Lenoba

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

tema odprta - 20. jul 2007 10:31 | ogledi: 1.858 | odgovori: 14

pozdravljene:

danes sem prikovana doma, saj imam bolnega malčka tako da tudi v trgovino ne morem,... za kosilo imam na voljo 40dag mlete govedine in 1/2kg mladega svežega stročjega fižola,pa kak riž ali pira, nimam pa krompirja in kisle smetane,.... (tudi nekaj druge zelenjave je še v hladilniku)

prosim za kako idejo kaj naj spackam skupaj iz tega

hvala za pomoč

plopsa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jul 2007 10:44

Na čebuli prepražimleto meso, da s ezapeče in porjavi. malo soliš, dodaš kakšne začimbe, potem daš gor stroćčji fižol, ki si ga prej narezala ali natrgala na nekaj cm dolge kose. Malo podušiš, zaliješ s kečapom ali dodaš narezane sveže paradižnike, in ko se fižol malo zmehča, potreseš z malo moke inzalieš z vodo, danastane gostljata enolončnica.  Riž skuhaš posebej in postrežeš h gosti enoločnčini, lahko pa ga čisto izpustiš.

 

Ali pa prepraži riž na čebuli in ga kuhaj z vmesnim dolivanjem (ne zaliješ ga naenrkat z vodo, ampak ko prva količina tekočine pore, dodaš novo, in tako, dokler riž ni kuhan.) Prej izmledeta mesa naredi kroglice in jih speci, potem pa pečene, tik preden je riž giotov, dodaj rižu. Vmešaj še grašek (iz konzerve ali svežega, pa morda korenje, da bo bolj pisano), stročji fižol pa prirpavi kot solato.

 

Kaj drugega mi ta trenutek ne pade na pamet. Mamamia

mamamia

baredi  

član od: 7.7.2007

sporočila: 31

20. jul 2007 10:48

Naredi čufte v omaki,zraven pa fižolovo solato. baredi

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

20. jul 2007 10:53

Polpeti in dušen fižol s peteršiljem. To smo mi imeli dva dni nazaj Dana

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. jul 2007 11:17

Lahko narediš mehiško pojedino. Na teflonski ponvi na malo olja prepražiš meso, dodaš na drobne kockice sesekljano čebulo, soliš, popraš, začiniš po okusu (priporočam čili, origano, mleto papriko in kumino), dodaš še svež stisnjen česen in še malo popražiš. Nato dodaš kak deci pasiranega paradižnika ali pol konzerve pelatov ali 1 ali 2 sveža nakockana paradižnika, mogoče še kak tabasco, kečap, po okusu. Dušiš, da se lepo zmehča. Nato dodaš nekaj ali vse od naštetega: rdeč fižol, koruza, na drobne kockice narezana paprika in še malo dušiš, da se okusi prepojijo. Medtem pripraviš tortilje po Verinem receptu (imaš v bazi pod Tortilje ala Veri), so super. Lahko postrežeš vsako posebej in si sami zvijate burritose, ali pa kar zapakiraš nadev v tortille, posuješ z naribanim sirom in zapečeš v pečici. Stročji fižol pa recimo skuhaš in ga narediš na solato z jogurtovim prelivom - navadnemu jogurtu dodaš sol, poper, česen (lahko suh), origano, lahko še kak čili ali mleto papriko. Pa imaš prav fino in lepo kosilo :) cherry

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. jul 2007 11:18

Aha, še to sem pozabila: Nadev bo še boljši, če imaš slučajno doma kak košček mesnate slanine - narežeš na kockice in dodaš mletemu mesu. cherry

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jul 2007 11:24

hvala za pomoč!!!!!!!!!! mislim da bo kar enolončnica pela, saj je že dolgo nismo jedli, pa se sploh nisem spomnila nanjo in mogoče mogoče jo bo jedel tudi naš malček(držimo pesti) ! uvauuuu tele mehiške zadeve pa še nisem nikoli probala, mislim da jo bomo v kratkem! hvala še enkrat plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 20. jul 2007 11:26:48

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2007 11:27

Moja prva ideja so bile mesne kroglice - z darling mamamio sva usklajeni, ni kaj - ki bi jih jaz polila s kakšno rdečo paradižnikovo/mediteransko omako. Ker ne vem točno, kakšen riž imaš, a se da iz tistega narediti slan narastek? Sicer pa bi na tvojem mestu temeljito pogledala po kuhinji: a kakšnih rio-mare konezrv nimaš, pa kakšnih inčunov, ali pa česarkoli, kar se da zmeči v ponev in narediti paello (bog pomagaj, magari brez žafrana)? Ali pa kakšen pozabljen zdrob za žličnike, ali pa kakšen kus-kus, ali pa kakšna instant polenta - tega ni nič? In tudi, če ne moreš do trgovine, saj spletni najboljši sosed tudi dela in ti tudi vse prinese. Vendelina jr.

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. jul 2007 13:30

Vendelina, najboljši sosed pri nas v periferiji ni tako prijazen. ;) cherry

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jul 2007 13:46

juhu imam skoraj vse kar je vendelina naštela, razn kus kusa in inčunov,...... paelle nisem še nikoli delala, sem pa jo jedla pri naših španskih sosedih(eno nadstropje višje) in notri je bilo ogromno morskih sadežev.... in nič faširane govedine in stročjega fižola moram najti recept, da se naučim, ker je bila res dobra! kakšen pa je ta slan narastek? ali mi lahko to malo razložite prosim,..... p.s. tukaj kjer sem jaz, daleč iz slovenije, mislim da se tudi najboljši sosed tako daleč ne stegne za dostavo plopsa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. jul 2007 13:51

He, he plopsa mogoče zna katera čarat pa ti dočara kakšnega "najboljšega" soseda. Mogoče tegale?

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti