Polnjeni kalamari

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jul 2007 6:51

Podobno kot riž-mleto meso. Ponavadi porabim skodelico riža in eno tavečjo konzervo tune (ne vem na pamet koliko gramska je, ampak ni tista najmanjša :)) Pride dovolj in bogato, še posebej, če dodaš kako narezano zelenjavico.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. jul 2007 8:30

Hvala, bomo sprobali. katjushka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

23. jul 2007 8:52

karmenka, na palčke narežem sir in salamo, potem pa filam kalamare. nataknem jih na žar palčke ali zobotrebce ariella

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

23. jul 2007 9:33

Katka lopatka ali bi te sarme z tunovim nadevom naredila, poslikala in recept poslala v bazo? Bi bla ful vesela. katti

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jul 2007 10:44

Lahko ob priliki, danes zvečer bom oddala recept in sliko za polnjene bučkine cvetove s taistim nadevom, ker sem jih delala včeraj (ne vem, kdaj bo objavljeno), lahko pa tudi za sarmice. Sicer sem o tem že pisala tudi nekako ob novoletnem času, ko so bile aktualne, ampak recept, če je samostojen, je čisto drugače, se strinjam. Ni problema :)) No tu je pa fotka teh bučkinih cvetov: http://www.moj-album.com/uredi/katka-lopatka lp katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 23. jul 2007 10:46:22

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

23. jul 2007 12:17

Zelo lepo. katti

karmenka  

član od: 17.7.2007

sporočila: 69

24. jul 2007 8:24

Sem bila na krajšem dopustu, pa sedaj posredujem recept za polnjene kalamare s tuninim nadevom. Potrebuješ: 700g lignjev ( večjih) 250g tunine iz konzerve 2-3 žlice limoninega soka 1 žlička naribane limonine lupin 2 žlici oljčnega olja 3 žlice nasekjlanega peteršilja 2 stroka česna 2 žlički vegete Lignje očistiš, opereš in dobro osušiš na papirnati brisački, lovke pa nasekljaš. Tuno dobro odcediš, dodaš limonino lupinico in sok, nasekljan česen, peteršilj, 2 žlici oljčnega olja, nasekljane lovke, vegeto in vse dobro premešaš. S tem nadevom polniš lignje in jih z zobotrebcem zapreš. Lignje pečeš na dobro segretem žaru ali v ponvi na vsaki strani 4 - 5 minut. Pečene lignje preliješ z oljčnim oljem in potreseš s peteršiljem. Zraven paše solata, lahko pa tudi krompir z blitvo. Oz. priloga po vašem okusu. Dober tek! karmenka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

24. jul 2007 10:43

Se vam ne zdi,da tuna pokvari oziroma prekrije plemenit in svojstven okus lignjev.Zadnja leta polnim lignje samo z nadevom iz lovk,tudi pršutovega nadeva ne delam več.V jadranskega lignja je po moje greh dajat konzervirano tuno.Raje pršut ali tuno pojem posebej kakor,da bi kombiniral z lignji.Sicer pa vsak po svojem okusu in prepričanju. ati zlati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. jul 2007 11:01

Bravo, ati zlati. Meni se tudi od začetka mota po glavi misel, da je lignjev, sploh pa jadranskih, škoda za nadev iz konzervirane tunine. Tudi sir in šunka meni ne sedeta, nam je najljubša kombinacija lovke, pršut, peteršilj, poper, olivno olje, malo česna in ščepec soli.

res je sicer, da vsak po svoje, ampak pri takih rečeh imam rada čiste okuse. Pa nikdar nobenega pomfrita k lignjem, mi običajno k tem mehkužcem ne damo nobene priloge, ampak jemo samo lignje, lignje, lignje...jadranske, jasno.  Mamamia

mamamia

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

24. jul 2007 13:05

Pravi polnjeni lignji, ki jih je delala moja nona, prava istrijanka, so tisti polnjeni z lovkami, peteršiljem, česnom, drobtinami oz. namočenim kruhom v mleku in potem zapečeni na olivnem olju in česnu. Ko se malce zapečejo, ne preveč, polijemo z malo dobrega belega vinčka, dodamo paradižnik (lahko svež lahko mezgo) in peteršiljček da se naredi lepa omakca. K temu dodamo polento! Če pa vam polenta ne paše lahko skuhate špagete, rezance, ki jih prelijete z omako in zraven enim ali dvemi lignji. Odlično kosilo, zraven pa spijemo kozarček vinčka!! :)) LP Tina ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 24. jul 2007 13:06:17 Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 24. jul 2007 13:24:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti