Spiderman torta?

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

tema odprta - 20. jul 2007 15:22 | ogledi: 7.092 | odgovori: 17

juhu

spet jaz,..... malo brskam naokoli , pa ne najdem nič kaj konkretnega,.....

ali ima kdo kakšno sliko spiderman torte, lahko tudi tiste ki ste jo naročili, da vidim če sem jo zmožna narest, za našega junaka, ki bo v torek praznoval svojih velikih 5 let,.....

hvala

plopsa

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jul 2007 15:41

hvala majamarko, sploh ta drugi je krasen,........ plopsa

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

21. jul 2007 10:09

tako ker nisem ravno najbolj nadarjena za risanje, sem šla v trgovino , kjer mi niso hoteli prodati samo oblata s sliko spidrmana ampak seveda tudi torto,.... ker pa njihove torte, so žal, zelo daleč od okusne torte (biskvit naprizgan s putrasto smetano in slikca na vrhu), sem naročila tortico za 6 oseb na katero ne smejo dati oblata s slikico ampak mi ga morajo dati v roke, ker ga bom jaz doma pritisnla na torto ki mora biti za c.c. 20 otrok +3 vzgojiteljice! rada bi nekaj scomprala in dobrodošle so vse ideje; upoštevati moram le da zaradi alergije ne sme notri biti nobenih oreščkov,.... ali kdo ve kako bi na vrhu torte (in katere torte) lahko naredila gladko rdečo podlago na katero bi nalimala slikico, okoli pa z belo ali črno narisala pajkovo mrežo,... p.s. torta mora biti gotova do torka hvala za pomoč plopsa

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

21. jul 2007 10:13

hej še nekaj sem se spomnila: kje pa je kak rezultat nagradne igre meblo(saj ne da sem kaj zadela, ker itak še nikoli nisem) ampak atko iz ferbca,.... plopsa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. jul 2007 10:29

Vrhnja novica - za nagradno igro: http://kulinarika.net/novice.asp za vrhnjo plast - ali kak obarvan marcipan in potem s čokolado in paličico delaš mrežo, morda tičina masa na isti način ali pa preprosto obarvaš smetano in premažeš, še ena šansa - obarvana maslena krema. Jaz bi šla eno od prvih variant, mord ati več pove stana.r pa jade, hali in še druge mojstrice za torte. lp, maja

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

21. jul 2007 10:47

hvala majamarko: vem da sem enkrat že nekaj brala tukaj o tej tičini masi, moram poiskati,...... a se mi smetana ne po pol kaj preveš packala ko bom hotla mrežo delat? se opravičjem ker vrjetno trapasto sprašujem ampak tega še nisem delala,............... hvala plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 21. jul 2007 10:58:49

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. jul 2007 11:08

Hm veš da ti ne bi to znala prav povedat - jaz imam sicer v glavi (če bi uporabila smetano) - namažeš s smetano, malce ohladiš potem pa s paličico zajemaš čokolado in rišeš pajčevino... Ampak zadeva bi bila gotovo bistveno lažja ali z marcipanom ali pa tičino. Upam da se še katera oglasi... p

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

21. jul 2007 13:39

hej majamarko to pa sploh ni slaba ideja bom kr po tvoje poiskusila,............. imam pa še eno prošnjo: ali mi lahko kdo pomaga količine te torte http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4698 pretvoriti v količine potrebne za torto iz treh plasti pečenih v velikosti pekačev iz pečice, okrasila pa jo bi potem s smetano in s čokolado narisala pajčevino,......... hvala plopsa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jul 2007 14:39

Stvar poenostavi: recimo, da je krog s premerom 28 cm precej blizu pekaču s stranicama 20 x 30 cm (po površini, mislim). Premeri tvoje pekače, pa preračunaj. Kak cm nižji biskvit najbrž ne bo tragika. Ker so pečice različno velike, ti težko povem bolj natnčno.

Aja, še to: jaz bi stopljeno čokolado dala v polivinil vrečko, odrezala mali vogalček in risala pajčevino. Z ne preveč vročo čokolado, da ne bo smetane topila.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 21. jul 2007 14:40:54

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

21. jul 2007 22:58

u rimljanka hvala za super idejo,..... upam da mi uspe kaj pametnega, da ne naredim otroku sramote in za vse ki se sprašujete zakaj se sploh lotevam če ne znam: druge opcije ni! plopsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti