Bučke

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

25. jul 2007 12:55

hvala ati zlati, se mi je zdelo, da je to to... sem se pa že bala, da imam doma špagetarice, pa sploh ne vem, da je to to lp, ninky

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

25. jul 2007 13:18

A ima kdo argentisko bučko? To so okrogle bučke, v velikosti teniške žogice najbolj okusne, tudi surove zelo aromatične. Barve zelene, rast pa grmičasta (nič se ne plazi po tleh)... Sem jih imela pred leti na vrtu pa so se skrižale z okrasnimi in bile naslednje leto vse grenke, zdaj pa že dve leti iščem seme. Če jo kdo ima, se priporočam za nekaj semen v jeseni! tigris

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

3. avg 2007 11:01

A je kje kdo, ki je bučke vlagal v obliki omakce (skupaj s paradižnikom ...) - omaka potem npr. za testenine, riž ...? Pred 2 letoma sem to naredila in je bilo super, ampak zdaj nikjer ne najdem recepta. Prepričana sem bila, da sem ga našla na kulinariki, zdaj pa ne duha ne sluha ... Zelo bom hvaležna za kakšno informacijo! Noel

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. avg 2007 12:02

Noel, jaz sem jih lansko leto vlagala na takšen način in so brez problemov počakale do pomladi. Pa še fina stvar je, če ti kdaj primanjkuje časa za kuhanje kosila. Jaz sem napravila kot običajno ko kuham omako (prepražim čebulo, dodam na kocke narezano bučo, pražim, dodam malce par. mezge oz. svež paradižnik, če ga imam, malce kumine, majarona, peteršilja oz. začimbe po želji, malce zalijem in dušim toliko časa, da se bučke zmehčajo) in nato še vrelo v pasterizirane kozarce ter zaprem. LP katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 12:14

Tako, kot pravi katjuška. Če pa želiš še bolj osnovno varianto: na kocke narezane bučke, pa narezan paradižnik, lahko še jajčevce in papriko (poljubne kombinacije, zmešano ali po plasteh, v kozarce, pa morda malo soli povrh in kako žlico vode (ne več) in pasterizacija, morda malo dlje kot, če je prej vsebina kozarca že malo kuhana.

Sem ravno včeraj našla dva predlanska kozarca, še čisto OK.

rimljanka

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

3. avg 2007 13:15

katjushka in rimljanka, HVALA!!! Jutri bo dan za vlaganje. Noel

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

3. avg 2007 13:37

O-O, hvala tudi tebi. emily

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

3. avg 2007 14:59

Po dolgem iskanju sem končno našla tudi to, kar sem iskala. Morda komu pride prav. Ampak jaz nisem nič pasterizirala, samo vroče v kozarce. Omaka iz bučk 1 dcl olja 4 čebule 5 paprik 5 paradižnikov 2 kg jedilne buče bazilika sol Na olju zarumenimo narezano čebulo, dodamo papriko, malo podušimo, dodamo paradižnik, dušimo in polivamo z vodo, da se zelenjava ne prismodi. Dodamo na kocke narezano bučo, dušimo še 15 minut, solimo in začinimo z baziliko. Naložimo v kozarce in pasteriziramo. Pred uporabo lahko omako prevremo, jo potresemo malo z moko ali dodamo žličko kisle smetane. Omako lahko naložimo tudi v posodice in shranimo v zamrzovalniku. Noel

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. avg 2007 15:26

Tudi ena izmed možnosti.......Tudi jaz nisem nič pasterizirala, le vroče sem nadevala v kozarce in zaprla. LP katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2007 15:59

No, jaz sem predlagala surovo v kozarce in pasterizacija, kar je v končni fazi enako. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti