Lenoba

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. jul 2007 15:08

Narediš lahko"čili kon karne" po trenutnem navdihu(beri glede na razpoložljive sestavine).Meso popražiš na čebuli potem pa daš not stročni fižol in......kar pač imaš.Fino bi bilo,le če bi kje našla konzervo rdečega fižola ali čičerike in koruze.Paprika lepo obogati okus,sploh zelena ,čilija pa ti ni potrebno dodajati,če ti ne ugaja,le z malo moke zgosti in mleto sladko rdečo papriko dodaj pri zgoščevanju.Vse variante s sladko zelenjavo pridejo v poštev-korenje,pertšilj,koleraba,cvetača...tudi malo bučke lahko dodaš. Če imaš doma glavo svežega zelja,pa jo grobo nareži na dušeno govedino in jo zdušiš,po pol ure pa samo zalij z jušno osnovo in zgosti z rahlim prežganjem.Zelo okusno in pri nas malo znano osvežilno jed dobiš na ta način. ati zlati

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jul 2007 15:08

ha ha ha ha ha ha ha ha ha,................. kar vidim mojega moža, kako bi se mu zjutraj pri kofetu in cigaretu, zaletelo, če bi tole videl zunaj!!!!!!!!!!!!!!! p.s. ne morem vrjeti, na kaj vse ste se spomnili, jaz pa sem samo bulila v fižol in meso, pa se kar nisem mogla nič spomnit,................... plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 20. jul 2007 15:11:16

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. jul 2007 15:34

Ej, Jadeeee, pa ti si zakonzdaj pa nehi, ki me že trebuh boli. Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2007 15:52

Plopsa, upam, da si vendarle nekaj skuhala. Ti pa svetujem, da si ob prvi priliki nabaviš jestvine za "nedajbože" situacijo, ko ne boš mogla ven: nekaj testetenin, kakšno zmzrnjeno omako bolonjez, pa kakšno polentico, pa kakšno zmrznjeno vlečeno testo (če bi rekla, da imaš testo, bi ti svetovala, da meso in riž narediš tako kot polnjene paprike, namesto paprik pa jih zviješ v žepke od testa in to vse pokukaš v zelenjavni omaki), pa kakšno mocarelo....to imej vedno na zalogi. Paella je španska verzijan recikliranja ostankov: cmariš vse kar imaš (meso, zelenjava, ribe) in na to daš riž, zaliješ z vodo ali pa juho, dodaš žafran...in imaš paello. Bolj kot je pacavasta, boljša je. Morska ali mesna - to je oboje že bolj nobl izvedba, včasih so paelle naredili v ogromni ponvi sredi vasi in notri metali, kar je pač kdo imel, poanta je bila itak v zabavi, ki je nastala ob pripravi. " Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti