in testiran, ne pa kar tako na pamet reklamno zapisan. Na mojem najkvalitetnejšem (in najdražjem) šotoru piše 3000 mm in je zdržal zelo resne nalive, na igluju tipa hervis-za-mali-denar pa sicer tudi piše 2500 mm, vendar ga že mali dežek zmoči.

Nekdo je omenil škofjeloško firmo. Tam imajo nekaj šotorov stalno razstavljenih na prostem; odpelji se tja v hudem nalivu ali malo po nejm pa poglej, kako je znotraj 

Omenjena škofjeloška firma in pa npr Iglu imata šotore višjega kakovostnega razreda, seveda pa se to pozna pri ceni.

 

Za šalo pa pripenjam še pet zlatih pravil meni neznanega avtorja (iz nekih drugih forumov):

pravilo 1: šotor ne more stat manj kot 300 evrov pravilo 2: osnovni klini, ki so v kompletu, se vržejo stran in se kupijo konkretni klini pravilo 3: vse vrvice na šotoru so tam z razlogom pravilo 4: šotor MORA imeti dva ločena sloja pravilo 5: pripravi se na dež, ko je suho

 

 

Davor

Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 27. jul 2007 12:05:47

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

26. jul 2007 12:37

Pozdravljeni, šotor je kupljen; ne najboljši, pa tudi najcenejši ne. Mislim in upam, da glede na ceno in naše zahteve vseeno sprejemljiv kompromis: V Hervisu je bil znižan iz 200 na 80€ (tj za 50*ddoatnih 20%) - je dovolj velik, dve spalnici, le vodni stolpec mojga moža skrbi saj je le 1200 - prodajalec mi je zatrdila, da povprečno za kampiranje pri nas zadošča že 800mm..... Davor, po tvojih pravilih sem torej pogrnila že pri prvi točki ;) Tudi drugo bomo zamižali na eno oko.... Bomo pa skušali močno upotevati zadnje tri pa še kakšen nasvet zraven :) Kakorkoli; vreme bomo pred odhodom preverili; nenapovedano nas čez noč najbrž ne bo presenetil tornado... Smo ga pa hitro sestavili in tudi posparvili; poskrbeli za primerno ležišče (napihljive velurne dvojne blazine - ponujene samonapihljive blazine so se mi resnično zdele pretanke), tako da smo pripravljeni za prvo kampiranje; odločiti pa se je potrebno med http://www.kamp-podzemelj.si/ http://www.kamp-zaga.com/mapa.html Kamp Vinica http://www.dogaja.se/opis/kamp_kolpa/7995 Pozdravljam razne namige za izlete, pohode, dopuste idr. saj se po vseh kulinaričnih dobrotah tega portala ali OB predlaganih kulinaričnih dobrotah na poti po vaših nasvetih prav prileže še kakšna aktivnost za pospešeno izločanje pridobljenih inputov ;) tabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti