Na morje brez vnaprejšnje rezervacije

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

20. jul 2007 11:39

Midva sva šla tako na morje pred 3 leti. In je moj rekel da nikoli več! Sva šla iskat nikje med Biogradom in Vodicami. Prišla vsa bolj pozno zvečer (okrog 21 ure) na obalo in niso več stali ob cesti. Sva hodila okrog spraševat pa nič. Sva bila potem že zelo  in sva prvo noč prespala v avtu. Drugi dan sva šla na agencijo v Pakoštanih in so nama poiskali apartma. Sva pa šla v začetku avgusta in je bilo kar polno. Od takrat greva raje s šotorom in ni nikoli problem. V glavnem postaviš kje ti paše.

V apartmajih je notri posteljina in tudi nekaj posode, če imaš srečo še kakšna brisača. Greš si ga pogledat in če ti pač ne odgovarja greš drugam. Je pa čisto odvisno kakšen karakter si - če ti ni nerodno hodit od apartmaja do apartmaja na oglede. Se to včasih lahko kar zavleče, lahko pa ti je všeč že prvi.

 

Rebeka

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

20. jul 2007 11:45

Rebeka, ojoj, škoda, da sta imela takšno izkušnjo. Vidiš, jaz pa ravno kapiram ne rada preveč, ker so se mi (nazadnje sem bila 6 let nazaj) totalno zagnusili sanitariji v Umagu, plus da so nam ukradli spalke in napihljivo posteljo - pač šotora ne gre zaklenit;). dina_rex

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. jul 2007 12:11

Dina, ljudje smo različni, za dopust pa je bistveno, da si ga človek oblikuje tako, kot mu je v veselje. Vendi sicer govori zelo na široko, a mislim, da bi bilo zate pametno, če bi upoštevala njeni zadnji dve besedi: Last minute! teta torta

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

20. jul 2007 12:48

Teta torta, last minute tudi mogoče, če bo kakšna pametna varianta takrat na dosegu roke. Bomo videli, upam, da ne bova usekala mimo:)) Sicer pa važno je, da bova skupaj in sama, pa tudi če bova morala prespati kakšno noč v šotorčku, tako ali tako sva čez leto precej časa narazen in se že prav pogrešava.;)) dina_rex

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

20. jul 2007 15:14

Prejšnji vikend so na meji Slo - Hr razdeljevali brušurice z veliko info, med drugim tudi s prenočitvenimi kapacitetami in avtokarto. Tudi to vamo bo lahko v pomoč. barbara9

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. jul 2007 20:53

Midva hodiva že 9 let brez rezervacij, ampak vedno na Mali Lošinj in še skoz sva najdla apartma ali sobo. Pa vedno malo komplicirava in nama vedno ponudijo 3 ali več varijante, da lahko izbereva nama najljubšo! Pa letos imam občutek, da je zelo malo ljudi na hrvaški obali, tako da brez skrbi. lp, pinka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

20. jul 2007 21:57

Iti na morje brez rezervacije je, vsaj za moje pojme, prva liga!!! Midva sva (preden sva imela otroka) hodila na blef vsako leto drugam. Nikoli nisva imela problem dobiti sobe. Pa še tako je: če ti je všeč, vzameš, če pa ne, iščeš naprej. Najdalje (cca 2 uri) sva sobo iskala na Bolu, sicer pa jo dobiš zelo hitro. Ne smeš pa iti na agencijo, razen v skrajni sili. Ko se bosta peljala mimo kraja, ki vama je všeč, se enostavno ustavita pri kaki hiši in vprašajta za sobo. Ljudje vaju bodo takoj napotili na pravo mesto, če ne oni, pa kak sosed, ki se bo "slučajno" znašel v bližini in bo rade volje pomagal.

No, nazadnje sva se ustalila na Cresu v bližini Valuna, kamor hodiva že 6 let, ker nama je neznansko všeč. Nazadnje sva bila lani s tamalo. Za sobo plačava na dan 10 eurov, verjetno je to za naju (ki sva redni stranki) sindikalna cena. Sicer so sobe menda dražje. Gospa zjutraj za to ceno skuha kavo in čez dan pospravi (jaz ji jo ponavadi itak nesem kako kilo, kuha pa jo vsem gostom, ne glede na to). Zadnji dan nas pogosti s palačinkami. Prav tako lahko uporabljamo njeno kuhinjo in hladilnik, če želimo. Nikoli se nisva hodila prijavljati, ker oni to niso želeli.

Povsod sva imela dobre izkušnje z ljudmi, pri katerih sva živela. Neprimerno boljši dopusti kot v hotelu.

Zato kar pogumno!

Anja

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

21. jul 2007 10:50

Zelo ste prijazne punce, hvala! Zgleda, da bova lahko odpičila čez teden dni in če bova šla res to varianto, bom poročala, kako se bo obneslo. Še enkrat vsem hvala za nasvete. dina_rex

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti