Na morje brez vnaprejšnje rezervacije

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

tema odprta - 19. jul 2007 20:26 | ogledi: 4.230 | odgovori: 18

Pozdravljeni!

S fantom se zaradi dela ne moreva odločiti in rezervirati prej, tako da sva letos nameravala oditi, takoj, ko bova lahko imela malo dopusta (varianta iz danes na jutri). Ima kdo od vas izkušnjo, da je najel apartma od zasebnikov tako na slepo? Kakšne so kaj cene (midva odhajava sama)? Kako so takšni apartmaji urejeni? Imajo posodo, posteljnino ... Oprostite morda neumnim vprašanjem, ampak nikoli še nisva odšla na morje na tak način in bi bila zelo hvaležna kakšnega nasveta, ker se ne bi rada zastonj predaleč vozila.

Hvala za nasvete!

Upam, da vam vročina ne dela preglavic;)

dina_rex

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

19. jul 2007 20:53

Sicer ti ne morem dati nasveta kakršnega bi rada, ampak tudi midva z možem bova šla čisto na "blef " na dopust. V avto bova za vsak slučaj dala šotor, ki ga bova postavila samo, če nama ne bo uspelo dobit sobe. Par let nazaj smo že naredili isto (takrat še z dvema otrokoma), pa je bil problem samo zato, ker smo hoteli sobo samo za eno ali dve noči. Če bi ostali en teden ne bi bil problem, samo za prenočit pa neradi oddajajo. Kuhat tako ali tako ne mislim, ker greva oba na dopust, pa ker sva sama, bo to šlo. Končni cilj nama je pa Črna gora, ali bova prišla do dol, al se bova ustavila pa že prej pa lahko povem čez približno 14 dni. V ponedeljek pa štartava, če bo vse po sreči. Nena

nero  

član od: 26.4.2004

sporočila: 40

19. jul 2007 20:55

Midva sva mislila iti letos na tako varianto po dalmaciji- apartmaji na "blef". Hvalabogu sva vrgla v avto še šotor. Zelo neradi sprejemajo ljudi za manj dni, npr 3 dni. Če pa že, so pa zelo dragi- od 40 evrov na gor, samo spanje! Tako, da sva se odločila za kamp in ni nama žal. Če po pravici povem še nisem imela lepšega, bolj sproščenega dopusta! Pride min 1x ceneje, tako da sva za denar, ki bi ga namenila apartmaju še zunaj jedla, edino zajtrke sva si sama pripravila. Bila pa sva v Šibeniku, natančneje v Solarisu. Od sedaj naprej bova hodila samo še v kampe! Drugače pa apartmaji imajo posodo in posteljnino, če te to skrbi. Saj za ta denar že moraš nekaj dobiti.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

19. jul 2007 22:02

Midva sem šla pred nekaj leti tako na blef in sva vsako noč spala drugje. Sicer nisva iskala apartmajev amapk zgolj sobo in ni bilo nikoli problema. Zvečer sva vedno našla koga, ki je držal listek zimmer frei. Tako sva potovala po hrvaški obali. Cena pa je bila okoli 7000 sit na noč. Prehranjevala pa sva se zunaj, nekaj v naravi nekaj pa v gostilnah. Sploh zajtrki so bili fantastični, ker sva se vedno ustavila na čudovitih lokacijah. Prijatelji pravijo, da je enako tudi z apartmaji in da je fajn to, da si jih več ogledaš in izbereš najlepšega. Jaz ne bi bila preveč v skrbeh, sploh če se izogneš najbolj turitičnim krajem. Lep dopust magnolija

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

19. jul 2007 22:57

Midva z fantom sva šla letos tudi čisto na blef. Zraven sva si vzela hrano za cel teden. Šla sva v center mesta in na njihovo agencijo in naju je napotil v en apartma malo vstran od agencije - ker se z lastnikom poznajo in mu sporočijo ko imajo prosti apartma. Šla sva pogledat, zmenilil smo se za ceno in sva kar ostala tam. Najprej nama je na agenciji rekel 45€ potem pa smo se z lastnikom dogovorili za 40€. Kuhinja je bila sicer malo slabše opremljena, sicer pa tako ali tako ne rabiš nevem kaj! Po miojih izkušnjah ni problem najti apartmaja če nimaš nič vnaprej rezervirano. Šla pa sva v torek. Tudi lani smo našli apartma brez problemov! Lep dopust in veliko sreče pri iskanju! zana25

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

20. jul 2007 8:09

Hvala za nasvete in mnjenja:)) Nero, ja pomoje je tudi pametno imeti zraven en majhen šotor. Najain je zložen tako majhen kot potovalka, tako da ne bo delal gneče v avtu. Zana25, a je bla to cena za nočitev na osebo ali samo za nočitev, torej za oba? Midva sva mislila hrano kupiti tam, ker je ne moreva toliko s sabo odnesti, nekajkrat bova pa jedla verjetno tudi zunaj. Kakšne izkušnje imate z obmorskimi trgoinami, npr. glede založenosti, higiene ... Me je letos prav malo strah tega dopusta, ker sem do sedaj vedno hodila v hotel. Upam, da se mi bo vredu izšlo:) dina_rex

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

20. jul 2007 8:25

Meni se zdijo trgovine kot trgovine. Nič kaj drugačne kot naše, sploh če obiščeš večje. Manjše so pa tudi takše kot pajzelci v Sloveniji. Zelenjava in sadje so ok, edino ne vem kako je z mesninami, ker mesa ne jem. Ni panike, saj ne greste na konec sveta amapk v del naše bivše skupne države. Jaz se imam vedno super ne glede na način bivanja, vedno naletim samo na prijazne ljudi in sladke fige, grozdje... Ne se sekirat, saj boš samo par sto km od doma Bistvo dopusta je, da se spočiješ ne pa sekiraš. magnolija

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

20. jul 2007 8:45

Magnolija, hvala:) Človek si po stresu čez leto želi vsaj par dni oddiha ja:)))) dina_rex

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

20. jul 2007 8:53

Mi hodimo že nekaj let tako na morje, pa še nikoli ni bilo problemov. Pa še izbiraš lahko. Če ti ni všeč pač greš drugam. Prednost je tudi v tem, da lahko greš domov kdaj hočeš(npr. če je slabo vreme), brez slabega občutka koliko denarja je šlo v nič..... Lahko si tri dni tukaj, nato dva tri dni drugje in tako je dopust lahko takoj bolj zanimiv. Lep dopust želim valči

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2007 9:14

Darling, ni štos v tem, ali se da brez rezervacije dobiti sobo ali apartma. Jasno, da se jo da. Je pa štos v tem, kakšen odnos do življenja in stvari vobče ima oseba, ki se tako poda na dopustovanje. Kdor je v osnovi bolj avanturist in ima smisel za improvizacijo, se pri metodi iskanja prenočitve v stilu "vzamem, kar je pač na voljo", zabava. Enkrat dobi nekaj nad pričakovanji, drugič malo nad pričakovanji, vse skupaj pa se nekako saldira. Popotnik se sploh ne obremenjuje s tem, kakšne so trgovine - ker ve, da bo vedno našel nekaj, kjer se bo dalo kaj kupiti. Ali pa bo hrano kupil pri domačiniih. In bo tudi to imel za svojevrstno izkušnjo. Zdaj, če si ti pristala na varianto, da delaš brez rezervacije, potem v glavi preklopi na avaturistični disk in basta. In nehaj stokati v smislu, kakšne so pa trgovine v Kroejši - več ali manj so take, kot pri nas, pa produkti na stalažah so tudi več ali manj enaki. In se lepo prepusti fantovemu vodenju zadeve in kadarkoli te bo imelo, da bi kaj vprašala (v stilu, a ne bi šla tule dol pogledati), bodi lepo tiho in pusti, da te vodi. In ne sprašuje za smeri in za mnenje. Mojzes je štirideset let vodil ljudstvo po puščavi, ker ni nikogar vprašal, tvoj dopust pa itak ne bo trajal toliko časa, ergo, boš že nekako zdržala. V zvezi lady zdrži še kaj drugega ne samo dopust, za katerga misli, da mu manjka koncepta. Lahko da bo super. Lahko da bo tako-tako. Lahko bo flop. V vsakem primeru boš med samimi aktivnostmi dobila več odgovorov, kot jih imaš zdaj in kot ti jih lahko dajo veseli kuharji. Če pa misliš, da nisi material za tako dopustniško eksperimentiranje: vedno obstaja Last minute... Vendelina jr.

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

20. jul 2007 10:51

Saj ne stokam, samo sprašujem, ker rada slišim kakšen nasvet ali mnjenje. Nobeden od naju ni neavanturist, ampak se velikokrat zgodi, da službeno odpotujeva npr. za dva dni v Nemčijo, Francijo, Italijo, tako da imava volana že poln kufer - ne bi se rada še na dopustu kar naprej vozila okrog, če bo pa treba, me pa tudi ne bo pobralo :)))) dina_rex

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti