Bučke

karmenka  

član od: 17.7.2007

sporočila: 69

tema odprta - 18. jul 2007 15:35 | ogledi: 10.328 | odgovori: 30

Ali mi lahko kdo svetuje, kako uporabiti bučke, ki jih je trenutno v izobilju. Ali se jih lahko zmrzne? Ali se jih na kak način lahko vlaga ( ne kot kompot - mogoče v kisu?)? Posebej me zanima sorta Hokaido, ki je še nikoli nisem uporabljala. LP

karmenka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. jul 2007 15:38

Hokaido zdrži do naslednjega pridelka. lp Vesna

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. jul 2007 15:39

hokaido buče sploh še niso zrele. Zrele bodo jeseni in takrat jih v originalnem stanju spraviš v klet, kjer zdržijo do aprila. Torej se z njimi še ni treba obremenjevati. Lisa

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

18. jul 2007 15:41

Mi imamo tudi hokaido. Kako se pa uporabljajo ? Se lahko tudi pečejo na žaru oz pohajo ? gaja 1

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

18. jul 2007 15:59

Recepti iz hokaido buč so objavljeni v kuharici: Živalim prijazna kuharica. In sicer so notri recepti za juho, njoke, ocvrtke, in pa pečene rezine, solata, pire s krompirjem in hokaiido krema. Zaradi avtorskih pravic jih ne bi prepisovala. Se pa da knjigo sposoditi v bolje založenih knjižnicah. smrečica

juditat  

član od: 19.10.2006

sporočila: 47

18. jul 2007 15:59

Bučke lahko vložiš v kisu-tako kot kisle kumarice samo da jih narežeš na kocke .Pri nas vlagamo kumarice in bučke so nam vsem všeč probaj.Lep pozdrav judita

karmenka  

član od: 17.7.2007

sporočila: 69

18. jul 2007 16:20

Hvala za odgovore. Pravkar pa sem prelistala zadnjo Jano in v njej našla recept za Bučke v aromatičnem kisu. Sliši se okusno! Bom sporočila rezultate - predvsem odziv mojih hišnih degustatorjev. karmenka

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

18. jul 2007 16:52

Vložene bučke 2 kg bučk - olupi, očisti semenja in zreži na kocke (cca 1x1) ter polij z 3 dcl vinskega kisa ter toliko vode, da so bučke pokrite in pusti stati čez noč. 2l vode; 40 dag sladkorja; skorja cimeta in klinčke zavri. Bučke odcedi, stresi v vrelo tekočino, vre naj cca 15 min. nato pa v kozarce in zapri brez dodatnega pasterizranja. Okus pride kot ananans. LP slavi1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jul 2007 17:47

Mlade hokaido, debele za otroško glavico, so super dunajsko ocvrte ali pa kar tako pečene na žaru ali v ponvi. Pa nič semen stran, so še mlada in mehka in okusna.

Čez zimo pa buče ostanejo, če jih nimamo na premrzlem, priporočajo okoli 15 st. C.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jul 2007 21:53

rimljanka ( pa še kdo ),

kako pa je s špagetaricami. Ponavadi imam dovolj buč, čeprav posadim le eno vrsto, letos pa imam posajenih pet vrst buč, pa nič za uporabo, edino špagetarice so " rodile kot neumne "., navečja pa je dolga cca 20 cm, zanima me kako so kaj uporabne mlade ( sicer kar koli odgovorite, jaz bom poskusil dušene, z mal čebule in paradižnika, začinjene s ptršiljem in koprom, prepričan sem, da niso strupene  )

A ja ( rimljanka ): rudbekija cveti, perila je vredu kakor tudi ostalo, najslabše je s pelinom, se mi zdi, da ni zrastel niti za milimeter, vendar je še živ, rad bi da ostane, ker moj pelin ima drugačno listje.

A ja II ( rimljanka ): če si že na počitnicah, lahko bi začela brat Anjo ( ali Liso ali kako se že reče tim revijam ). 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jul 2007 22:29

ežoj, jaz jih uporabljam v vse namene, imajo tako fino, kompaktno, prav nič vodeno meso.

ežoj, pusti pelin na miru, ni vrag, da se ne bo udomačil tam pri tebi. V nasprotnem pimeru pa itak veš kje je prav i naslov za novo sadiko.

Ja, sem na počitnicah, pa zame to ne pmeni, da bom brala te revije (razen, če me zanese k frizerju). No ja, kako posebno izdajo Lise že kdaj kupim, no.

Kako misliš, perila je kar v redu, pri meni je prav divje velika.

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti