Heviz-madžarska

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

tema odprta - 22. jul 2007 11:12 | ogledi: 13.162 | odgovori: 15

Zanima me če je kdo od vas že obiskal to jezero,mi bi se radi šli kopat tja pa rabimo informacije,kje je lepo in cenovno ugodno.Na netu sem našla samo hotelsko ponudbo,mene pa zanimajo samo kopališča oz. samo kopanje v jezeru.Hvala za informacije.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. jul 2007 12:05

Gre kar za Blatno jezero oz. kraj v bližini...Jezero za kopanje ni kaj posebnega, razen če ti je všeč brodenje po pol metra globoki vodi kilometre in kilometre...Tja zahajajo večinoma starejši Avstrijci, ki so si pokupili hiše ob jezeru in uživajo v zdravilnem blatu :) Več informacij o samem jezeru pa poglej tudi na netu, pod Balaton. katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. jul 2007 17:36

OK. se opravičujem za dezinformacijo. Zgleda super! papa Katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 22. jul 2007 17:44:04

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jul 2007 17:56

Meni je bilo všeč, malo drugače, se pa spomnim, da nas je naliv pregnal iz jezerca...............

 

Ko smo se vozili, se pa spomnim velikega gozda, je izgledal kot park in pa zelo urejenih delov naselja. Seluje kot staro zdravilišče, kar najbrž tudi je, še tam iz A-O časov.

rimljanka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

27. jul 2009 19:12

A je mogoče kdo bil tu pred kratkim? Zanima me, ali se da dobiti kakšno zasebno sobo z zajtrkom za par dni brez predhodne rezervacije. Je mogoče v bližini tudi kakšen kamp? Na madžarskih spletnih straneh se namreč bolj težko znajdem :(

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jul 2009 19:47

V bližini sta 2 kampa, privat sobe vedno oddajajo, je pa kraj turistični, voda zdravilna, noter pa se gre z penastimi obroči ali palicami, ker se bolj težko plava v vroči- topli vodi in je precej globoka.

Kraj je zelo lep, ponudbe polno, v bližini tudi Balaton - jezero. V urejenih kopališčih se da kopati, je pa voda fajn hladna. Tudi sence je dovolj, v termalnem kopališču in ob jezeru.

Vsekakor priporočam.

Kyara

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

27. jul 2009 20:46

Midva sva bila tam že nekajkrat za dan ali dva, vedno na blef. Tisto noč ali dve komot dobiš prenočišče, ljudje so prijazni, če znaš nemško se lako zmeniš čisto vse, drugače pa jim niti angleščina ni tuja... Vredno ogleda, kakor tudi cel Balaton! Lotti

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. jul 2009 9:28

Najlepša hvala za informacije. Najbrž bomo kampirali kar pri Balatonu in od tam hodili na izlete. Tudi v Heviz, kjer pa kopanje ni najbolj priporočljivo za otroke - vsaj take info sem našla na netu. Če ima kdo iz osebnih izkušenj kakšen predlog, kaj je še posebej vredno ogleda, bom zelo vesela.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. jul 2009 10:23

Dejte še kaj povedat, mene tudi zanima, da bi skočila mal gor rit namočit, če bo leto zneslo, he, he... lidka [sonce]

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

28. jul 2009 21:42

Midva sva bila v Balatonalmadiju, Balatonfuehredu (sa vem, da sem narobe napisala), Siofoku, nekaj malega tudi v Hevizu. Kaj naj rečem, lepo je tam, je pa drugače kot na morju. Letos sva imela septembra v planu morje, pa me je danes začelo že mal dajat, da bi se sla na Balaton spočit... Meni je všeč tam gori med drugim tudi zato, ker ni Slovencev, Hrvatov, Bosancev (pa da me ne bi kdo razumel, da imam kaj proti komurkoli od navedenih...), no nekaj že, samo res malo. Tako da dejansko lahko odklopim. Če se želim s kom pogovarjat se, če ne pa tudi OK. Kot sem že napisala nemško itak vsi razumejo, sem pa dobila občutek, da so presrečni, če se lahko s teboj pogovarjajo v angleščini. Za videt je cela obala Balatona, od Keszthely-ja, Tihanya, Badacsonya, pa malce stran Toploce, pa malo boljlj znanega Siofoka, ki je primeren tudi za zabavo, saj je tam ogromno lokalov, diskotek, tudi termalnih zdravilišč imajo malce stran od Balatona kar nekaj... Lepo so urejene tudi kolesarske proge, tako da tudi tisti, ki kolesarite najdete nekaj za svojo dušo. Ko sem bila prvič tam sem bila presenečena, ker sem pričakovala vse kaj drugega kar sem potem dobila, drugič me je Balaton očaral. In zase bom rekla tako, da ne bom nikoli zamenjala nekaj dni na leto na morju za Balaton, si ga bom pa privoščila za dušo vsake toliko nekaj dni. Morda tudi letos... Kdove? Lotti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti