Bosna-potni list ali osebna izkaznica?

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

tema odprta - 21. jul 2007 11:28 | ogledi: 7.431 | odgovori: 25

pozdravljene!

danes sem prav v stiski in se obračam na vas. imam problem. danes zvečer potujemo v smeri orebič pelješac. odločili smo se za pot preko bosne ker si nikakor ne želimo potovanja s trajektom. problem so potni listi. jaz in moj dragi sva si dala delati potne liste 4 julija in gospa na upravni enoti nama je obljubila da jih dobima do srede. ker jih do srede ni bilo sem klicala in so rekli da bo do petka. moj je prišel, njegov pa ne. kolegica je dala en dan bolj pozno vlogo noter pa ga je že dobila. bila sva na pošti, na upravni enoti ne delajo. skratka sva zelo razočarana. rada bi vas vprašala če ima kdo kakšne izkušnje glede prehoda čez mejo v bosno. ali je možno iti z osebno izkaznico ali nujno potrebujep potni list? komplicirajo? kaj mi svetujete?

nektarina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jul 2007 11:33

Potni list je obvezen, vsaj dobro leto dni nazaj je bil. rimljanka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

21. jul 2007 11:39

Za v Bosno moraš obvezno imeti potni list. Vsaj pred mesecem dni je bilo to še obvezno. Mislim, da zdaj ni nič drugače. LP! fakin712

Blog.Lastovka  

član od: 3.3.2007

sporočila: 21

21. jul 2007 11:42

Živjo! Mislim, da je neka izjema, če samo potuješ preko Bosne (tranzit) - potem mislim, da je celo dovolj osebna izkaznica... Zdajle še imaš čas, da se obrneš na Relax (mislim, da delajo do dvanajstih) in vprašaš - sigurno ti bojo znali točno povedat... Tel. št. velenjskega Relaxa: 03 898 63 10, drugače pa poglej na njihovo spletno stran, mislim, da ponekod delajo tudi do 13. ure ob sobotah... Lahko pa tudi katerokoli drugo agencijo - da me ne bo kdo napadel, da delam reklamo... Najbolj sem navajena na njih, ker potujemo več let z njimi... Pa srečno... Lastovka http://www.vecer.com/blog/lastovka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

21. jul 2007 11:56

M smo šli dve leti nazaj po te poti in nihče ni ničesar gledal. Tudi avta ni bilo treba ustavit. Mislim, da če gre samo za tranzit ni problema, saj gre tam dnevno kar nekaj pleha samo mimo petkica

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

21. jul 2007 12:01

Mogoče res ne bo problema glede tega, a kaj, če se najde kakšen tečen carinik? Potem potovanje res ne bo več prijetno, verjemite. Ti znajo stvar zakomplicirat, da je kaj. Najbolje, da se res prepričaš, trenutno imaš še čas. Veliko sreče in lep dopust ti želim. LP! fakin712

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

21. jul 2007 12:18

gremo samo skozi in ne bomo letovali v bosni. prav to me je zmedlo ko eni rečejo da ni potrebno drugi pa da je. ne vem. trenutno sem prav jezna na vse. grozno ko ti lahko taka bedasta stvar pokvari dopust že doma nektarina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

21. jul 2007 12:24

Nektarina ne se sekirat. Če bo potreben potni list, boste šli pa zelo zgodaj od doma, da ujamete prvi jutranji trajekt. Ne dovoli, da te spravi kaj v slabo voljo. Glede upravnih enot, je pa škoda izgubljati časa in energijo, ker se ne splača. Poročaj potem, a je potrebno imet potni list, al ne. Zdaj pa že mene ornk firbec matra glede tega. . Pa res se imej lepo na dopustu in uživaj maksimalno. LP! fakin712

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

21. jul 2007 12:31

Midva potnih listov nimava, nameravava pa v Črno goro. Zanašam se na to, da velja tisto, kar piše na linku, ki sem ga dala prej pri vprašanjih in odgovorih. Nena

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

21. jul 2007 12:37

ja bomo videli. hvala za vse. bom pa poročala vsekakor. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti