Vikend kampiranje

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 23. jul 2007 13:03 | ogledi: 6.315 | odgovori: 32

Z družino smo se odločili, da si vroče vikende popestrimo s kampiranjem po čudoviti Sloveniji; imate kak nasvet, na kaj paziti pri nakupu šotora, idr. potrebščin, glede na to, da sta otroka stara 6 in 9 let (predvidevam, da potrebujemo kar šotor za 4 osebe). Z možem sva sicer, ko sva uživala samski stan, šotorila predvsem po hrvaškem primorju; ampak kos i zaljubljen te skoraj nič ne moti..... :)

Imate kakšne ideje lokacij za kampiranje ? Ob Kolpi npr. bi bilo kar primerno, da se še malce osvežimo...

Prijetno poletje in hvala za vsakršen namig!

tabina

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

23. jul 2007 14:54

kamp Kolpa Vinica. sva bila 14 dni dol,je bilo krasno.cenovno ugodno. gajka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

23. jul 2007 20:25

Glede Kolpe je trenutno bolje iti v zgornji tok: Vinica ali še boljje Dol, Kot, Radneci..., ker trenutno ima Kolpa v spodnjem toku okoli 28 stopinj, kar je občutno preveč in čistoča je tako tako. Jaz v Podzemelj trenutno ne bi šla. V Radencih ima približno 24 C. Se je pa božansko namakat, ker je tudi zrak občutno hladnejši, če si pa še sposodiš čoln in si na vodi si pa sploh car. Sem se ravno vrnila iz tri dnevnega čolnarjenja. Je bil pravi oddih. Vsekakor priporočam magnolija

SULI  

član od: 15.9.2006

sporočila: 19

23. jul 2007 21:55

RAVNO VČERAJ SMO SE VRNILI IZ KAMPA ŠOBEC.IMELI SMO SE SUPER ,SAJ JE KAMP ČUDOVIT .LE ZA SPANJE POTREBUJEŠ TOPLO ODEJO ,TU SMO SE MALCE UŠTELI , SMO SE PA ZATO MALCE BOLJ STISKALI HA - HA -HA IMAJO DOVOLJ IGRAL ZA OTROKE NA SUHEM, PA TUDI V VODI SE LAHKO ZELO ZABAVAJO . MORAM PA POHVALITI TUDI ZAPOSLENE V KAMPU , KI SO ZELO PRIJAZNI. IZKORISTILI SMO TALE VIKEND TUDI ZARADI BLEJSKE NOČI,KI PA JE TUDI POSEBNO DOŽIVETJE. LEPO SE IMEJTE IN UŽIVAJTE V POLETJU KJER KOLI ŽE BOSTE SULI

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. jul 2007 22:13

Tud kamp Kamne (Dovje) je zelo prijeten in cenovno ugoden, le receptorka ni ravno prijazna!

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. jul 2007 22:52

Hvala vsem za posredovano- sem si shranila; kar ne bo šlo letos pa obiščemo drugo leto, če se otrokom le kampiranje ne bo kaj zamerilo... Sem se spomnila, da smo Šobec že obiskali; res je lepo tam! Ampak kot zunanji obiksovalec doživljaš stvari drugače kot če se odločiš tam dejansko prespati.... Gorenjsko smo že kar prekolovratili, tako da se za ta vikdend vse bolj nagibamo h Kolpi ali Savinji. http://savinja.info/verzije/index/nastanitve/kamp Ali kaj poznate? Pa pri nakupu šotora so me opozorili, da je fajn imeti dvojne stene in predprostor. Cene so pa tako raznolike, da si kaj zelo poceni sploh ne upam kupit. Na kaj je potrebno bit pozoren??? tabina

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

23. jul 2007 23:15

OJ! Kamp Menina je zelo simpatičen, kakšno leto nazaj obnovljen, miren, po mojem super za otroke...Lahko se namakaš v Savinji, tam gor je še čista.Drugih na žalost ne poznam. Kolpa-nekaj let nazaj smo bili v Osilnici, noro fajn! Kopali smo se na sotočju Čabranke in Kolpe, voda ima sigurno okoli 24stopinj, veliko je možnosti za šport, npr.kajak, kanu, rafting, izposoja koles...Ampak za kampe tam okoli ne vem, kje so, mi smo stanovali v eni hiši...čeprav so kar naprej mimo vozili backpackerji s šotori LP Sashika

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. jul 2007 1:03

Nakup šotora je lahko prava tombola. Danes je veliko različnih modelov in ponudnikov. Če misliš na kampiranje resno, se ti splača odšteti za šotor malo več. Ostalo kamp opremo - nujnopotrebno in nepotrebno kramo lahko dokupuješ kasneje, ko ti izkušnje pokažejo, kaj potrebuješ in kaj ne. Tu mislim na mizo, stole, ležalnike, posodo, rekvizite za pripravo hrane... , skratka tega seznama ni nikoli konec.

Pri šotoru je moje mišljenje takšno. Če ste štirje naj ima dve spalnici, pri večjih je vmesni prostor za garderobo in pa obvezen predprostor, kamor v senco postaviš mizo in stole. Šotor naj ima stojno višino. Če je iglu (kupolast šotor) naj bo z malo bol močnimi in kvalitetnimi šipkami iz fiberglasa za ogrodje. V današnjem času v kampih prakticirajo z malo manjšim šotorom za spanje in z arafat ali homeini senčnikom za posedanje pred šotorom. Vse je stvar zamisli in iznajdljivosti.

Predvsem pa ti želim veliko užitkov in dobre volje pri kampiranju.

 

Aha, nekje sem prebral, če se potepaš naokoli z avtodomom, kamp prikolico ali šotorom, moraš biti po duši malo cigana.

Matjaž

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. jul 2007 7:48

Pri nakupu šotora lahko iz lastnih izkušenj povem, da je prav res loterija kot pravi Matjaž. Če niso otroci čisto majhni je bolje vzeti dva majhna šotora kot en velik družinski ( sta prej postavljena, otroci pa so raje sami) vsekakor pa ločeni spalnici. Mi smo sprobali oboje, a se je slednje bolj obneslo. Obvezno dvoslojni, pazi na vodni stolpec in z vsaj malo predprostora in po možnosti stojna višina. Slednje ni nujno, a priporočljivo. Za začetek seboj vsaj eno malo mizico in zložljive stole in eno cerado, da si nekako narediš senco nad mizo. Za spanje so po moje boljše samonapihljive blazine( pri teh pa res ne šparat) kot pa te, ki jih sedaj na veliko poceni prodajajo, ki jih moraš napihniti. Zgledajo udobne a v resnici niso oz. le redke in če že, obvezno naj ima vsak svojo in ne dvojnih. Šotorom so pa cene v zadnjih 10 letih tako padle, da kar ne moreš verjet. Ja, pa res mora biti malo cigana po duši in predvsem, kljub tušem, sprejeti, da take čistoče (osebne higiene) kot doma le ni.

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

24. jul 2007 10:48

s fantom sva se ravno včeraj vrnila z dopusta. bila pa sva v kampu nadiža, v vasici podbela ob slovensko -italjanski meji, v bližini kobarida. zadnji kilometer ceste je res zelo slab, je pa zato v kampu prav "luštno". sva bila prav presenečena koliko družin z majhnimi otroki je dopustovalo tam. nadiža je sicer malce mrzla, a je kristalno čista, kamp je zelo lepo urejen, pa tudi okolica je zelo lepa in primerna za kolesarjenje in razne oglede... (kobarid, tolmin, matajur, bovec...) ob jutrih je sicer precej vlažno, zato priporočam res kvaliteten šotor in toplo odlejo. pa lepše vikende želi hruškabanana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti