Vaje za vrat

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 21. jul 2007 19:30 | ogledi: 3.187 | odgovori: 5

pravkar sem si iz interneta potegnila nekaj vaj za razgibavanje vrata. Glede na to da imam sedeče delo-prisiljen položaj so se začele pojavljati bolečine v vratu. Sedaj imam dopust in sem se odločila, da začnem redno delati vaje. Zanima me, ali jih kdo izvaja in katere so najbolj učinkovite, saj sem jih zasledila kar nekaj in sedaj ne vem, katere bi bile najbolj učinkovite.

ariella

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. jul 2007 19:56

Morda, če bi prilepila link, bi lažje pomagala katere so učinkovitejše, jaz jih delam že ohoho, je pa težko napisati, katerokoli boš delala ti bo pravgotovo pomagala. lp Anamarija

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. jul 2007 22:16

Ariela, poslala sem zasebno sporočilo, moralo bi pomagati!

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. jul 2007 16:02

Tudi sama imam podobne težave. Mi zelo pomagajo vaje z potiskanjem glave v vse smeti ob držanju roke tako, da se opiraš vanjo. Ne vem sicer katere vaje si si ogledala, svoje sem dobila pri zdravniku. ham-njam

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jul 2007 16:52

Po prometni nezgodi z naletom leta 1992 sem imela dolgoletne težave z zatiljem, saj sem imela zvin vratnih vretenc. Imam kupček vaj za ta del hrbtenice, vključno z vajami za ramenski obroč, slike imam nalepljene na stropu, da jih vidim s tal, kjer imam televadno blazino. To tudi pomeni, da jih delam bolj redko, da si ne zapomnim zaporedja.

( Moj zdravnik mi je pri predzadnjem pregledu rekel, da si samo domišljam bolečine, ko sem ga (prvič) prosila za analgetik. Da sem navajena na drogo. Plivadon, ki ima edini blažilni učinek, namreč name zelo slabo vpliva.)

Pred mesecem dni sem bila na 4 terapijah pri bioenergetiku. Bolečine so v celoti izginile. Po petnajstih letih trpljenja.

Aja, na zadnjem slikanju hrbtenice pred mesecem dni so mi ugotovili "diskretno kifozo" v predelu vratu. To pomeni, da mi raste grba, kar je POGOSTA posledica sedečega dela in prostega časa, preživetega pred računalnikom  !!!!!

F r i n a

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

23. jul 2007 11:15

Danes se premikam kot robot, boli pa tudi kot sam vrag. :(( barbara9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti