Bosna-potni list ali osebna izkaznica?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. jul 2007 12:55

Mi smo šli isto pot pred nekaj leti. Kako je bilo s potnimi listi se ne spomnim, vem pa, da smo nazaj grede šli raje na trajekt za Trpanj, ker sem nam je dol grede tista kljuka preko Bosne prav nagravžno vlekla (trajekt za dol smo namreč zamudili za slabe pol ure ). Pa pridno pazite na omejitve hitrosti in radarje po Hrvaški in si vzemite primerno časovno rezervo, če boste morali daljše odseke voziti po 50 km/h. Cila

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

21. jul 2007 14:26

Mejo boste prečkali v Neumu in tam običajno ne gledajo. To je le tranzit meja. Pa tudi, če se ob cesti ustaviš na enem kofetku, ti ne bo nihče nič rekel. Mislim, da sta lahko brez skrbi. limonca26

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

21. jul 2007 14:56

Kolikor jaz vem je na tem delu meje če seveda misliš Jadransko magistralo dovoljena samo osebna če pa želiš kam drugam v Bosno moreš pa imeti pasoš.Ta del je izjema ker greš iz Hrvaške na Hrvaško z tem da je ta del še Bosne vmes.Sicer bi pa lahko poklicala tudi na njihov konzulat, jaz mislim da je vedno nekdo dežuren za take in drugačne probleme. Jaca

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

21. jul 2007 15:22

Lani avgusta sva se z možem šele v Karlovcu odločila: Črna gora. Na mejnem prehodu za BIH sva imela samo osebni izkaznici in plačati sva morala nekak vstopno - izstopni vizum s tem, da sva lahko bila v BIH samo 24 ur. Seveda nihče ni gledal tega papirja, ob izstopu v BIH pa sva ga morala dati bosanskemu obmejnemu policaju, ki pa ni kompliciral za štiriurno zamudo. Mož je za vsakega plačal 10 EUR, ne vem pa, ali je to uradni način, ali pa sva policaju plačala lep vikend. Na vsak način lahko BIH prečkate z osebno izkaznico. Imen mejnih prehodov se ne spomnim več, vsi policaji in cariniki pa so bili veliko bolj prijazni od hrvaških. LP! ovčka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

21. jul 2007 15:44

hval az odgovore in podporo. sem klicala na relax. rekla je, da lahko gremo skozi z osebno v pogoju da samo potujemo čez državo. za dokaz bomo v potrebi pokazali voucer. načrtovali smo nekaj izletov v bosno (mostar in podobno). če bo možno nam bodo potni list poslali po hitri pošti. glede upravne enote pa sem močno razočarana, glede na vse obljube in lepe besede. bom jih obiskala po dopustu in se pogovorila z njimi. zdaj pa grem pakirat. nektarina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jul 2007 17:00

nektarina, ni samo UE kriva, ampak je ozko grlo nastalo v Cetisu, kjer listine izdelujejo. Imajo samo en stroj, delajo v treh izmenah, a ne zmorejo v tem času vsega. Če bi pošto videla prej, bi ti svetovala, da se sama odpeljepš v Cetis in dvigneš potni list, kot so to storili nekateri, nam v MB so prav to svetovali na UE in je prijateljica tako tudi naredila in potni list dobila.

To je dobro vedeti, preden greš na UE na pogovor. Pri nas v MB so vsakomur povedali, koliko je za čakati, na vloge so pripisovoali opombe za nujne primere in vsakomur tudi povedali, da če v tem in tem roku potnega lista ne bo, da je treba poklicati na Cetis, se z njimi dogovoriti in urediti. Kot sem ti rekla,naš promer kaže, da je učinkovalo.

 

Pozdrav, Mamamia

 

mamamia

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

21. jul 2007 17:19

sploh ne bi bil problem in ne bi bila jezna na ue če mi gospa tam ne bi olbjubljala da bo. še v sredo... in dala sva vlogo noter že 4 danes pa smo 21. ne vem, tako sem jezna. in na spletni strani še vedno piše da lahko vlogo dobiš v maksimalno 8 dneh. upam samo da bo vse okej. hvala za vse nasvete. upam da bo moja tema v opozorilo komu, da ne bo še kdo drug imel pokvarjenih načrtov in bo pravočasno uredil vse. hvalabogu še imamo drugo varianto, trajekt. kaj pa če bi šli nekam npr. v turčijo? ne bi mogli iti, enostavno. nektarina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jul 2007 17:41

Ja, morala bi pač prej pomisliti na potne liste, a ne? Potem zanesljivo ne bi bilo problema (niti za morebitno Turčijo). rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jul 2007 21:01

Vsako jutro je na eni spletni strani (bila je navedena v sredinem Večeru) objavljeno, kateri potni listi bodo tisti dan izdani, in če se ne najdeš gor, pokličeš in ukrepaš. Res pa je, da tega mnogi ne vedo, ker ne povedo, Cetisu pa to seveda ni v interesu, ker bi se jim še povečal pritisk za listine mimo vrste.

Prebrala sem tudi, da se je čakalna doba prav zaradi ozkega grla v Cetisu zvišala s 14 dni na tri tedne.

Sicer pa je tudi moja hči spregledala (oziroma sploh ni gledala), kdaj ji poteče pasoš, ampak toje bilo spomladi, pred navalom, kot je zdaj, in je danes pasoš na UE naročila, naslednji dan je pa že prispel po pošti domov.

 

Mamamia

mamamia

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

21. jul 2007 23:23

Mislim, da bo moj odgovor prišel malo prepozno, ampak poskušam. Če samo potujete preko Neuma (samo tisti delček Bosne ob obali), ne potrebujete potnega lista. Še tisti redki cariniki, ki imajo napad delavnosti in dvignejo glavo, so zadovoljni z osebnimi izkaznicami. Mi smo včeraj prišli iz Orebiča, bilo je božansko, na trajekt pa niti ne pomislim več. Vozijo le parkrat na dan in so premajhni, poberejo le del vozil. Po moje je to edina luka na Hrvaškem, kjer se na trajekt še vedno čaka kot v dobrih starih časih - več ur na žgočem soncu. Bolje se je peljati naokrog in upati na čimprjšnjo izgradnjo planiranega mostu. Vsem, ki se še odpravljate na dopust, želim srečno vožnjo. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti